Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyeek? Elegem van...

Mit tegyeek? Elegem van mindenből. Nem akarok élni, de meghalni sem.

Figyelt kérdés

Hát erre nem tudom mit mondjak. Nem vagyok hülye, inkább okosnak mondanám magam. Egóm nincs is, mert egy nulla vagyok. IQ-m se lenne rossz, átlag feletti jóval! Gimis vagyok, jeles. De a jövőmet annyiban látom, hogy mikor lesz már péntek. És egész hétvégén semmit sem csinálok. Hogy a jövőm milyen lesz, nem tudom... De sejtem hogy nem jó. Semmi nem jön össze az életben. Nincsenek igaz barátaim, szüleim utálom, ők utálnak. Öcsém is. Nem tudok idehívni senkit, mert egy ki.aszott nagy házunk van, de sohanincs rend, az udvaron nincs egy tenyérnyi folt, mindenhol kutya van. Anyámék azzal foglalkoznak. Elegem van az életből. Legjobb megoldásnak a halált találom. Csak van kiért élnem, akik szeretnek, és akiket szeretem. De most már tennem kell valamit. Se nem cigizek, se nem iszok, nem járok sehova bulizni. Nem beszélek, itthon egész nap alig beszélek 5 percet. Ez is csak abból áll, hogy mi a kaja, mi volt itthon, meg hogy mijen semmirekellő vagyok, ha apám is bejön. Nem is köszön, semmibe se néz. Ne is nézzen, ő is egy nagy senki. Idegbajos állat. Semmi nem jó neki. Elvettek több százezer forintomat, amihez semmi közük nem volt, és ők játszák magukat h milyen jó szülők. Nem birom elviselni. El kell menjek innen, mert beleőrülök. Nem bírok élni. Úgy szeretnék élni egy hónapig, hogy ők azt higyjék meghaltam, de közbe éljek, és lássam őket. Nem azért hogy lássam őket szenvedni, mert nem lenne nekik szenvedés. Csak tudjam hogy mennyibe néztek, és hogy mi lenne az első dolguk. Gondolom a drágább cuccaimat adnák elfele. Családi darab, mit az nekik... Szeretném látni, és mint szellemként megállítani őket, ha olyat tennének. Nem dicsekvésnek, de kb 300.000 Ft-nyi régiségem van. Nem költöttem rá 50.000-et. Kaptam, cseréltem, jelképes összegért vettem. De mindenki csak azt látja, hogy bakker, az a k.rva kard 100.000 Ft, add el. Az a kép 50.000 Ft, add el. Abból az érméből van 2, egyiket add el. Nekik élek, másért nem is nagyon van értelme élni, A hobym éltet. Egy dagadt dög vagyok, de nincs lelki erőm semmihez. Ha valamibe belekezdek valaki (apám, anyám, öcsém) elb.sza, és olyankor még jobban azt érzem, hogy minek csináljak valamit, hisz nincs értelme. Ha valamibe 2 napomat fektetem, ő meg oda vágja hogy rohadt deszkából csináltam? mivel jobb ha megveszek 7.000 Ft-ért, mint ha a használtat berakom oda, ahol senki nem azt figyeli, a kert legvégén? Ilyenkor fogom magam, és abbahagyok mindent. De már ott járok, hogy nem is csinálok semmit. Azt várom, hogy aludhassak, mert akkor telik az idő. És nem kell tudom róla. Lehjobb lenne ha mesterséges kómába kerülnék 5 évre. Kikapcsolnék. Nem megyek pszichológushoz, inkább akkor berugok és ki se józanodok. Van egy házunk, ahol lehetne valamit is csinálni. A ház alapból rossz, bontani való. De ha én lebontanám, és újraraknám ugyan úgy,(egy szobát kéne csak, a többi még nagyon jó) akkor ott ellennék, elfoglalnám magam. És értelmét is látnám. Más esetbe ki fog burulni a fal, és viszi az egész házat. És ha csinálnám vergődnek érte. Nem bírom elviselni. Nem féltenek, hanem utálnak. És már útálok élni, az életem egy szenvedés. Ma is kikapcsoltam az agyam, és nem csináltam semmit. Elvoltam, de semmit. Nem tudok. Nem látom értelmét, és ilyenkor egyre mélyebb depresszióba süllyedek. Nem akarok élni, de meghalni sem. Csak nem lenni, vagy ha lenni, akkor úgy hogy értelmeset csináljak. Nem is tanulok, bár még jól állok, de már nem sokáig. Mert nincs erőm tanulni se. Belegondolok, hogy elb.szom az életem a tanulással, és haszna se lesz, mert nem. Szeretnék társaságot, de itt nem tudok, mert nem olyanok a körülmények, ahol olyanok meg nem lehet tőlük.

Iskolába is maximalista vagyok. Mindenből 5 akarok lenni. Ez is bosszant. Anyámék szokatták belém, h megtom csinálni, csináljam meg de nem bírom. Belefáradtam az életbe. Most gondolom hogy már megint egy hsztis tini, gondoljátok. De nem. Nem bírom az életem.

16/f amúgy


2013. febr. 21. 22:57
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Utálom a pénteket is, mert akkor 2 nap egyedül iskolába legalább van társaság, még ha nem is mindenki jó. Nincs mit csinálnom hétvégén. Hétköznapot szeretem, amikmor nem írunk, nem felelünk. Beleőrülök ebbe.
2013. febr. 21. 23:07
 2/15 anonim válasza:

Kedves Ismeretlen,


Szereny velemenyem szerint Neked egy sulyos depresszio van kialakuloban, amibol csak egy pszichologus tud kigyogyitani! A depresszio ugyanolyan betegseg, mint egy mandulagyulladas, gyogyszeres kezelest igenyel (sulyosabb esetekben) es semmikepp sem szegyelendo dolog. Sajnos manapsag egyre tobben szembesulunk ezzel a problemaval. A Te korodban azert nagyon fontos, hogy mielobb kikezeljenk belole, mert az evek soran sokkal, de sokkal rosszabbra is fordulhat, amikor mar nagyon komoly, esetleg evekig tarto terapia hozhat csak javulast. Nem javaslok olyan bugyutasagokat, hogy beszeld meg a szuleiddel, meg ilyenek. Erezhetoen se bizalmad, se tul sok erzelem nem kot hozzajuk (de az is lehet, hogy csak a betegseged miatt erzed ezt).Eloszor neked kell kitisztulni es ha ez megtortent, mar Te is kepes leszel egy normalis, nyugodt hangvetelu beszelgetesre a csaladoddal. Sot, nagy a valoszinusege, hogy kifejezetten igenyelni is fogod. Ok is biztosan latjak, hogy vmi nem stimmel veled, csak ok sem mernek kozeledni feled..

Nem tudom merre laksz, de a legtobb nagyobb varosban talalhato alapitvanyi alapon mukodo pszichiatriai kozpont, ami minimalis anyagi hozzajarulasert kinal szakszeru kezelest.

2013. febr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Depressziós vagy.
2013. febr. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Szia!


Én a te korodban hasonlót átéltem, depresszió és megakartam halni gondolat. Ez soha senkivel nem osztottam meg, mert ettől sebezhetőnek és hülyének éreztem magam. Olyan mélyre süllyedtem, hogy szinte napi szinten azt néztem melyik hely lenne a legalkalmasabb az öngyilkosságra. Borzalmas így megélni a napokat, ez ráment az egészségemre és a tanulási teljesítményemre, szóval elszartam pár évet az életemből, ami alatt inkább a fősulira való bejutást kellett volna megalapozni.

De eljött a nap túl későn, amikor két választást hagytam magamnak, vagy most felállok és újra építem önmagam vagy végzek magammal.

Mivel most írok neked az előbbi verziót választottam, de nem könnyű egyedül ez megtenni, baromira nehéz, és nagyon könnyű vissza esni.

Nekem az segített a legtöbbet, hogy eljártam lovagolni, az olyan feltöltődést és szabadság érzetet adott, ami azóta semmi más. Sulin kívül próbáltam lekötni magam.

Nincs senkid akivel tudnál beszélni? A szüleid a leírásod alapján reményteles eset ez pedig szülők részéről szánalmas, hogy nem figyelnek rád.

Nekem még nincs gyerekem nem tudom milyen annak lenni, az én fejemre is szartak nagy ívben a szüleim, de én megfogadtam, hogy nem leszek olyan mint ők, és nem fogom az ő szar életüket élni, és ő miattuk nem leszek lelki roncs. Szomorú dolog, hogy a saját családod így bánik veled, és ez miatt ilyen mélyponton vagy, nagyon fiatal vagy még.

De ha te magad nem döntesz a változás mellett, senki nem tud rajtad segíteni, én írhatok neked bármilyen okosságot ami szerintem az, de csak te tudom meghozni a döntést, hogy mit választasz az életet vagy a halált.

Idő kell mire rájössz, az élet hidd el értékes, amikor egy ember szembesül önmaga halandóságával is, akkor a legtöbben harcolunk az életért (persze van kivétel aki tényleg megteszi, hogy végez saját magával).

Nem tudom, hogy segítenek a szavaim, csak remélem, hogy igen, csak arra kérlek szedd össze magad, és lépj tovább. Ennek az egésznek te fogod csak meginni a levét.

És ha van rá lehetőséged húzz el otthonról, ha más módon nem tudsz változtatni a te és szüleid kapcsolatán. Lehet, hogy sokat dobna rajtad, ha nem lennél ebbe a közegben és olyan emberekkel vennéd körül magad akikre számíthatsz.

2013. febr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyszüleim vannak, de erről nekik sem beszélek. De mondjuk lehet hogy odaköltözök, csak apámék elég sokkal tartoznak... Nekem 500.000-rel, nagyanyáméknak is. Szóval ha én elmegyek, annak a pénznek annyi. Én is szeretnék lovagolni, de itt már 45 perc 1.500-2.000 Ft. Annyit meg nem áldozok rá. Nincs is miből, meg az rengeteg. Lovat meg nem lehet venni apáméktól... Amúgy ha jobb napom van, akkor látok jó dolgokat is, de van olyan nap, hogy csak a rosszat látom, hogy mi miért nem lenne jó, nem azt, hogy hogy lehetne az jó. Van amúgy olyan, hogy este 11-ig vagyok nagyanyámék, de akkor anyám félóránkét telefonál, játsza az aggódó szülőt... Pedig... csak az örökségre fáj a foga, már volt hogy célzást tett rá. De mindegy, mert úgysem lesz az övék, mert ahogy 18 múltam ők átíratják az öröklésit, és akkor le is léptem itthonról, de addig nem tudok, meg nem is engednének. apám idegbajos, ha olyanja van van hogy az asztalt felborítja meg hasonlók. tányért falhoz vágja... De már nem is beszélek vele, köszönünk oszt annyi. Anyámmal is nagyjából.
2013. febr. 23. 22:38
 6/15 anonim válasza:

Én csak annyit mondhatok még tudom, innen a másik gép mögött könnyű tanácsokat osztogatni, de ne add fel. Nem akarom firtatni, miért nem beszélsz a nagyszüleiddel erről azt, csak te tudhatod, de van akire számíthatsz és nem vagy egyedül és ez nagyon fontos. Fiatal vagy még, és kérlek a tehetségedet ne pazarold el a szüleid miatt, nagyon nem ér meg. Nem lesz könnyű ezt végig járni, sajna nehéz szembe nézni a dolgokkal, könnyebb elkerülni őket.

De fiatal vagy még nagyon, kis idő és sokat fogsz még változni, sajna ezek a dolgok nyomtalanul nem fognak elmúlni, de fel a fejjel.

Sok sikert és kitartást.

2013. febr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ma is ez volt a helyzet... Hazajöttem, fél 3, menjek oda hozzájuk, de már 2 óráig szerencsétlenkedik, utána meg nekemáll vergődni. Apám. Ma suliba is volt kis zűr, de az nem érdekel annyira... az magába nem érdekelne. De ilyenkor már 3 éves dolgok is előjönnek és húzzák az agyam. Most is a hideg ráz... Itt ülök és nem csinálok semmit. Mert minek, úgysincs értelme. Meghalni meg nem akarok. Még.
2013. febr. 26. 17:23
 8/15 anonim válasza:
30%
Nekem enél joval nagyob gondjaim is vanak nem sikerült az érettségi csak a 8 osztályom van nincs munkám anyamék tartanak el na ez jobb bameg????
2013. márc. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Hogy tudd, nákam is ez van. Egyszer megakartam ölni magam, ezért fogtam egy kést, és átvágtam az ütőeremet. Nem fájt, csak k*baszottul vérzett. Sajnos nem haltam bele a vérveszteségbe. Beragasztottam jó vastahon, és egy hónap múlva, meg mintha mi sem történt volna.

12/L

2013. ápr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!