Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Számítógép/Internet függő lennék?

Számítógép/Internet függő lennék?

Figyelt kérdés

17/f vagyok.


Elég régóta szeretek gépezni, amikor kisebb (12-13 éves) voltam akkor szinte csak játékokra használtam, de akkor még nem sokat gépeztem. Az elmúlt pár évben viszont már sokat gépezek, viszont nem játékokkal. 2 db játék van amire nagy ritkán felnézek, amúgy semmi más. A sz.gépet első sorban zenehallgatásra használom, nagyon szeretem a zenét, mindig szól vmi. Úgy gondolom a gép előtt töltött időt HASZNOS dolgokkal töltöm el, most ebbe nem mennék bele részletesen, nem akarok untatni ezzel senkit. Gyakorikérdések, matek, programozás, néha filmnézés illetve mostanában rendszeresen (kb 1 nap 1 rész) nézek kedvenc sorozatot. (facebookot viszont alig használom) Nem részletezném ezt, de a gép előtt töltött időt hasznosan töltöm el.


A gondom az hogy ez a tanulás kárára megy. Egy ideje már "küzdök" meg vannak kisebb-nagyobb sikerek ebben, pl mostmár nem köt olyan sok dolog a géphez, képes vagyok elszakadni tőle. Először kikötöttem magamnak hogy pl este 7-ig tanulok, de fél 5-kor már ültem le a géphez. Pár hete volt olyan h hétvégén reggel 9től este 8-ig tanultam úgy h közben 1-2 órára ültem a géphez, ez már elég jó sztem. A bibi hogy ez "időszakos" mert pl a héten próbáltam tanulni de nemsok sikerrel.


Legelső sorban a zene ami hiányzik ha nem gépezek, de a tanulás + zene kombinálva nem lenne jó, mert elvonja a figyelmet..


Ötletek, tanácsok?


2013. febr. 28. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Amilyen "érdekes" és "hasznos" a tananyag nemcsodálom ha nem megy olyan könnyen elkezdni "tanulni". Ha érdekes lenne nem lenne ilyen problémád. Keress nyugis zenét ami mellett lehet tanulni vannak ilyenek. Pl chillout, meditation, vagy minimal, valamilyen step. Industrial :) Szóval izlés szerint, ne legyen benne szöveg, és nyugtató, vagy monoton legyen. Arra lehet tanulni.
2013. febr. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez még nem annyira függőség, bár az, hogy megpróbálod bemagyarázni magadnak, hogy a gép előtt eltöltött idő hasznos (nem az), már kicsit arra utal. A gép előtt töltött idő maximum akkor hasznos, ha tanulsz rajta valamit vagy olvasol.


Ha hiányzik a zene, akkor hallgass tanulás közben. Még mindig jobb, hogy kicsit kevésbé vagy hatékony, mintha órákra abbahagyod. Hallgass ambientet, nálam mindig az megy, amikor koncentrálni is akarok valamire.


https://www.youtube.com/watch?v=WqtxhupUZ4Q


Vagy szedd le Carbon Based Lifeforms diszkográfiáját.

2013. márc. 1. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.


Üdv

2013. márc. 1. 12:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia

Én azthiszem elmondhatom magamról, hogy kocka vagyok.

De emellett az osztály élmezőnyének végén vagyok jegyek szempontjából.

Főleg hétvégén tanulok, ami a gépezés rovására megy ugyan, de megéri.

Tanulás és zene, az ritkán működik jól=) Ez jó felfogás.

Zene kell. De tanulni is muszály. Minden hétköznap elhatározom, hogy na majd hétvégén!... Aztán amikor a szombatot végigkockulom így vasárnap fogom fel hogy mi is történt. Most fogok tanulni menni, legalább 2ig, aztán 1-2óra gép és kb 6-7ig tanulás megint.

Nagy önuralom kell, de megoldható :D

Nem tudom milyen messziről jársz be, én vonaton is szoktam tanulni, de volt h állomásról is úgy sétáltam haza, hogy végig olvastam a tételt=)

Ha a tanuláshoz fáradt vagyok akkor meg nem erőltetem, zenéthallgatva jövök haza.

Mondjuk hétköznap is tanulgatok de mindíg csak a következő napra a problémás órákra főleg =)

Remélem volt benne hasznos dolog is számodra

2013. márc. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Meg amúgy rise of the kocka kultúra van, csak még hollywoodból meg a tvből nem mutatják.
2013. márc. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!