Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Deperszonalizációval van...

Deperszonalizációval van értelme elmenni pszichiátriára?

Figyelt kérdés

Körülbelül másfél éve küzdök ezzel a betegséggel, nem diagnosztizálták, de beszéltem olyannal, akinél igen és teljesen ugyanabban a cipőben járunk. Minden tünet illik rám, a depressziót és egyebeket kizártam. Viszonylagos javulást sikerült elérnem a kezdeti állapotomhoz képest, de már jó ideje megrekedtem egy ponton, ezért gondolom, hogy segítséget kérnék.


Viszont a legjobb tudomásom szerint a TB nemigen szereti támogatni a pszichoterápiát. Gyógyszert szedni pedig nem akarok. Már nem szorongok, így a nyugtató fölösleges lenne, antipszichotikumra nincs szükségem, az SSRI-t meg már próbáltam, de csak tüneti enyhülést értem el vele, az elhagyásával visszaálltam az eredeti szintre.


Ha elmennék pszichiáterhez, nagyon forszírozná a gyógyszert? Gondolom egy orvos sem örül annak, ha a páciens dönt a kezelésről. Én viszont mindenképpen csak pszichoterápiát akarnék, hogy feltárják és eltüntessék az OKOKAT, nem pedig hogy gyógyszerekkel elnyomják a TÜNETEKET. A deperszonalizációnak amúgy is jellemzője, hogy bármilyen tudatmódosító szer triggereli, ráadásul legjobb tudomásom szerint nem létezik rá megbízható gyógyszeres kezelés.


Szerintetek érdemes elmennem?



2013. márc. 1. 04:43
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Szia, van tb által finanszírozott lehetőség is, írtam privit! Fel a fejjel
2013. márc. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó: milyen tb általi pszichológusi kezelés van?
2013. márc. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%
Ha pszichiáter azt állapítja meg, hogy neked pszichológusra van szükséged, akkor TB-re felírja neked. Sőt, javasol is a betegségedhez illő személyt is. Az viszont nem reális, hogy kegyeskedel elmenni egy dokihoz, és te szabod meg a kezelés módját. Mond el a bajodat, a sajátmagad barkácsolta kezelésedet, meg hogy mire jutottál ( pl. hogy jó lenne már egy orvos is...), és majd ő dönt. Legyen neki is egy kis dolga
2013. márc. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Persze, nyilván nem én akarnám megmondani, hogy milyen kezelésben részesüljek, csak a gyógyszereket szeretném elkerülni. A deperszonalizációt tapasztalataim szerint inkább triggerelik a szerek, mintsem segítenének rajta, de ha az orvos azt állapítaná meg, hogy szükségem van rá, valószínű belemennék. Azért tartok csak tőle nagyon, mert nem akarok rossz irányba kibillenni a mostani állapotomból. Már elértem azt, hogy nem szorongok miatta, nem foglalja le a gondolataim java részét és nagyjából már jelen is vagyok, megszoktam, hogy létezem. Viszont éppen ezért félek, hogy ezt elvesztem. A szarkasztikus hangnemet amúgy nem teljesen értem, hogy mivel váltottam ki.


Még egy utolsó öngyógyítási próbát teszek, leszokom a dohányzásról, hátha amiatt vannak ezek a furcsa érzések, aztán ha az nem váltja be a hozzá fűzött reményeimet, szakemberhez fordulok.

2013. márc. 2. 00:34
 5/5 anonim ***** válasza:
milyen tüneteket tapasztaltatok?
2013. márc. 3. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!