Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet orvos által konkrét...

Hogy lehet orvos által konkrétan megbizonyosodni a skizofréniáról?

Figyelt kérdés
A neten olvasottak alapján teljesen biztos vagyok benne, hogy skizofrén vagyok. Na most jó lenne ezt egy pszihológustól vagy orvostól hallani. (mm nem lenne jó, de jobb tisztázni..) Be lehet menni ilyen problémával orvoshoz, vagy pszihológust kell vele megkeresni?
2009. szept. 11. 15:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvoshoz menj el, ő beutal a kórházba pszichiátriára, de akár mehetsz egyből pszichiátriai magánrendelésre is, de természetesen az pénzes. Pszichológushoz fordulni skizofrénia gyanújával hülyeség, ez már erősen pszichiátriai eset.
2009. szept. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mégis milyen tüneteid vannak?

Először tényleg a háziorvoshoz kell elmenned, és ő utal tovább pszichiátriára. A pszichiátriai betegségeket nem könnyű diagnosztizálni, soknak nagyon hasonlóak a tünetei.

2009. szept. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt hallottam, hogy a skizofréniának vannak anatómiai jelei.
2009. szept. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Aki valóban skizo, annak az esetek többségében nincs betegségtudata. Úgyhogy kicsi az esélye, hogy te az lennél, mert akkor nem itt kérdezdél erről, de lehet valami enyhébb pszichiátriai betegség, pl. depresszió, aminek a bipoláris változata hasonlíthat a skizofrénia egyes tüneteihez.
2009. szept. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Minden nagyobb városban van pszichiátriai gondozó, ha a településeden nincs, akkor tartoztok valamelyikhez. Szerintem egyenesen oda menj, a háziorvos nem ért ilyenhez. Feltétlenül menj el pszichiáterhez, mert a puszta tény, hogy ezzel foglalkozol utalhat más problémára. Szerintem sem vagy schizophren, de nem vagyok diagnoszta.
2009. szept. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Először azért kell háziorvoshoz menni, hogy beutalót adjon! Anélkül nem fogadnak!
2009. szept. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nekem foggalmam se volt, hogy lehet valami bajom, ameddig a barátom nem mondta, hogy lehet h kicsit skizofrén vagyok. wikipédiába beütöttem, végigolvastam és nagyjából 99%ban stimmel..
2009. szept. 25. 19:27
 8/12 anonim ***** válasza:
hülye vagy. a wikipedia pedig nem ér semmit. miért akar mindenki magának orvost játszani? szerintem ne akarj a barátnőd tanácsára elmenni, és tönkretenni az életed elektrosokkal, meg mindenféle gyógyszerrel.
2010. márc. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek szinte kivétel nélkül határesetek.
2010. márc. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
19.13.. hülye vagy miröl beszelsz? nincs baratnöm.. de ez leeshetett volna.
2010. márc. 10. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!