Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan hogy a panikroham...

Van olyan hogy a panikroham csak ugy spontan jon elo? Semmi elojel, idegeskedes, egyszeruen csak ulok az autoba es rosszullet jon ram. Van ilyen? Ajulaserzes, szedules, hidek kezek.

Figyelt kérdés

2013. márc. 4. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Van ilyen, ez jellemző a pánikbetegségre.
2013. márc. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan ez a jellemző rá. Bár nekem mindíg csak éjjel az ágyban fekve jött elő. Előtte nem is hallottam ilyen betegségről. Elsőre nem is tudod, mi ez. Azt hiszed, eljött a vég. Ezután meg rettegni fogsz, mikor tör rád. Ezért kell kikezelni mielőbb. Bármi áron.
2013. márc. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Viszonylag már elfajult stádiumban igen, viszont az elején még megfigyelhetőek azok az ingerek, amelyek kiváltják a pánikrohamot.

Az, hogy semmi előjel nincs, tévedés. Viszont a pánikrohamosokra jellemző lehet, hogy nem figyelnek eléggé az életvitelükre és főképp azokra a részletekre, amelyektől függhet az adott állapotingadozás.

2013. márc. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van ilyen. Alapvetoen 2 fobb tipusu a panikbetegseg. Egyik mikor hatarozott ingerre jelentkezo meghatarozott rosszullet. Pl. bezartsag, tomeg, vmitol valo felelem. Masik ami itt-ott latszolag spontan elojovo rosszullet.

Az elso azert konnyebben kezelheto, inkabb ugy fogalmaznek, hogy uralhato. Nalam ez az elso tipus volt(van), nagyon ritkan jelentkezik meg,de megtanultam kezelni. Volt olyan idoszak amikor adott esemeny (most nem irom le) hatasara, gyakolatilag szedules, hidegrazas es eros hanyinger, oklendezes. Teljes dekoncentracio. Ez kezelheto, ha az ember szoktatja magat a helyzethez, voltam pszichiaternel is, nagyon ritkan szedtem rivotrilt. Par ev alatt gyakorlatilag megszunt(ettem), de nagyon komolyan dolgoztam rajta "fejben". Gyogyszert se szedtem rendszeresen, csak nagyon ritkan, az mar megnyugtatott hogy nalam van:) Ha meg nagyon tulporgott volna a szitu akkor bevettem egy felet, de kesobb eleg volt a tudat, hogy ha akarom beveszem es nem kellett.

A 2. tipus amit te is irtal, olyan van egy kozeli baratomnak. Eleinte meg o is tudta mihez kotni a dolgot, de nala spontan jelentkezett, szedules, hidegerzes es sokszor el is ajult. O nala az autogen trening, pszichiater es nehany honapig vmilyen nyugtato szedese segitette. Az elmult par evben mar neki se okoz nagy problemat.

A legfontosabb, hogy valahogy meg kell tanulni kezelni es eszrevenni(!)a kialakulo tuneteket. MAjd az elnyomni. Enelkul egy "pozitiv visszacsatolas van" es panikbetegek ahogy figyelik magukat, felporog a tunetegyutes. Persze konnyu ezt mondani, magatol az ember nehezen csinalja meg, nem tudja hogy kell. En mindenkepp szakembert javaslok! Jobb mint a szegyenerzet es a felelem a rosszulletek miatt.

2013. márc. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pontosan a pánik roham hirtelen a semmiből jön elö!! De viszont elötte jóval az elsö pánik rohamelött szorongás enyhébb félelemérzet jellemzö aztán alakul ki a pánik roham! Tapasztalat én is pánik beteg vagyok de nem szabad mindent a pánik rohamra vagy a szorongásra fogni! NYUGI :)
2013. jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!