Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatos idegeskedés - miért?

Folyamatos idegeskedés - miért?

Figyelt kérdés
Kicsit több mint fél éve nagyon hamar felkapom a vizet, akár kicsi, akár nagy dologról van szó. Nagyon nehezem viselem a kritikákat, egy nagyon kis apróságnál is olyan ideges leszek, hogy utána szét tudnám verni az egész helységet, ahol vagyok. Ilyenkor a dühömet magamon töltöm le, a combomat ütögetem, ami néha már tiszta kék-zöld foltos. Nem tudom, hogy ez betegség-e, vagy esetleg ezt a túlhajszoltság számlájára kell írni? Mert van egy weboldal, ahol gyakorlatilag hat-hét ember munkáját végzem (újságíró vagyok), de örömmel teszem. Fizikailag nem fárasztó, inkább szellemileg, de ezt már évek óta csinálom, szóval miért pont most lenne következménye. Nem tudom, hogy összefügg, de mióta ideges vagyok folyton, kb. azóta csuklom elég sokszor, naponta kb. 20-25 alkalommal. Nincsen semmi más bajom, szóval nem hiszem, hogy komoly egészségügyi gond lenne, de nem értem, miért lettem ingerültebb.
2011. aug. 14. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges, hogy hiányzik a fizikai aktivitás? Aki szellemi munkát végez, annak ajánlott a rendszeres sport,testmozgás. És szedj mellette magnéziumot.
2011. aug. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De-de, biztos hiányzik a mozgás valamilyen szinten, hiszen nem valószínű, hogy a napi kb. 1 óra séta sokat jelentene. De régen nem volt ez az idegeskedés, pedig akkor még kevesebbet mozogtam. És amúgy hülyeség a csuklással való "összehozás"?
2011. aug. 14. 21:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos nem tudom, hogy a csuklással összehozható-e, de a felgyülemlett ideget le kéne vezesd, méghozzá kiadós sporttal. Úgy, hogy folyjon a hátadon a víz. Jó a séta, de neked inkább az intenzívebb mozgás kéne, persze, ha az egészséged megengedi.
2011. aug. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez a stressz tünetei. Munka közben időnként pihentesd az agyad valami logikai játékkal, aknakereső, passziánsz, stb. Persze ha tudsz, sportolj, vagy menj le egy eddzőterembe súlyokat emelgetni, futópadozni, ezek segítenek.
2011. aug. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A csuklás érdekes, mikor jön elő? Nekem ha ebédelni megyek munka közben. Főleg rizses vagy zöldséges ételeknél.
2011. aug. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A csuklás amúgy szinte egyáltalán nincs, amikor nem beszélek, eszek vagy iszok.
2011. aug. 14. 23:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Mikor voltál utoljára kirándulni? Vagyél ki 2 hetet egyben, ebből utazz el 7-8 napra valami passzív nyaralásra ha teheted, vagy csak maradj otthon, de kapcsold ki a telefonod, pc-t, olvass valami regényt, minél kevesebbet gondolj a munkára. 1 hét után már jobb lesz, a 2. hét végére pedig teljesen kipihened az idegeidet.
2011. aug. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-7 ember munkáját végezni nem normális, nagyon megterhelő, a szervezeted így reagál, lázad, hogy ne csináld.
2011. aug. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!