Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lustaság, halogatás. Hogy...

Lustaság, halogatás. Hogy lehetne ezeken javítani?

Figyelt kérdés
Kezdem érezni, hogy ezek a tulajdonságok nagyon hátráltatnak az életben, de nem tudok javítani rajtuk. Általában mindenhez úgy állok hozzá, hogy "nekem mindegy", majd valami lesz. Van 1-2 célom, de még azokba se adok bele annyi erőt amennyit kellene :( Kérlek adjatok tanácsokat, hogyan mászhatnék ki ebből!

2013. márc. 7. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincsennek igazi celjaid, almodozol es ezert nem ered el azt, amit akarsz. NEm csak eltervezni kell, hanem megvalositani, s ezert tenni is kell! Ha igy fogod ezt kezelni, akkor veghez tudod vinni azt, amit akarsz, akarat es kitartas szukseges!
2013. márc. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is ebben voltam, és néha most is előjön, de elég sok sikert értem el magamhoz, és összeségében másokhoz képest is. Persze ehhez jött egy olyan külső motiváció, hogy kirúgtak az egyetemről a lustaságom miatt.


Érdemes időgazdálkodó könyvekből tanácsokat gyűjtened, én most ezeket fogom elolvasni, de más dolgok vannak elsődleges prioritásban nálam.


Elmentem pszichológushoz is, aki nem sok hasznos tanáccsal tudott ellátni, de te lehet, hogy egy jobbat fogsz ki.


Nekem egyvalami nagyot segített: minden reggel, amikor felkelek, akkor leírom a napi teendőimet befejezési időpontokkal együtt. Ennyi az egész. :)

Nem is gondolnád mennyire, de hatásos. A súlyos eseteknél is megoldást jelent, mert aki 4 kreditet végez el egy félévben (én), az elég súlyosnak mondható.


Mindig van bennem nap közben egy kihívás, ami arra motivál, hogy elvégezzem a feladatokat időre, az egész napom szinte egy izgalmas verseny. :)


1 hónap alatt végeztem a tavaszi nagytakarítással (eddig még a porszívózás is csak akkor jöhetett szóba, ha a porcicák már vastagon voltak láthatóak), rengeteg hivatali ügyet elintéztem, amikhez komoly utánajárás kellett, és egy hét aktív álláskereséssel már találtam is munkát magamnak. Ezek mellé mindig belefértek az edzések, 1 órás kajakészítések, közel egy órás telefonbeszélgetések anyukámmal, és sok más.


Érdemes ezt úgy csinálni, hogy tényleg az első dolgod a lista legyen (na jó, wc-re még elmehetsz :), és reális időhatárokkal rendezd el a napi teendőket egyfajta logikát tartva.


A szellemi és fizikai teendőket igyekezz felváltva tenni, pl fürdőszoba csempéjének letakarítása - tanulás - mosogatás - olvasás.


Konkrét dolgokat fogalmazz meg, mert ami nem konkrét, az lehet, hogy nem lesz befejezve, és ez kis belső feszültséget okoz, ami sok másikkal már aggasztó.

2013. márc. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, ezt ki fogom próbálni! Már 4 napja áll a szobámban a porszívó és nyugodt szívvel elsétálok mellette úgy, hogy nem porszívózok fel :(
2013. márc. 9. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!