Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a baj velem?

Mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés

Na szóval röviden: az a helyzet, hogy bármit tervezek, az Istenért se akar összejönni. Több dolog is van, ami miatt állandóan rossz kedvem van és már olyan dolgok se érdekelnek, amik régebben érdekeltek és szerettem őket, ezek mellett családi gondok is vannak. És ami felteszi a pontot az i-re, hogy a nők terén sincs szerencsém. Ez a legrosszabb az összes közül, mivel azt hittem, ha találok barátnőt, akkor minden rendbe jön. De valamiért nem jövök be a nőknek, pedig kedves vagyok hozzájuk. Eddig még egy barátnőm se volt, ettől sokszor egy utolsó vesztesnek érzem magam. Ahányszor, próbáltam barátnőt szerezni, mindig pofára estem és már önbizalmam sincs. Úgy érzem már, hogy az egész fiatalkorom el lett cseszve ez miatt. Már ott tartok, hogy 20 éves létemre alkoholista vagyok, minden hétvégén iszok, de előfordult már olyan hét is amikor csak egy alkoholmentes napom volt. Amíg iskolába vagyok, addig jó, mert elvonja a figyelmemet az összes gondról de ha itthon vagyok, akkor állandóan csak cigizek és/vagy iszok. Amik mostanában örömet okoznak, azok az alvás, az alkohol és a dohányzás. Leszoknék a káros szenvedélyeimről, ha lenne miért, de addig számomra nincs értelme. Tudom, hogy ez hosszútávon nem vezet semmi jóra, szeretnék végre kitörni ebből az egészből. Próbáltam új hobbit is találni, de semmi nincs, ami érdekelne. Tippek hogyan tudnék változtatni a dolgok menetén?

20/f



2013. márc. 7. 20:22
 1/5 anonim válasza:
Szia én 19 éves lány vagyok.Tegnap szakítottam a barátommal akit nagyon szerettem.Azért mert nem foglalkozott velem csak kifogásokat kereset,hogy miért nem találkozhatunk.Egy suliba jártam velem és már szünetekbe se akart oda jönni.Eddig 3 kapcsolatom volt és mindegyik így végződött pedig mindent meg adtam és magamat hibáztatom.DE nem iszok semmit és nem cigizek.Csalódtam sokat az életbe,de nem fogok ezekbe a káros szenvedélyekbe menekülni,mert nem jön össze valami.Írj rám privi ha kérdezni akarsz.Szívesen válaszolok.
2013. márc. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj sincs veled. Nem mondom, hogy egészséges az alkohollal való kapcsolatod, de az ember úgy van összerakva, hogy mindig keres valami kis örömforrást. 20 évesen még gond nélkül abbahagyhatod, ha úgy döntesz.


Ami szerintem nagyobb gond, az az életszemléleted. "Azt hittem, ha ..., akkor minden rendbe jön" - sajnos ma az emberek nagy része úgy gondolja, ha egy körülmény megváltozik az életében, onnantól minden megoldódik. Pedig meg kellene tanulnunk, hogy a boldogságunk sosem lehet a körülmények függvénye! Minden azon múlik, hogyan gondolkodsz! És ez mindig DÖNTÉS következménye.


Ha úgy érzed, szar az életed (pedig a lelked mélyén tudod, hogy azért mégse annyira), nézz lejjebb. Keress meg olyan embereket, akik rosszabb helyzetben vannak, mint te és segíts nekik! Hidd el, ha valami jót teszel, elkerülhetetlenül jobban fogod magad érezni. Menj el önkéntes munkára! Keresd a lehetőséget, hogy segíthess másokon, ellenszolgáltatás nélkül! Ezek a pillanatok biztosítják, hogy nem cseszed el a fiatalkorod, hanem jobbá teszed a világot. Még akkor is, ha nem mindig jön össze minden, mert az élet minden napja kihívás.

2013. márc. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez sajnos egy ördögi körnek tűnik.

Egy lány mindig a biztonságot, a tartást keresi egy férfiban. azért vonzódnak a "rosszfiúkhoz" is, mert látják a tartást, a magabiztosságot, és ezért elnézik az erkölcsileg rossz magatartást.


Te viszont egy barátnőben keresed a lelki nyugalmat. Nem úgy mész oda hozzá, hogy "legyél velem, mert én biztonságot nyújtok neked és szerető párod leszek", hanem úgy, hogy "had legyek veled, mert szükségem van valakire, mert egyedül gyenge vagyok".


Remélem érted mire céloztam, a kicsit nehéz megfogalmazás ellenére is. Teljesen érthető, hogy nem kellesz senkinek, benned nem látnak erőt, tartást, biztonságot.


Ha ki akarsz törni ebből, ahhoz radikális megoldásra van szükség. Fejleszd egy kicsit az önbizalmadat. Jó hozzáállással sokkal több minden sikerül.


Ajánlom hogy utazz el, vagy csak ülj fel egy vonatra, menj el jó messzire, keress egy éttermet, kávézót, ülj be egyedül, olvasgass, cigizz sörözz ha jól esik, a lényeg, hogy csináld ezt addig amíg már nem érzed feszélyezve magadat. (feltételezem nem mersz beülni egyedül sehova)


Tűnj el addig, amíg nem változol meg és nem gondolod máshogyan a dolgokat.


Remélem nem írtam semmi sértőt, ha igen nem annak szántam. Saját magamon tapasztaltam már pozitív változást, pedig nagyon mélyről indultam (pizzát nem mertem rendelni, csalódottan feküdtem le minden nap, szerencsétlennek tartott mindenki, kinevettek, és visszaéltek a szerencsétlenségemmel), De ezek a módszerek segítettek.

Most mindenem megvan, 20 éves lány vagyok.

Barátok, kapcsolat, 2 kocsi, pénz, egész nap kávézgatás, étterembe evés, sütkérezés a szép tavaszi napsütésbe.

Ja és nem segített senki.

2013. márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"feltételezem nem mersz beülni egyedül sehova"

De igen, csak egyedül nem tudok mit kezdeni magammal, unalmas és szar egyedül. Magabiztos tudok lenni, 2 feles és már olyan dolgokat is meg csinálok, amit egyébként nem (tudom, hogy az alkohol nem lehet mindig az önbizalom forrása, vissza kell fognom magam), viszont amikor teljesen józan vagyok, akkor eléggé visszahúzódó természetű vagyok és túl sokat gondolkozok.

2013. márc. 10. 12:46
 5/5 anonim ***** válasza:

ha iszol, akkor az már nem te vagy. én a józan énedre értettem hogy feltételezem nem mersz egyedül beülni valahova.

Egyébként csak egy érdekesség: azok az emberek akik valamit önmagukban elfojtanak, alkoholos befolyásoltság alatt teljesen más emberek lesznek.


A te esetedben viszont szerintem jó lenne ha elmennél pszichológushoz még mielőtt alkoholista leszel. Ez az állapot nem tudom minek nevezhető, de szerintem már alkohol függőség.

2013. márc. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!