Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert tortenik ez velem? Mi...

Miert tortenik ez velem? Mi rosszat tettem? Ugy erzem hogy rajtam nem lehet segiteni. Depresszios vagyok.

Figyelt kérdés
A halalvagy minden nap vegigfut az agyamon. Vagdosom a kezemet. Nincsen nap hogy ne sirnek. Egyszeruen erzem ahogy minden elsullyed alattam. 14 eves lany vagyok. Ne mondjak nekem hogy ez meg a kamaszkor atka. Pszichologushoz jarok de nem segit semmit. Mindenben a rosszat latom. Napjaim a szoba negy fala kozott tellik el lehuzott redony mellett. Nyar ota minden osszedolt. Folyamatos sulyingadozasaim vannak. Hol fogyok hol hizok. A keshez rohanok. 21 vagas van a kezem belso felen 10 a kulson. Az erem menten nyomom el a meg epphogy elaludt gyufat. Az eremet probaltam kinyomni kessel. Remenytelen eset vagyok. 14 evesen meg akarok halni. Ugy erzem rajtam nem lehet mar segiteni. Elegem van mindenbol.
2013. febr. 11. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
én is depressziós vagyok,szintén vagdosom magam. jelenleges is friss vágások vannak a kezemen,amiket sóval szoktam beszórni...én megszámolni se tudnám,mennyi a vágás a testemen. szintén járok pszichológushoz,de szart nem ér. én tudom az okát, a tiédnek biztos nincs oka? NEM VAGY EGYEDÜL
2013. febr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

14évesen nagyon keveset tapasztaltál az életből. Ha majd 20évesen visszagondolsz a mostani önmagadra, te is látni fogod, most viszont nem tudsz egyedül dönteni a dolgokról. A depresszió is ugyanolyan betegség, mint a többi, csak sokan nem látják be. SZÜLEIDNEK SZÓLJ, és tőlük kérd a fő segítséget. A pszihológus is csak akkor segít, ha jóhoz kerülsz. Mindenképpen kérdezzetek ismerősöket, hogy ajánljanak pszihológust. Magadért viszont tegyél meg annyit, hogy nem okozol kárt magadban, és erőt veszel magadon, hogy kigyere ebből az állapotból.


Tényleg a szüleidnek mondj el mindent, hiszen egy ember, aki ilyen állapotban van mint te, nem lát tisztán, ők viszont, ha jó szülők, tudják mit kell tenni.

2013. febr. 12. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazából.. 2 éve váltak el a szüleim szerintem minden azzal kezdődött el.. egy évre rá hirtelen minden szerettem meghalt.. 4 rokonom már nincs köztünk.. akkor nem sírtam mint most ennyit.. minden kb. nyár elején történt.. most már önértékelési zavaraim vannak, önbizalomhiányom, rengeteg barátomat elvesztettem és a válás is közrejátszik.. sokszor egyedül érzem magamat..
2013. febr. 12. 16:28
 4/10 anonim ***** válasza:
kapsz vmi gyógyszert? antidepresszánst? olyat biztos kéne szedned! én Prozac-ot szedek. (szedném,ha bevenném...)
2013. febr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem írtak fel még semmilyen gyógyszert nekem.:|
2013. febr. 13. 20:09
 6/10 anonim válasza:
Vegyél erőt magadon bármien nehéz!!! ne a rosz dolgokra koncentrálj!!! probláj a jodolgokra öszpontositani! keresd a jot a roszban!!!! a vállásal nem jött el a világ vége!!! másal is meg esik!! a töbi gond meg sajnos az életheztartozik!! probálj társaságokba menni!! mikor ugy érzed hogy meg akarsz halni vagy vagdosni magad!!gondold magad elé a szereteid acát!!mit szolnának ehez!!csak fájdalmat okoznál mindenkinek!! inkáb mikor kártenél magadban olyankor sétálj egyet vagy törj ösze valamit!! de egyet jegyezz meg és ebben ben van minden:AMI NEM ÖL MEG AZ MEGERÖSIT!!!sose felejcsd el!!!mindig ere gondolj!!
2013. febr. 25. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnos sokakkal ez van, akiknek nagy veszteségeik vannak. Egyedüllét, önvád a rossz dolgok miatt. Bőven elég ahhoz, hogy összeroppanj.


Segítséget kérni és beszélni emberekkel mindenképpen érdemes, bár tényleg nem mindig fut össze az ember az erre alkalmas emberrel. De ettől még nem szabad lemondani mindenkiről és egy kalap alatt kijelenteni, hogy mindenki hülye és semmit nem ér egy pszichológus, vagy egy beszélgetés.


Azt mindenesetre érdemes végiggondolnod, hogy nem a te hibád, ha rosszul érzed magadat, nem a te hibád, ha valaki nem szeret, hogy a szüleid elváltak, hogy meghaltak többen a családodból. Tudatosítsd ezeket magadban! Ha zokogni kell ettől, zokogj bátran!


Jó és szeretetre méltó ember vagy, csak úgy, mint mindenki! Ha elvesztettél barátokat, fogadd el! Sajnos még ők is fiatalok és ki-ki el van foglalva a maga problémáival, azokat se tudja helyén kezelni, pláne a tieidet, amik ijesztőek lehetnek számukra. Keresd az embereket, akikben meg tudsz bízni, akik törődnek veled és szeretnek, akik nem ijednek meg tőled!


Én anno csak odáig jutottam, hogy egy hegyes százas szöggel körben megszurkáltam a kezemet. Nem gyorsan, hanem nagyon lassan, de erősen forgattam meg őket, amíg nem lett tartós seb. Sokáig látszott a nyoma.


Az segített végül sokat, hogy lettek mély barátságaim, főleg idősebb, de korrekt és jó emberekkel. Nem éltek vissza a bizalmammal, tudtunk mély dolgokról beszélni. És többekkel természetessé vált, hogy megöleljük egymást és ez nagyon jó volt.

25 éves vagyok és a múlt héten megölelt édesanyám. Akkor jöttem rá, hogy ilyen nem történt az utóbbi 10-15 évben, az édesanyámmal egyszerűen nem volt semmi ilyen bensőséges dolog, se egy rendes beszélgetés, se ölelés. Ha neked még van esély rá, hogy a szüleiddel jó, mély és tartalmas kapcsolatod legyen, tegyél érte! Persze ez rajtuk is legalább annyira múlik, mint rajtad, de ha szembejön egy lehetőség, élj vele!


De ha velük nem, hát mással (Aki méltó rá és nem él vissza ezzel) alakíts ki valódi kapcsolatot! Érezd át, hogy nem benned van a hiba, hanem abban a helyzetben, amibe ilyen korán kerültél, de tovább lehet lépni!


A szobádból meg kell tanulni kilépni. Szembe kell nézni az emberekkel, meg kell mondani, hogy igen, nem vagy jól, de ettől nem vagy rossz ember. Ha valaki mégis ezt próbálná beléd beszélni, menj tovább! Ha valaki meglátja benned, hogy ki vagy, értékeld és osszátok meg egymással, ami a lelketeket nyomja és az időtöket.


Ezen kívül tudom ajánlani a bringázást, a zenehallgatást, olykor a kettőt egyszerre. Gimnazista éveim felében azt mondták az osztálytársaim, hogy depressziós zenét hallgatok (Anathema és Apocalyptica volt főleg ez). De én mindig örömemet leltem bennük, segítettek átjutni a holtpontokon.

A bringázás is kicsit ilyen volt, egy jó zenével a fülemben kijöttek belőlem az érzelmek, fizikailag is le tudtam vezetni őket és ha 30-al süvítesz, elkezd nem érdekelni, hogy valakit zavar, ha közben énekelsz.

És persze így lehet úgy egyedül lenni, hogy nem az árnyékban fordulsz magadba, hanem kóborolsz a világban. Ez azért eggyel jobb.


Ezeket hallgattam anno :-)

http://www.youtube.com/watch?v=7MmaZ4X_64o

http://www.youtube.com/watch?v=X7VIoj-ZQRc

http://www.youtube.com/watch?v=Mk0OF9DdVhw


Ezt tudtam mondani. Tudom, nem sok, de ez volt az én utam, így, ahogy elmondtam. Ha kell valakivel beszélned, írhatsz nekem. Nem fogok csodát tenni, de megbízhatsz bennem és valami elképzelésem van arról, amit most átmész. Ez is valami.

Egyébként pedig fejleszd a kapcsolataid az élő, hús-vér emberekkel. Nagyon sokan ugyanúgy vágynak a szeretetre és a lelki békére, mint te, csak meg kell találni őket és boldogabbá tenni egymást.

2013. febr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 April007 válasza:
Én is beleestem ebbe. 12 éves vagyok. 1-2 honappal ez előtt és is vagydostam magam. A kezem aljátol a könyökhajlatomig kisseb, mélyebb, hosszabb vágások vannak. Volt egy pillanat amikor nem figyeltem és közbe épp a suli wc-jébe voltam, elértem az egyik eremet. A vér szépen lassan szivárogni kezdett. Az iskola orvosijába vittek ahol egy infuziot adtak. 3-4 hètig pszihologusnál voltam de nem. segitett. Aki(k) legjobban tudtak nekem segiteni a barátaim voltak. Szedtem gyógyszert is. Nem jártam iskolába se mert olyan szinten figyelni kellett rám. Az anyukám, a legjobb barátnöm itthon volt velem. Tudom a nejed komolyabb a gondod, de tapasztalatbol mondom AKARATERŐVEL bármit el lehet érni. Remél tudtam segiteni.
2013. márc. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!

Nem is tudjatok mennyit segitettetek ezzel. Mindegyik valaszt megkonnyeztem, erzekeny vagyok. Elmondhatatlanul koszonom!

2013. márc. 5. 14:09
 10/10 Szakmayer válasza:
Ne az ereidet vagdosd. Próbálj meg vissza emlékezni, mi váltotta ki belőled a depressziót. Mindennek meg van a maga kiváltó oka. Épp testben épp lélek. Vegyetek vérnyomásmérőt, és minden nap többször mérd meg a test hőmérsékleted. A vérnyomásodat is legalább 4-szer mérd meg. Vérvétel az kimutatja ha gyulladásban van a szervezeted. A szervezetünk működésében sok minden utalhat depressziós tünetekre. Nem te vagy a hiba okozója. Figyeld meg a napi közérzeted és írd fel. Nem az öngyilkosság a megoldás, az gyáva aki ezt teszi. Véletlenül semmi sem történik, mindennek meg van a kiváltó oka csak meg kell találni.
2016. dec. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!