Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen hatása van az antidepre...

Milyen hatása van az antidepresszánsnak?

Figyelt kérdés
Egy ideje agyalok azon, hogy szedjek -e antidepresszánst. Viszont előtte kíváncsi lennék személyes tapasztalatokra. Méghozzá az érdekelne engem legfőképp, hogy aki szed, az mit érez tőle? Miben lett más a közérzete? Csak azért nem volt utána depis, mert bezombult és annyira érdektelen, semleges lett, hogy még szomorkodni sem volt kedve??? Vagy lehet tőle érezni egy kis jókedvet? Többet nevet az ember? Vagy mi változik? El nem tudom képzelni.

2013. márc. 7. 23:57
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Ajjajjjajjaj..... Én nem ajánlom.
2013. márc. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Én semmilyen negatív hatást nem tapasztaltam. Viszont aktívabb, és bátrabb vagyok mióta szedem. Az orvost meg is kérdeztem, hogy lehet -e valami káros hatása, ha túl sokáig szedem. Azt mondta hogy semmi káros hatása nem lehet. Pár éve azt mondták erre a fajta antidepresszánsra, hogy valami új, nem olyan, mint a "régiek" voltak. Szóval valószínűleg antidepresszáns és antidepresszáns között is van különbség.

De úgyse te döntöd el, hogy szedsz -e ilyen gyógyszert, hanem az orvosod. (szerintem)

2013. márc. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon sokáig agyaltam rajta, hogy szedjek-e! Egyáltalán nem bántam meg, hogy elkezdtem szedni, mellé szedtem xanaxot is és teljesen jól lettem tőle! A xanaxot már el is hagytam, most már csak az antidepit kell! Újra vidám vagyok, végre nem szorongok! Igazából olyan vagyok mint régen! Az egyetlen amit észrevettem, hogy nagyon kívánom az édességet :D Bár az lehet nem attól!
2013. márc. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

"Azt mondta hogy semmi káros hatása nem lehet."


Én azt javaslom, hogy dönts belátásod szerint, de ne csak az orvosi véleményeket hallgasd meg. A magyar orvoslás iszonyú gyógyszerközpontú. A legtöbb embert, aki antidepit szed, kb a 80 százalékukat meg lehetne gyógyítani terápiával is. A gyógyszer méreg, függést okoz, szerencsétlen esetben 5-6 próba után találják csak el azt, amitől nem akar az illető kiugrani az ablakon. Rémes tapasztalataim vannak vele. Persze előfordulhat, hogy beválik, de akkor is ott van a függés és az, hogy mikor lehet abbahagyni?

2013. márc. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó: sajnos egyszerűbb és gondolom olcsóbb, ha gyógyszerrel kezelik az embert, nem pedig terápiával. :( Sajnos nekem nincs rá pénzem, így marad a bogyó. Egyelőre úgy döntöttem, hogy csak a szorongásoldó, de ha a tavasz nem hozza el a tőle várt változást, akkor kénytelen leszek antidepit is szedni, mert az élethelyzetemen jelenleg nem tudok változtatni...
2013. márc. 17. 12:08
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Antidepit ne szedjetek,maradandó károsodást okoz ha éppen nem nyírod ki magad a mellékhatás végett...a pszichológusok,pszichiáterek meg jó hogy azt mondják hogy "újak" meg hogy semmilyen káros hatásuk nincsen.Hiszen a gyógyszercégektől annál több pénzt kapnak minél több vényt adnak :) És egyáltalán nem újak ezek a készítmények.Ugyanaz a hatóanyag csakmás néven. Például régen volt a Paroxat ma már be lett tiltva,helyette meg a Rexetin ugyanúgy 20 mg paroxetine hatóanyaggal.Vagy ott van a Zoloft ami ugye elterjedt hogy szörnyen veszélyes és nem egy halálesetet okozott helyette van a Sertralin Zentiva ami szintén 50 mg szertralint tartalmaz.Milyen érdekes... :)
2014. máj. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Most lehet hülyének fogtok nézni. (Fontos: én nem vagyok egyáltalán gyógyszerpárti, sőt. Én sem szívesen szedek, csak ha nagyon muszáj.)

Ha olyan káros az antidepresszáns, akkor miért fejlesztették ki, miért gyártják a gyártók, és írják fel az orvosok és szedik be a betegek?

Ha annyira káros, miért nem hirdetik olyan mértékben, hogy elhiggyék legalább a betegek, és ne ezt az utat válasszák a gyógyszerrel?

2014. máj. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Én, személyszerint nagyon nem akartam az elején antidepresszánst szedni, de amint rendesen beállt nállam a gyógyszer, csodában éreztem magam sokkal több emergiám volt, több mindent tudtam csinálni, a szorongásom is enyhült az idő folyamán, teljesen olyan volt mintha kicserélték volna, ezzel a “lökettel” nagyon sok addigi célomat megtudtam valósítani, amit előtte például lehetetlennek gondoltam, de sikerült!

Sajnos mostanában megint depresszióstüneteket mutatok, mivel valószínűleg hozzászokott túlságosan a szervezetem, néhány hét múlva kapok más fajtát. Remélem vele megint a legjobb formámat tudom majd hozni és néhány év múlva a gyógyszerre se lesz szükségem remélhetőleg.

2019. febr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Az utólsó vagyok!

Tudom, hogy már kb 5 éves a poszt, de hátha valaki még most keres ilyesmi kérdésre válasz.

2019. febr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
azóta mi a helyzet veletek?
2021. okt. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!