Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan maradjak erős a pszichi...

Hogyan maradjak erős a pszichiáternél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már nem tudom, honnan merítsek erőt. Mély depresszióm van - halálesetek, betegség, családi gondok, stb. - emiatt pszichiáter kezel és eddig még valahogy tartottam magam, de úgy érzem, hogy most már nem fog menni. Hétfőn kellene mennem megint és soha, senki előtt nem sírok, most sem szeretnék. Hogyan fogjam vissza?


21/f



2013. márc. 9. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha meg akarsz gyógyulni, fel kell vállalnod az érzéseid. Meg kell nyílnod... Sok sikert. :(
2013. márc. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen, tudom, hogy fel kellene vállalnom, amit érzek. Az a baj, hogy nehezen nyílok meg. :/ Köszi, remélem, hogy sikerül.

2013. márc. 9. 19:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne fogd vissza, minél hamarabb megnyílsz annál hamarabb leszel jobban.
2013. márc. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ Neked is! Majd megpróbálom leküzdeni akkor ezt a gátlást. Az eszem nekem is tudja, hogy az elfojtás nem jó, de túlsásgosan szégyellek ennyire megnyílni bárki előtt is. :D
2013. márc. 9. 19:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem szedsz gyógyszereket, akkor orbáncfű tea jó szolgálatot fog tenni. Gyógyszerek mellet pedig citromfű teát lehet fogyasztani.
2013. márc. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jól mondják a többiek! Ha valahol nem kell erősnek lenni, az a pszichiáter/pszichológus rendelője. Ott nagyon is segíti a munkát, ha megnyílsz, és ilyen (sírós) lelkiállapotban tudsz beszélni az érzéseidről.
2013. márc. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm 5. és 6. válaszadóknak is!


Szedek gyógyszereket, úgyhogy akkor a citromfű teánál maradok.


Ami az érzelmeket illeti... szerintem minden úgy fog történni, ahogyan kell. Már nem küzdök ellene. Sok évig magamba zártam mindent, egyszer elszakadt a cérna, aztán megint elfojtottam mindent. :S Meg kell próbálnom "letenni" a terheket.

2013. márc. 10. 03:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Igazad van! Az őszinteséghez bátorság, erő kell. De nem az ellenálláshoz! Légy természetes! De ha ki akarod sírni magad, azt is lehet.
2013. márc. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, most már nem küzdök semmi ellen. Holnap megyek a terápiára, majd meglátom, hogyan fog menni.
2013. márc. 10. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!