Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történhet, ha drogfüggőként...

Tikana kérdése:

Mi történhet, ha drogfüggőként pszichiáterhez fordulok segítségért?

Figyelt kérdés

Eldöntöttem, hogy véget akarok vetni a dolognak. Lelki problémák miatt kaptam rá az extasyra és a mefedronra. Segítséget szeretnék az alapbajomra és a függőségemre is. Már bejelentkeztem, de félek, hogy mi lesz. Volt 2 öngyilkossági kísérletem a múlt évben és igen, foglalkoztat a gondolat most is. Akaratom ellenére benntarthatnak a pszichiátrián?

Nem akarom. Önként döntöttem el, hogy megyek. Rákényszeríthetnek bármire? Vizelet vagy vérmintát hajlandó vagyok bármikor adni, de a gyógyszerekkel kapcsolatban meg kell majd győzni...



2013. márc. 10. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Bennt tarthatnak persze, sőt kapsz gyógyszert amitől ha rosszabbúl vagy, egyből rádfogják, hogy zárt osztályon kell lenned és onnan már nem jösz ki :S
2013. márc. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Először pszichológushoz menj! Ő nem írhat fel gyógyszert.
2013. márc. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Pszichiáterhez járok majd egy éve az alapproblémám miatt. Közben, kb fél éve szoktam rá a kábszerekre. Szóval ez nem segített. Jelenleg 2 hete tiszta vagyok, de félek, ha segítséget kérek leszedálnak, bennt tartanak.

Komoly alapproblémám van, kell a segítség, de nem így.

Kezdem meggondolni magam, hogy elmenjek...

2013. márc. 11. 06:33
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Szia! Pszichiáter vagyok. Ha jelenleg nincs öngyilkossági gondolatod, (és ahogy elmondtad, éppenhogy nem meghalni, hanem új életet kezdeni szeretnél, és ebben kérsz segítséget) nem vagy pszichotikus, nem vagy agresszív, nem veszélyeztetsz senkit, önmagadat sem, akkor nem tarthatnak bent akaratod ellenére. Az lehet, hogy felajálanak egy felvételt, de azt nem kell elfogadnod. És hidd el, a pszichiáterek nem akarnak rosszat senkinek, ha nem muszáj, nem kényszerítenek senkit semmire, hanem segíteni szeretnének és ha nem vagy ön- vagy közveszélyeztető állapotban, nem kényszerítenek semmire. Viszont pont azért, mert jobban bele is látok ebbe, azt is tudom, hogy sok pszichiáter nem fog tudni speciális segítséget nyújtani neked a drogfüggésben. Erre van az addiktológia, illetve speciális drogambualánicák, ahol pszichoterápiás és midnenféle segítséget lehet kérni. Amikor a pszichiáterhez mész, szerintem őszintén mondd el neki az igazat és kérj tanácsot, hová fordulj segítségért. (vannak egyébként speciális drogrehabilitációs intézetek, amik bentlakásosak, de az is szigorúan önkéntes, kényszerrel nem lehet oda beutalni senkit). Ha megírod melyik városban vagy, esetleg tudok mondani neked drogambulanciákat a közelben.
2013. márc. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs TB-d röhögve elhajt... Engem is elhajtanának... (igaz én nem drogos vagyok hanem öngyilkosjelölt) de ha nincs pénz nincs semmi egyéb sem.
2013. márc. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi :-) Pesti vagyok. A doki tudja, hogy miért keresem meg. Hogy drogos vagyok, hogy suicid epizódjaim vannak.

Nem a drog a legnagyobb gondom sajnos. Évekig bántalmazott és megerőszakolt a nevelőapám. Nem tudom kezelni és teljesen elvadultam. Gyűlölöm az embereket és nem bízom csak 3 emberben. Az egyikük barátja ez az orvos, megpróbálom, szeretném ha tudnék beszélni vele.

2013. márc. 11. 13:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Xenophilius bezárnának téged a pincébe.
2013. márc. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Xenophilius. Én tudom milyen a legméllyebb gödör legalján lenni. Milyen mikor senki nem nyújtja a kezét, hogy segítsen. Milyen örjítő, hogy senki nem ért meg és képtelen vagy beszélni róla. Én nem öngyilkosjelölt vagyok, konkrétan megöltem magam tavaly. Csak pechemre vagy szerencsémre egy fiatal orvos a barátnőjét épp azon az eldugott helyen akarta meghúzni. Megtalált, itt vagyok. Csak annak örülök, hogy nem lett komoly bajom. Még mindig a halált látom az egyetlen kiútnak, de hátha van másik is, csak nem veszem észre. Hiszem, hogy érek annyit, hogy legalább megpróbáljam.
2013. márc. 11. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!