Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy barátnőm azt javasolta,...

Egy barátnőm azt javasolta, hogy el kéne mennem pszichiáterhez. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Azt mondta,hogy a félénkségemet,önbizalomhiányomat és azt,hogy nem tudom mások előtt kinyilvánítani az igazam és a véleményem kezeltetni kéne.Meggondolandó de én úgy érzem,hogy a tudat,hogy pszichiáterhez kell járnom csak még rosszabb lenne nekem is és az önbizalmamnak is.:/ Viszont abban igaza van,hogy valamit muszáj lenne kezdenem ezzel :( Valahogy máshogy nem tudnám megoldani? 14/L

2012. okt. 18. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
36%

Pszichiáterhez NE menj. Ők semmi mást nem csinálnak, ha csak begyógyszereznek. A 14 éves szervezetednek az aztán nagyon kell. Ha gond van, akkor pszichológus, ebben nincs semmi ciki, viszont a szüleiddel is meg kéne beszélni, mert ált. pénzesek.

Egy próbát megér, lehet tud segíteni!

2012. okt. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem:)... Amúgy azért írtam csak pszichiátert mert úgy tudom azok akik kezelnek is embereket (akár magánpraxisban)
2012. okt. 18. 17:05
 3/3 anonim ***** válasza:
A pszichiáterek orvosi egyetemet végzett "lélek-gyógyászok" és általában igaz, hogy gyógyszerrel próbálnak gyógyítani, ami a lélekre úgy sem hat. Persze vannak kivételek, én is ismerek kettő olyat, aki pszichiáterként nagyon jó terapeuta is. Vannak a pszichológusok, akik nem orvosok, de főiskolát, vagy egyetemet végeztek ilyen szakon. Mindez önmagában nem elég ahhoz, hogy terapeuták legyenek, ahhoz még külön képzések kellenek, de ezt most nem taglalom. A lényeg: ha úgy érzed, hogy a lelked elakadt és egyedül nem tudsz kilépni, tovább lépni, akkor érdemes egy jó terapeutát keresni, aki segít. Anno én is kértem, most én segítek másoknak. Itt van pár visszajelzés: www.augeo.hu/kliensek-visszajelzesei. De ajánlhatok mást is.
2012. okt. 19. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!