Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen tantárgyak kellenek a...

Milyen tantárgyak kellenek a pszichiáteri szakhoz?

Figyelt kérdés
Miből kell emelt érettségi? Hány év a tanulási idő?Tényleg el kell végezni előtte az orvosit?Hány ponttal lehet bejutni? ja és kb mennyit keres egy pszichiáter?

2013. márc. 12. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:

pszichológus(csak beszélgetés) vagy pszichiáter(gyógyszer, zubbony, zártosztály) akarsz lenni?

mindkettőhöz illik a biosz. a pszichológiához javaslok még valami emelt nyelvi érettségit (angol, német, magyar stb.). a pszichiáter minimum 10 évet tanul. a pszichológus kevesebbet.

2013. márc. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6 év orvosi egyetem, ekkor általános orvos leszel, ezután pszichiáter szakorvos jelölt lehetsz ha felvesznek, és ezután még 5 év mire szakorvos leszel. A pszichológus szak megint más, de ő nem orvos, gyógyszert sem írhat, egész más a képzés is (5év egyetem).
2013. márc. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha pszichiáter akarsz lenni, akkor 6 év orvosi plusz a szakosodás még kb. 5 év. A ponthatárokat megtalálod, ha ráguglizol. Emelt érettségi biológiából mindenképpen kell, mellé kémiából érdemes még. A kereset kezdő orvosként valahol 150 és 200EFt között lehet, magánrendelésen pedig 10-20EFt-ot szoktak elkérni óránként.


A pszichológia az tök más, azt bölcsészkaron tanítják, nem orvosi szak. 3 év alapképzés után 2 év mester következik, amikor szakvizsgát teszel. A ponthatárok körülbelül azonosak az orvosival. Felvételinél nem tudom, hogy mit néznek pontosan, de mivel bölcsész szak, így valószínűleg a humán tárgyakat is beszámítják. Nézz utána felvi.hu-n. A keresetük valamivel alacsonyabb, mint az orvosoké, magánrendelésen sem kérnek annyit.

2013. márc. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Módosítanám az előttem szólót: orvosira idéntől nem csak a biológia, hanem a kémia/fizika emelt is kötelező.
2013. márc. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2013. márc. 12. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!