Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kaptam ma Frontint és Citapram...

Kaptam ma Frontint és Citapramot. Azoktól kérdezmén, akik már szedték ezeket, hogy A mellékhatások külső szemlélőnek mennyire észrevehetőek? Illetve tanulni, órán jegyzetelni lehet mellettük rendesen?

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 20:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Titokban szedem, itthon nem tudnak semmit, ezért szeretnék tudni ezekről.
2013. márc. 12. 20:06
 2/5 anonim ***** válasza:

Én szedtem SSRI-t és Frontint, de csak külön-külön.


Az antidepresszánstól én pörgök, jó kedvem van, tele vagyok energiával, érzékibbé válok és kicsit nagyobb lesz a pupillám. Külső szemlélők közül egyedül csak a barátnőm vette észre, és csak az érzékiséget.

A frontintól meg lenyugszom, lassabb leszek, olyan, mintha ittam volna valamit. Inkább testi, kissé euforizáló hatása van.


Hogy a kettő együtt milyen, azt nem tudom. Gondolom a nyugtató ellensúlyozza majd az SSRI miatti pörgést. Nem hiszem, hogy észreveszik majd, esetleg azt, hogy jobb kedved van. Arra figyelj, hogy mit és hogyan beszélsz, próbálj hasonló maradni és nem veszik észre.


Miért akarod titokban tartani?

2013. márc. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Frontint csak akkor szedj, ha szorongsz. A ugyanazon hatóanyagú Xanaxot csak akkor szoktam bevenni, ha már nagyon nem bírok magammal. A Frontinnak tompító, lassító és kicsit butító hatása lesz. Rövid idő alatt függést okoz és nagyon kellemetlen, fájdalmas a leszokás róla.


Citapram egy szerotonin visszavétel gátló. Nálam is hasonló volt egy ilyen SSRI hatása, mint a fentebb írónak; kicsit pörögtem tőle, jó kedvem lett és vidámabb lettem. Tanulni jobban tudtam és könnyebben ment a figyelés is.

2013. márc. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Frontint szedek. Ha még nem vagy rákattanva: hagyd abba, erős függőséget okoz és nem lehet lejönni róla!


Ha mindenképp szedni akarod: minimálisan tompít, de csak te veszed észre, mert előre számítasz rá, hogy jön az a mellékhatás. Látványos tompulást, lassulást túladagolása okoz (mondjuk 2 mg egyszerre már veszélyes, ilyenkor ne chatelj facebookon, mert kellemetlen lesz visszaolvasni, autót pedig ne vezess, mert te is összetöröd...).


A függősége is nagyon rossz. Ha nem szedem be, jobban szorongok, mint a gyógyszerek előtti időkben. Lelki (erős szorongás) és testi (izgágaság) tünetei is vannak, és tapasztalatom, hogy az elvonást jobban látja a külvilág, mint amikor épp a hatása alatt vagy.

2013. márc. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm, hogy válaszoltatok!

Frontint azért szedek, mert szorongok, rettenetesen. A Citapramot pedig depresszióra kaptam.

2013. márc. 16. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!