Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoterápiára ti mennyi...

Pszichoterápiára ti mennyi ideig jártatok?

Figyelt kérdés
Több, mint egy éve járok, most már kezdem unni, tök jól elboldogulok egyedül, nem szokott olyan érzésem lenni már, hogy várom a következő ülést, inkább nyűgössé vált, kötelezettségnek élem meg, és sajnálom már a pénzt is rá. Egyszer beszéltünk már erről a pszichológussal, szerinte valamilyen ellenállás van bennem, és ő úgy érzi, hogy van még munkánk. Érdekelne, hogy aki járt terápiára, az mennyi ideig járt, és honnan tudta, hogy most már vége.

2013. márc. 20. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
19%

Az, hogy kinek mennyi időt kell erre szánnia az egyénfüggő.

Szerintem az lehet a háttérben, hogy pont a pénz az, ami bánt. Erre költesz és közben mégsem történik változás.

2013. márc. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De, nagyon sok változás történt, de tény, hogy fáj, hogy lassan egy mexikói út árát hagytam ott.

Úgy érzem, hogy most én ennél tovább nem tudok változni, és valószínű, hogy nem is a terapeuta csinál bármit rosszul, hanem egyszerűen én vagyok most úgy, hogy már nem akarok mélyen nyúlkálni.

A saját felelősségem is, de félvállról veszem, nem nyúlok mélyre, olyanokat csevegek vele, amiket egy kocsmában is megtehetnék, vagy éppen elmesélem pontról pontra, hogy mi történt mióta nem találkoztunk.


Tudom, hogy egyéni, hogy meddig tart, de honnan lehet tudni, hogy vége?

2013. márc. 20. 14:15
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

Fú, én már két éve járok, de sajnos jómagamon érzem, hogy még nem vagyok kész.

Viszont totál átérzem, amit írsz. Talán ez alapján "egyszerűen én vagyok most úgy, hogy már nem akarok mélyen nyúlkálni" lehet benne valami, hogy van amit nem akarsz felfedni, ő meg akkor érezné késznek a dolgot, ha azt is feloldanátok.

Azonban, ha így telnek az ülések, hogy vagy "haverkodtok", vagy különösebb mélységek nélkül elmeséled mindennapjaidat, ezen neki kéne változtatni, hogy jó ponton megragadjon. Nálunk akármilyen hétköznapi hülyeségemből tudja úgy terelni a beszélgetést, hogy mindjárt sírógörcsöt kapok, pedig már úgy hittem túl sok meglepetés nem érhet, és a nehezén túl vagyok. Tehát ebben a helyzetben rajta lenne a sor. Aztán ki tudja, lehet, hogy most így érzel, és pont ma holnap lesz valami áttörés. (Esetemben ez gyakran előfordul.:P)


Csak annyit tudok tanácsolni, hogy beszélj vele erről továbbra is, hátha dűlőre juttok.

2013. márc. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dani900 ***** válasza:
78%

Lehet, hogy nincs igazam, de szerintem a pénzről szól az egész, azért mondja, hogy még járnod kéne.

A fejlődésnek az alapja a döntéshozás, és a következmények viselése, a jók és rosszak egyaránt.


Ha úgy érzed, ő már nem tud többet tanítani neked, amit el is hiszek egy év után, akkor mire vársz?


Az, hogy úgy érzed már nincs tovább dolgod nála, az is egy érzés, egy jelzés magadtól, hogy fejezd be, de azt neked kell eldöntened, nem pedig másnak, hogy hallgatsz-e a saját érzéseidre, vagy elnyomod.

2013. márc. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 évig jártam gyerek pszichológushoz, aztán ugye 19 letten, és abba kellett hagynunk.

Utána kórházba kerültem, ezek után már felnőtthöz jártam 2-3 évig kb.

Szerintem a pszichológusod segíteni akar, én ingyenesen jártam, és így is féltettek mindig, mondták, hogy menjek ám következő héten.

Mi egyszer úgy csináltuk - nem tudom te hetente jársz-e - hogy csökkentettük 2 hetente 1 alkalomra, aztán 3 hetente, de mivel én még nem voltam kész, visszaálltunk.


Szerintem említsd meg neki, hogy mi lenne ha csökkentenétek a találkozások számát.

2013. márc. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudom régi a kérdés, de hátha valakinek segít a válaszom.

Azt gondolom a terápiának vége, ha az ember élni tudja az életét egyedül, akkor menni kell, és élni!

2016. ápr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!