Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Tudom, hogy...

Mit csináljak? Tudom, hogy nem teljesen normális dolog, de nagyon rosszul viselem ezt a helyzetet

Figyelt kérdés

Igen, kiírtam már egyszer a kérdést, de csak egyetlen egy választ kaptam sajnos...

Kb másfél hónapja láttam egy fiút a buszon (egyszeri alkalom volt, máskor nem járok arra), aki már akkor szimpatikus volt nekem és valószínűleg ő is hasonlóan vélekedett rólam, sokszor összetalálkozott a tekintetünk. Aztán telt múlt az idő és nem tudtam kiverni a fejemből, pedig még csak nem is beszéltünk. Fura dolog, tudom, de nekem ennyi elég volt ahhoz, hogy beássa magát a gondolataimba. Végül megkerestem facebookon, és mivel egy hónap múlva sem tudtam kiverni a fejemből, ráírtam, persze nem vallottam neki szerelmet. De akkor elkezdtünk beszélgetni, és nagyon jól kijöttünk. Örült, hogy írtam neki, aztán már a 2-3. beszélgetésünkkor elég komoly (lelki) témákat feszegettünk. Később írta is, hogy ez mennyire tetszett neki, mert olyan természetesen jön minden és mennyire egy hullámhosszon vagyunk. És tényleg az érdeklődésünk is nagyon hasonló. Az egészet valahogy olyan sorsszerűnek érzem, pedig nem hittem benne, de mégis ez a történet olyan fura, soha nem csináltam még hasonlót, hogy így letámadtam valakit ilyen kis hülyeség miatt, de nagyon is jól tettem, különben soha nem derült volna ki, mennyire hasonlóak vagyunk.

Viszont az utóbbi beszélgetéseinknél kicsit úgy éreztem, hogy nem annyira bőszavú, mintha nem érdekelném annyira, kicsit talán mint amikor le akarunk rázni valakit. De aztán rámírt, szóval annyira nagy gond nem lehetett talán. Legutóbbi beszélgetésünknél meg is említettem neki, mert amúgy is hasonló témáról volt szó, és nagyon aranyosan reagált, mondta, hogy dehogyis, egyáltalán nincs erről szó, elmagyarázta, h elfoglalt volt, és hogy jó velem beszélgetni és bármi ilyesmi van, akkor szóljak nyugodtan.

Szóval nagyon boldognak kéne lennem, de mégsem vagyok az. Nem tudom, hogy szeretne-e többet vagy csak mint egy netes ismerős tekint rám. Egy környéken lakunk, max 10 km-re egymástól, de találkáról még csak szó sem esett. Beszélgetést is ritkán kezdeményez, pedig olyankor nagyon jól megvagyunk, viszont nem akarok nyomulni, nem szeretném elijeszteni magamtól.

A fiúról tudni kell, hogy komoly mentális gondjai voltak, pánikbetegség, depresszió stb, kezelték is. Saját elmondása szerint ez azt okozta, hogy érzelmek nélküli lett. Azt nem mondta, h mitől alakult ki, de az alapján, amit mondott, azt szűrtem le, hogy volt egy komoly szerelmi csalódása. Tehát valószínűleg nem bízik a lányokban, vagy nagyon óvatos, vagy nem is tudom, talán nem tud egykönnyen szerelmes lenni.

Én viszont mióta láttam, nem tudom kiverni a fejemből, felemészt a hiánya, ez a bizonytalanság. Általában jó kedvű, vidám lány vagyok, csak nagyon érzékeny, és most kezd úrrá lenni rajtam a szomorúság, már a tanulásra sem tudok koncentrálni. Nem tudom, mit csinálhatnék. Csak azt, hogy nekem szükségem van rá, még sosem voltam senkivel ennyire egy hullámhosszon, mégis mintha egy bástya lenne körülötte. Nem szeretném veszni hagyni az ügyet, de nem tudom mi lenne jobb, ha én írogatnék neki továbbra is, hogy éreztessem vele, hogy komolyan érdekel vagy ezzel elijeszteném. Ő sajnos ritkán ír nekem.

Remélem tudtok segíteni megfejteni, hogy ő mit érezhet és hogy én mit tehetnék ez ügyben. Bárminemű véleményt, gondolatot, tanácsot szívesen meghallgatok.

Ő 21F, én 18L


2013. márc. 21. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha megfogadsz egy jó tanácsot nem vállalsz be problémás pasast. Megalkudni ráérsz 40 éves korodban is. Mentálisan problémás, pánikbeteg, depressziós... micsoda kilátások.

Sajnálom a srácot (ha egyáltalán igaz, amiket leírt magáról neked), de fiatal lány vagy előtted az élet keress más fiút! Normálisat!

2013. márc. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A betegsége már szerencsére elmúlt és biztos, hogy igaz, amit mondott. Csak attól tartok, hogy a csalódása befolyásolhatja most a hozzáállását a lányokhoz
2013. márc. 21. 19:59
 3/5 A kérdező kommentje:
A betegsége alatt változott meg, sokkal érettebb, komolyabb lett. Most, hogy túl van rajta, szerintem nem "problémás pasas", mindenből lehet tanulni és ő tipikusan olyan, aki tudja mit akar és küzd az álmaiért, tehát nem hiszem, hogy megoldhatatlan problémák merülnének fel
2013. márc. 21. 20:06
 4/5 anonim válasza:

A pánikbetegségből mint bármilyen más mentális betegségből nem lehet kigyógyulni csak figyelni rá! Ezek után sokkal könnyeben fog előjönni mint amikor előszőr kialakult...

De ettől függetlenül én azt mondanám neked hogy hívd el randizni, találkozni, beszélgessetek ne a gép előtt hanem egy tea mellett. Teljesen más és ott majd kiderülnek a dolgok, egy gépnek mondani dolgokat vagy írni teljesen más mint élőben.

F30


Még azt hozzátenném hogy manapság egyre nagyobb "divat" a pánikbetegség mind nőknél mind a férfiaknál.... szóval ettől még nem kell leírni senkit.


Mondjuk arra még kíváncsi lennék hogy találtad meg a facebookon ha nem tudtál róla semmit, végignézted az összes embert? Mennyi ideig tartott?

2013. márc. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál! Nem volt egyszerű megtalálni, annyit sejtettem, hogy melyik suliba jár és hogy hol lakik, ezek alapján kezdtem keresni. Egy másik fiút találtam meg, akivel akkor volt, és az ő ismerősei között bukkantam rá. Időben nem tartott sokáig, viszont majdnem feladtam, csak amikor az ismerősét találtam meg, akkor kezdtem örülni, hogy legalább van honnan kiindulni.

Az az igazság, hogy én nem nagyon merem elhívni, mégis csak én vagyok a lány, egyébként se vagyok egy rámenős. Pár hét múlva viszont lehetséges, hogy összefutunk egy eseményen, reménykedem. Mostanság nem nagyon beszéltünk sajnos:(

2013. márc. 28. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!