Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, ha egy egyszerű...

Normális, ha egy egyszerű dologból tabu dolog lesz egy gyerekkori élmény miatt?

Figyelt kérdés
Furán hangzik, de nálam tabu dolog lett az, hogy zselézzem a hajam. Ott kezdődik a történet, hogy olyan 10 éves lehettem, amikor divatba jött a zselés haj, és az egyik osztálytársam bezselézett hajjal jött be a suliba. Először nem tudtam még, hogy mitől fénylik (miért "vizes") a haja, nagyon különlegesnek tartottam. Aztán később jobban elterjedt, és szinte már majdnem minden fiú az osztályból kipróbálta a hajzselét csak én nem. A szüleim elég régimódiak, és én is az a típus voltam, aki nem mert semmilyen extra vagy új dologgal előállni akkoriban. Tehát egyszerűen nem mertem előállni azzal, hogy én is zselézni akarom a hajam. Viszont egyrészt nagyon tetszett a dolog, másrészt volt bennem egyfajta szégyenérzet, hogy már minden fiú osztálytársam kipróbálta, csak én nem. Elhatároztam olyan kb. 12 évesen, amikor már egyedül járhattam bárhová, hogy titokban kipróbálom. Megvettem titokban életem első hajzseléjét (már ekkor tabu volt a dolog), és eldugtam otthon, hogy ne találja meg senki. Valamiért féltem, hogy mi lesz, ha meglátnak zselés hajjal, mit fognak hozzá szólni. Az okát nem tudom, de valamiért féltem és tabuvá vált az egész. Aztán amikor egyedül voltam otthon jó fél napra, akkor jött a nagy pillanat: életemben először kipróbálhattam ezt a számomra különleges dolgot (ami másnak átlagos). Elővettem a tubust, a tükör elé álltam, kinyomtam a kezembe először félve egy kis mennyiséget, és a hajamra kentem. Aztán jött egy kicsit bátrabb adag is. Nagyon boldog voltam és élveztem, hogy zselés lehet a hajam, tapogattam is a tükör előtt, hogy milyen különleges a tapintása. És az illata is jó volt. Végre az én hajam is szép csillogó volt, és élveztem a frizurám formázását is. Mielőtt hazaért volna valaki, kimostam a hajamból és eldugtam a tubust. Azóta csak titokban zselézgetem a hajam, valamiért tabu maradt és különleges dolognak tartom, amit nagyon szeretek. Amúgy néhány iskolában tilos a hajzselézés a házirend szerint, ez is hozzájárult a tabu dologhoz. Ez valami mentális probléma szerintetek? Valaki hasonló helyzetben?

2012. aug. 18. 00:04
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Hát, neked is érdekes problémáid vannak. Az észjárásodat nem szeretném megtudni, bocsi, de hogy a fenébe lehet egy hajzselé tabu? Magyarázkodhat itt nekem bárki, ezt akkor sem értem, nem hullát rejtegettél/rejtegetsz, csak hajzselét.
2012. aug. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a szüleid miatt vállt tabuvá a hajzselé.

Ha nem lennének/lettek volna olyan régimódiak akkor kényelmesebben és könnyebben vállaltál volna be új dolgokat és esetleg velük is megosztottad volna.Persze benned volt a félelem hogy jajj mit fognak szólni,de ugyanakkor ott volt a kíváncsiság hogy neked hogy állna,milyen is lehet a hajzselé.

2012. aug. 18. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat lemaradt a válaszom másik fele.

Nyilván féltél nekik megmutatni,vagy megosztani velük hogy valami újat akarsz kipróbálni.Szerintem ez nem mentális probléma,gondolom csak egy nehézség vagy egy érzés ami miatt korlátozva érzed/érezted magad és egy egyszerű újdonságot nem bírtál megosztani a környezeteddel.


Nekem is hasonló dolog az öltözködés.Sok ruha van amit fel szeretnék venni vagy úgy gondolom hogy szép,és jól is állna,viszont a családom sokkot kapna ha meglátnának a szép díszesebb ruhákban.Most marad a farmer, póló kombináció mert ehhez szoktak hozzá én meg nem merek előttük csinos ruhákban mutatkozni.Van egy két ruhadarabom amit csak úgy megvettem és csak a szobámban tudom/merem felvenni és nézegetni mert a családom sosem biztatott/noszogatott hogy próbáljak ki valami mást vagy viseljek amit szeretnék,és emiatt rettegek attól hogy hogyan reagálnának.


De egyszer ki kell majd törni és nem lehet ilyen korlátozottan élni,mert ezek csak egyszerű dolgok amiket meg kell mutatni és nem kell titkolni vagy szégyellni,mert ez más dolgokra is kihathat.

Remélem sikerül változtatnod.:)

16/L

2012. aug. 18. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

most hány éves vagy és ez már elmúlt?


Régen mielőtt én is zselézni akartam a hajam nem mertem rögtön megtenni de utána úgy hozzá szoktam hogy a középiskolát úgy jártam végig hogy mindig zselézve volt a hajam,

még rémálmom is volt hogy elfelejtettem és úgy mentem suliba


16l te meg vedd fel a ruhát már csak poén kedvéért is mondd hogy ebben mész valahova hétvégén hogy mit szólnak hozzá

2012. aug. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem! Nem hinném, hogy ez mentális problémára utalna, ha a családotokban ez tiltott dolog volt, akkor szerintem teljesen normális, hogy így "bujkálsz", hisz beléd rögzült.

Mondok egy példát: Anyámnak a szülei nagyon sok midnent elleneztek, pl nem vettek új ruhákat, mindig csak továbbküldős borzalmakat kaptak a gyerekek, a smink "az örsög műve" volt, jó nem pontosan így mondták, de nagyon ellenezték, és még rengeteg ilyesmi, mint pl a fülbevaló. Anyukám egyik nap, mikor már kétgyerekes anyuka volt! kb. 26 évesen a saját lakásában életében először egy pici sminket kent magára. Na de akkor csengetett nagymamám. Anya iszonyúan megijedt, és az volt az első dolga, hogy rohant lesikálni magáról a sminket. Pedig akkor már felnőtt nő volt, de annyira belerögzült a szülei nevelése, hogy erről meg is feledkezett :D A fülét is negyven éves korában merte csak kilövetni, nekem jóval korábban lett... :)

Szóval szerintem nyugi, semmi gond nincs veled

2012. aug. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok és még nem múlt el. Köszönöm a megnyugtató válaszokat! (Továbbra is kíváncsi vagyok más véleményére is).
2012. aug. 18. 12:56
 7/10 A kérdező kommentje:
4. válaszoló: miért nem merted rögtön megtenni? Neked is volt valami gátlásod? Hogy oldódott fel?
2012. aug. 18. 12:58
 8/10 anonim ***** válasza:

4es vagyok, akkor még olyan semmilyen hajam volt közepesre levágva és normálisan elfésülve abból váltani én se mertem rögtön teljesen más zselézettre család meg az iskola miatt hogy mit szólnának


vagy 10 évig ilyen volt aztán meguntam és levágtam pár milisre

2012. aug. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint ha nem társul hozzá egyéb, több hasonló "tabudolog" akkor nem tekinthető különösebb problémának. Az írásod is következetesnek és összeszedettnek mondató (persze ez félrevezető lehet), de mindezek alapján én azt mondanám, hogy inkább azért tartottad ezt meg magadnak tabunak, mert szereted a vele járó izgalmat, különleges érzést. Talán annak az érzése is megmaradt, hogy tiltott dolgot teszel (ezeket általában izgalmasnak találják az emberek).


Amennyiben nincs káros hatása a te vagy esetleg a környezetedben lévők életére, addig szerintem nem jelent problémát, akár meg is tarthatod magadnak ezt a kis "titkot". Nem bűn olyasmit tenni, ami jó érzéssel tölt el, ha pedig nincs káros hatása sem, akkor tényleg nincs miről beszélni.

2012. aug. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

igen, Ádám is járt így, amikor rosszat csinált, tudta, hogy rosszat tett, és elbújt Isten elől.

Amikor Isten kereste, akkor bújkált.


Ezen a példán megtanulhattad / tanuld meg, hogy járj egyenes úton, és használd a fejedet.

Nem kevés az írott szabály sem (törvények, rendeletek, tízparancsolat), de azokon belül nagyon sok lehetőségün van.

ésszel tedd fel a kérdést, hogy megtehetsz-e valamit, rossz-e, hasznos-e számodra.

Ha úgy gondolod, hogy jó, és hasznos számodra, akkor kérdezd meg a szüleidet, ha normálisak, és hallgathatsz rájuk, akkor halgass rájuk. Ha nem normálisak (buták), akkor harcolj az igazadést.


Sok sikert!

2013. márc. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!