Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez a szellemi üresség?...

Mi ez a szellemi üresség? Annyira furcsa és ijesztő!

Figyelt kérdés

Mostanában annyira üresnek érzem az elmém. 15 éves lány vagyok, jó iskolába járok, könyveket olvasok, szeretek beszélgetni és rengeteget (!) filozofálni. Nem nézek buta műsorokat, vagy egyéb ilyen "jó" dolgokat. Mostanság olyan üresnek érzem magam, vagy én nem is tudom... mintha nem tudnám egy rendszerbe foglalni az életem... nem is tudom elmondani ezt sem. Mintha nem is én lennék. A gondolataim csak olyan össze-visszák, semmilyenek... ugye nem bolondultam meg? :S


Előre is köszönöm!



2013. márc. 21. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Amiket itt ilyen szépen elmondasz,azt mondd el az iskolapszichológusnak vagy a körzeti nevelési tanácsadó pszichológusának.Ők tudni fogják,miről van szó!


Csak bátran, segítséget kérni kell!

2013. márc. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sokan ezt hívják felnötté válásnak :)
2013. márc. 22. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom... én nem akarok iskolapszichológushoz menni. Sokszor volt már ilyen furcsa és különös szellemi "rosszullétem" vagy hogy is mondjam (:D) aztán mindig elmúlt... Úgy vagyok vele, hogy nincs kedvem gondolkodni, nincs kedvem ezen filózni, nincs kedvem átgondolni, megfontolni, eltervezni, mert ahhoz így is kimerült vagyok...
2013. márc. 22. 15:09
 4/10 anonim ***** válasza:

mintha nem tudnám egy rendszerbe foglalni az életem... nem is tudom elmondani ezt sem. Mintha nem is én lennék. A gondolataim csak olyan össze-visszák, semmilyenek... ugye nem bolondultam meg? :S


Kedves!

Ez alapján pszichiáterhez fordulj, gyorsan! Kezd széthullani a személyiséged...


Lehet, hogy deperszonalizációban szenvedsz,ezzel a pszichiáterek foglalkoznak.

2013. márc. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2013. márc. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Atyaég... Hát, ez elég ijesztő, de nem teljesen így van....
2013. márc. 23. 10:00
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként tudjátok, hogy mire gondoltam? Vallásos vagyok, és bár járok templomba, meg ilyenek, de pár hete nem imádkozom rendszeresen. Mindig csak odalökök 1-2 mondatot Istennek, hogy ezzel is "le legyen tudva" a napi ima. És igazából én olyankor fejeztem ki a hálámat, a köszönetet, a kérést, a jövőbeli általam tervezett célok megvalósulását kérvényeztem :D, meg a napomat foglaltam össze... és mivel ezeket nem gondolom át nap mint nap, kicsúszott a kezemből az egész.
2013. márc. 23. 10:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, hogy csak ennyi-e... Én azért beszélnékolyannal, aki ért hozzá. Hidd el, a pszichiátriai betgségekkel kapcsolatban nem érdemes kockáztatni...
2013. márc. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oké, hogy nem érdemes kockáztatni... de akkor ennyi erővel mindenki a pszichiátrián ülhetne... nem szeretnék elmenni, biztos, hogy lesz jobb is. Szerintem az időjárás is rátesz a közérzetemre, hangulatomra, meg ez szívja le az energiámat is. Majd odafigyelek magamra.
2013. márc. 23. 15:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a te helyzetedet pontosan úgyhogy lehet, hogy teljesen másról van szó, de leírom az én élményemet, mert hasonló volt az elhangzottak alapján nekem is.


Egy időben ezt éreztem, hogy hiába, hogy egészséges vagyok, rendezett anyagi háttér áll mögöttem, főiskolás vagyok, semmi veszély nem fenyeget. Nem tartok sehová és üres az életem. Nem tenne semmilyen tárgy vagy dicsőség megszerzése boldoggá, mert nincs tartalma a dolognak. Mondhatni elértem ami ebben a világ általában véve a maximum és értelmetlennek éreztem az életemet.


Akkor oldódott ez meg, amikor elkezdtem azzal foglalkozni, hogy hogy is fejlődik az ember személyisége, mik a további lehetőségek, miként változik a világ, ha én is fejlődök. Sok olyan új szellemi cél és kihívás jelent meg előttem amit el akarok érni és újra van értelme az életemnek.


Érdemes ebben a témakörben olvasni a transzperszonális pszichológiáról vagy ami szintén sokat segített nekem a jóga. (De nem az a fajta amiben divatból csinálnak pózokat, hanem ami ténylegesen a tudat tágításáról szól.)


A lényeg, hogy ez nem betegség, csak a fejlődés egy része. Ha nem tudod ki vagy és merre tartasz, nincs motiváció semmire. Meg kell találnod magadat és, hogy mit akarsz valójában az élettől. De ezek a "problémák" inkább áldást jelentenek, mint átkot. A legtöbb ember leéli az életét úgy, hogy sosem gondolkodott el, kicsoda is ő valójában és megelégszik azzal, amit a társadalom határozott meg róla. De valós önképpel nem rendelkezik.

2013. máj. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!