Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem hagynak békén az öngyilkos...

Nem hagynak békén az öngyilkossági gondolatok. Mi segítene rajtam?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok. Körülbelül 15 éves korom óta évente néha többször is vannak olyan időszakaim, amikor teljesen lesüllyedek, és minden érdeklődésem és gondolatom az öngyilkosság tölti ki. Csak ez az ami most foglalkoztat és egyszerűen nem tudom elengedni. Igen, most megint egy ilyen időszakom van. Kib*sztak velem a munkahelyemen, és megaláztak, pedig semmi rosszat nem tettem. 2 tonnás béklyót érzek a lábamon, mikor el kell indulnom melózni...

A kihívások már nem érdekesek többé, hanem fájnak, és sírni tudok tőlük.

A barátom látja, hogy baj van, de olyan szinten sz*rik rá, hogy nemigaz, még ő is belém rúg, amikor épp jólesik neki, és így csak még lejjeb süllyedtem... Pl. ma éjszaka felkeltem, mert nem bírtam aludni, bekapcsoltam a TV-t persze halkan, erre anyázások közepette átzavart a másik szobába, ahol nincs fűtés, és majd megfagytam. Arany életem van mellette!

Most mégsem alkalmas az időpont a szakításra, mert akkor még lejjebb fogok süllyedni. Pedig tisztában vagyok vele, hogy jobbat érdemlek, mert nem nagyképűségből, de arany szívem van, és nekem nagyon számít, hogy az emberek körülöttem boldogok legyenek.


Azért nagyjából tudom miért alakult ki nálam ez az anomália. Apám kegyetlen volt velem gyerek/tinédzserkoromban. Van egy félcigány (bocs, nem véletlenül említem meg ezt a részletet is) féltesóm, aki szintén mikor tini voltam, rengeteget kínzott (arra a fain apjára ütött [az anyánk egy]).

A párkapcsolataim sem voltak épp fényesek, valahogy a legönzőbb embereket fogtam ki eddig is, és megelőzve a kérdést, ők választottak engem, nem fordítva. Jó soruk volt egy ilyen figyelmes és törődő ember mellett mint én, visszafele persze lóf*szt se kaptam.


Visszakanyarodva, sokat gondolok rá, hogyan kellene megtenni, és mikor. Igazából édesanyám is eszembe jut ilyenkor, na és EZ AZ ami eddig visszatartott, hogy megtegyem. Mert a haláltól, na attól aztán rohadtul nem félek. Elég elmebeteg az elmém (nem adom meg az örömet, hogy ezt egy f*szkalap hozzászóló jegyezze meg), már régóta, és egyre jobban.


Pszihológushoz, még ha lenne pénzem, szerintem még akkor se mernék elmenni, annyira szégyenlem. Senki a világon nem tud róla, hogy én ilyen vagyok valójában, ez az első noname segélykiáltásom.

Jah persze az anyagi gondok is itt ülnek elefántként a nyakamban mert miért is ne.

Néha úgy érzem, hogy a tudat, hogy anyukám milyen szomorú lenne, ha meghalnék, MÁR AZ SEM ELÉG hogy ne tegyem meg! Most újabban azt találtam ki hogy meleg vízben vágom fel az ereimet (comb, nyak és kar). 15 évesen akasztás mániám volt, ki is néztem apám vontatókötelét, hogy majd azt viszem magammal az erdőbe. Eddig az éhezés volt a konkrét dolog, amit el is kezdtem egyáltalán, de az 5. nap után megismertem a jelenlegi barátomat, ő volt a reménysugár, az ember aki engem a sz*rból kihúz majd és megment mindörökre, ámen. Szép elképzelés volt!


Jajjjjj már alig várom a szívtelen emberek hozzászólását, hogy minden az én hibám meg rajtam múlik, meg én voltam az idióta f*sz mert hagytam magam. Én a sz*rházi akinek az volt az első, hogy a körülötte élőknek jó legyen. Az is az én hibám, hogy az apám mindig megvert, mert adtam rá okot pl. mikor először használtam szempillaspirált. Meg minden rossz ami történt.


Én alapjáraton OPTIMISTA ember vagyok, és keresem a jó társaságot, jó dolgokat. De ha bedől a sz*r, akkor jön ez az állapot, amiből szeretnék kijönni és na most jön a nagy kérdés, hogy akinek hasonló problémája volt, az HOGYAN MÁSZOTT KI EBBŐL? Akármi tipp érdekel, pl. elment állatgondozónak, és azt vette észre, hogy kilábalt a depiből, mert a munkája annyi és annyi örömet okozott neki. Bármi érdekel, ami segített!



2013. márc. 23. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Valahogy ki kéne szakadnod a meglévő környezetedből. Nincs valaki barát, barátnő? Vagy netán anyukádat megkérni, hogy utazzatok el valahová egy hétvégére!

Nekem az ilyen kimozdulás (számomra kedves emberrel valahol egészen máshol) mindig segít abban, hogy kicsit kitisztuljon a fejem és át tudjam gondolni, hogy mit hogy kéne csinálni.


És ha lenne kilátásod tb-s pszichológusra feltétlen élj vele! Egyáltalán nincs mit szégyellned! Szépen össze tudod szedni a gondolataidat, és egyáltalán nem tehetsz róla, hogy ilyen sorsod van. Pláne, ha él benned az optimizmus, az meg egyébként látszik írásodból, hogy erős vagy és intelligens, tehát csak túl kéne jutnod ezen a ponton, és szakember segítségével, idővel az egész múltat magad mögött hagyhatod. Képzeld el, ha végre kilépsz ebből a párkapcsolatból és találsz valakit, aki igazán megbecsül és szeret, majd találsz egy olyan munkát, ahová örömmel mész minden nap. Még, ha ez nem is fog holnap pik-pak bekövetkezni, de meg van minden esélyed rá, csak nem szabad most feladni! Jelenleg csak próbáld megteremteni a lehetőséget, hogy kicsit kikapcsolódhass.

2013. márc. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak hasonló gondjaim... Bár nekem csak a lelki terrorizálás jutott. Igazából nem tudom melyik a jobb... Mindenesetre olyan szerencsésen jöttem ki belőle, hogy most személyiségzavarom van :) Azt tudom javasolni, hogy minél több időt fordíts magadra meg édesanyádra! Legyenek közös ünneplések, beszélgetés, sétálás csak vele, mikor csak megteheted. Próbáld meg figyelmen kívül hagyni a sértegetéseket... Persze, ez nehéz... De ha már annyira hozzá vagy szokva - bocsi - akkor könnyen fog menni. Tapasztalatból írom ezt. Továbbá osztom az első kommentelő véleményét. Tb-s pszichológus. etc.

Kitartás! :)

2013. márc. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy csoportterápiát, csoportot, ahol segítenek kibogozni a dolgaidat. A neten rá tudsz keresni pl. a Magadért Alapítványra, épp a hozzád hasonló problémájú emberek gyűlnek ott össze kiscsoportban. Nagyon hasznos!
2013. márc. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szepen mindharmotoknak az ertekes hozzaszolast, igenis segitettek! Miota kiirtam ezt a kerdest, meg lejjebb csusztam, es most van az a pont, amikor tenyleg ki kell törnöm a megszokott környezetemböl, most megszolalt bennem az eletösztön, a nagy kapalozas, hogy valamit tennem kell, de gyorsan! Ami eddig törtent ez ügyben: ma leültem a baratommal, probaltam vele kulturaltan megbeszelni a dolgokat, összeszedetten elmondani, hogy mi az ami nekem faj, es hosszu tavon nem birok elviselni. Na ezen beszelgetes közben/utan meginkabb rajöttem, hogy ö tenyleg csak magaval van elfoglalva. Megundorodtam a felismerestöl, es vegre kepes voltam neki megmondani - meg ha sirtam is közben - hogy vege van, nem birom tovabb vele.

Beadtam a felmondasom is.

Ami törtenni fog: visszaköltözöm anyukamekhoz es megprobalok egy olyan allast keresni, ahova ha nem is boldogan, de nem gyomorideggel megyek be nap mint nap.


Aki nem elt at hasonlot, el sem tudja kepzelni, de nekem az eletem mulik ezen, hogy most jol döntök-e/jol csinalom-e.


Szoval megegyszer köszönöm a hozzaszolasokat! Megy a pont!

2013. márc. 27. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!