Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy így érzek,...

Normális, hogy így érzek, vagy menjek orvoshoz? (14/L)

Figyelt kérdés

Ebben a hónapban nagyon magányoznak éreztem magam, a barátnommel is kevesebb idot toltottem és ez lelkileg nagyon megviselt. Úgy érzem minden a feje tetején áll, semmi sem a régi, minden megváltozott, de ha azon gondolkodom, hogy hogyan változott meg akkor fogalmam sincs. Csak más, és kész. múlt héten 4 pici vágást csináltam a csuklómon varró tuvel (felso oldalán a csuklómon). Sokkal jobban éreztem magam utána, de nem akarom folytatni mert tudom hogy nem helyes és egészségtelen. Utána néztem az interneten, és állítólag nagyon sok tini fájdalmat okoz magának, a hormonok okozta stressz ellen.

Szerintem van annyi akarat erom, hogy abbahagyjam a vagdosást. De azért még a rossz érzéseket nem tudom abbahagyni. Ennek így kell lennie?


2013. márc. 24. 21:18
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Szintén 14 éves lány vagyok és hasonlóan érzek, igaz, hogy nem vagdostam magam. A szüleim most váltak el, de továbbra is folyton veszekednek, szinte egyikükkel sem beszélek már. Persze emellett elvárják, hogy tökéletesen teljesítsek a suliban, úgy hogy amúgy az ország egyik legjobb iskolájába járok, így jóval magasabb a követelmények.

Viszont bár van jó néhány barátnőm, egyetlen eggyel tényleg mindent meg tudok beszélni. Szerintem te is próbálj meg nyitni a barátnőd felé, menjetek el valahova, beszéljetek. Sírjál egy jót, ha úgy esik. Én sokáig nem mertem sírni és kijelentettem, hogy nem is fogok. Hülyeség, rengeteg stresszt kiadtam magamból a sírással. Valamint menj el sportolni vagy táncolni. Én például zumbázok, ami a vidám zenék miatt tök pozitív hatással van rám.

Nem tudom, hogy a szüleiddel neked milyen a kapcsolatod, de szerintem nyugodtan beszélhetsz velük is. Próbáld abbahagyni a vagdosást, ha nem megy, akkor fordulj orvoshoz!

2013. márc. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Beszelgettem anyukammal, es azt mondta hogy teljesen megert. Velem az a baj hogy nagyon nehezen sirok :S egyszeruen nem tudok sirni valamikor meg ramjon es nem tudom visszafogni
2013. márc. 26. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!