Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, pedig...

Depressziós vagyok, pedig tökéletes körülöttem minden. Nincs kiváltó oka. Milyen orvoshoz menjek?

Figyelt kérdés
3 hét múlva lesz az esküvőm,olyan,amilyenre mindig is vágytam,tökéletes minden,de nem vagyok boldog,sőt!!!Sírógörcseim vannak,nem látom értelmét az életemnek,hiába tudom,hogy minden okom megvan az örömre,de nem megy.Többször is meghalni lenne kedvem.Már nászútra se akarok menni.Ha a jó dolgokra gondolok,mindenben találok valami rosszat.Fizikai tüneteim is vannak,sokat vagyok rosszul,hányinger,gyengeség,erős szívdobogás.Már nem bírom tovább.Normális esetben elképesztően boldog lennék,az esküvő,a nászút,a munkám,meg minden miatt.De most nem képes semmi boldoggá tenni.Nincs tb-m,mert egy éves lakcímkártya kell hozzá,én pedig még csak fél éve élek itt,így nem mehetek el bárhová orvoshoz.Tudtok valakit ajánlani,aki magánba dolgozik?
2012. júl. 29. 19:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
hát akkor eléggé ki kell nyitnod a pénztárcádat...
2012. júl. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Sajnálom, teljesen megértelek, én is így vagyok :( honnan írsz?
2012. júl. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Budapestről írok,de két nap múlva elutazok az esküvőm miatt,amit valószínű,hogy nem úgy fogok átélni,mint kellene.
2012. júl. 29. 19:17
 4/21 anonim ***** válasza:

Majdnem ugyanez a helyzet velem is:( Sajnos sok jó tanácsot nem tudok adni.

Vőlegényeddel beszéltél erről?

2012. júl. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen,mindenki tud róla a családban,sajnos nekik se könnyű mellettem.Már vettünk Remotiv nevű gyógyszert ami egyhe depresszióban segít,már segített is nekem fél évvel ezelőtt,de most nem.Plusz még MagneB6-tal próbálkozok,mert a tüneteim magnézium-hiányra is utalnak.
2012. júl. 29. 19:22
 6/21 anonim ***** válasza:

Hűha. Én meg tök csóró vagyok, nincs munkám, nincs párom, kellene egy nyelvvizsga, de nincs pénzem, magam meg nehezen boldogulok. Boldogtalan lenne más az én helyemben, mégis megtalálom a tök béna életemben is a mindennapi örömöket.

Talán ha szegénységbe jutnál, már próbálnád értékelni a dolgokat. Vagy mégsem annyira jó az életed? Valami rejtett félelmed? A múltadban történt valami boldogtalanság, rossz? Ennek komoly okai vannak, és lehetséges ha magadba néznél, hogy mi az, ami ezt kiváltja, személy, érzések, félelem, fóbia valamitől, valami történéstől.. vagy bármi, akkor megoldódna a helyzetet, és tudnád élvezni az életet.

Próbáld belekapaszkodni az apró dolgokba, pl: megleped a párodat, vagy jégkrémezel egyet, megnézed a kedvenc filmedet, sorozatodat, találkozol egy kedves ismerősöddel, nézed a naplementét egy csendes helyen...stb. Így is lehet örülni, csak próbálj meg ÖRÜLNI!!!!!

2012. júl. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:

Kedves első válaszoló, igen sokat segíthettél neki!...


Kérdező:

Biztos vagy abban, hogy tényleg akarod ezt az esküvőt?

Mióta érzed ezt így? Szerintem a vőlegényeddel mindenképpen meg kellene beszélned ezt a problémát, bár lehet, hogy Ő is észrevette, ha már fizikai tünetei is vannak.

Ha elgondolkozol rajta, mi tenne boldoggá, meg tudnád fogalmazni? Sajnos így nem sokat tudunk segíteni, mert nem ismerjük a körülményeket.

"tökéletes minden,de nem vagyok boldog,sőt!!"

Ha minden tökéletes volna, nem így éreznél.


Várom válaszod.

2012. júl. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Most panaszkodtok, vagy dicsekedtek?
2012. júl. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Sajnos ez örökletes is lehet, tehát egy pszichiátert meg kéne látogatnod, de pszichológust mindenképp!
2012. júl. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

6.-nak:

már mindent kipróbáltam,amiket leírtál,de nem segítenek,mindig ott vannak a negatív gondolatok.Voltam szegény,vagyis voltunk a családunkkal,szóval örülhetnék annak,hogy jól alakulnak a dolgok.

7.-nek:

az esküvőt akarom,szeretem a párom és szerencsés vagyok,hogy megtaláltam őt.sajnos azért a kapcsolatunkra is kihat a "depresszióm"(azért idézőjelben,mert még orvos nem állapította meg).Mindent megbeszélünk,esténként,éjszakánként mellettem van,mikor már 2 órán keresztül sírok,de én nem vagyok vele kedves.Durva vagyok vele és megbántom.Szerencsére nem haragszik,mert megért.Elég súlyos önértékelési problémáim voltak,néha még vannak is.16 évesen,ami 7 éve volt,2 hétig nem mentem ki az utcára,iskolába se jártam,mert hiába elindultam,nem voltam képes emberek közé menni,mert csúnyának és kövérnek éreztem magam.Azóta is van egy-egy ilyen napom.Pedig mikor reálisan látom magam,akkor tisztában vagyok vele,hogy egyik sem igaz.A környezetem se érti,hogy hogy lehetnek ilyen problémáim,mikor szinte mindenki irigyel,dicsérget a külsőm miatt.Tavaly nyáron 2 hónapig voltam beteg,azt mondták idegi kimerültségem van.Már nem bírtam lábra állni sem,és az ideg eltorzította az arcomat és húzta össze-vissza az egész testemet.Szerencsére visszaállt az arcom,megúsztam annyival,hogy szétharapdáltam belülről az arcomat.Nem magyarországi vagyok,nálunk nem igazán értenek az orvosok az ilyen betegségekhez.Tavaly is 4 orvosnál jártunk a 2 hónap alatt,míg végül jobban lettem.Abban reménykedek,hogy itt tudnak majd segíteni.Röviden ennyi,de tuti van még egy csomó dolog,csak most ennyi jutott eszembe.Ja,és idegbeteg is vagyok,állandóan kiakadok mindenen,mindenkivel kiabálok,pedig tudom,hogy nem helyes.

2012. júl. 29. 19:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!