Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sos segítség le tettem a...

Timcsikusz kérdése:

Sos segítség le tettem a gyógyszereimet! Kisbabát várok lécci olvassátok el!?

Figyelt kérdés

A Problémám az,hogy kb egy éve szedek cymbaltát 60mg-ot.

Aki nem tudná ez egy antidepi.Ez mellé még frontint 0.25-öset.(de ezt már csak ritkán max feleket)

13 hetes terhes vagyok az első trimszterben a dokim azt mondta semmiképp ne haggyam abba a gyógyszert csak szépen lassan.Először egy napot hagytam ki aztán kettőt aztán hármat ...még nem eljutottam oda hogy már 6.napja nem szedem.Ez így ment pár hétig.6 naponta bekaptam egyet mert tovább nem bírtam.Most ismét 6-7 napja hogy nem szedem de a doki azt mondja most már szedjem nyugodjan hisz vége az első trimszternek.

Na de könyörgöm tök mindegy mikor melyik trimeszterben szedem akkor is káros a babának!

Nem segít nekem ez az orvos.

Már nem akarok több gyógyszert bekapni most sem vagyok jól ráadásul holnaptól ujra dolgozom előre félek nem-e melóban leszek majd rosszul.

Azok írjanak már kérem akik átestek ezen letették az antidepit és jól vannak.Arra vagyok kiváncsi mennyi az az idő amig számítani kell elvonási tünetekre?Egyáltalán mik lesznek azok?

Valóban igaz hogy sokat számít az is hogy én hogy fogom fel a dolgokat??A pozitív hozzá állás?

Ha nem várnák kisbabát akkor is letenném mert bár először segített de utána csak letompított állandóan aludtam életkedvem elment mindentől!

Aki átélt hasonló dolgokat segítsen!!


2013. márc. 25. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Így van, ilyen gyógyszereket nem jó szedni egyáltalán, de van olyan, hogy valakinek az állapota miatt muszáj.

Először is jó lenne tudni, hogy mi miatt szedtél ilyen gyógyszereket? Talán előbb helyre kellett volna tenni ezeket a dolgokat, ki kellett volna lábalnod a depresszióból, meg kellett volna oldani azokat a problémákat, amik miatt depressziós lettél és utána babát vállalni. Vagy ha már így alakult, akkor most, akár egy pszichológus segítségével dolgozni azon, hogy ne legyen szükséged a gyógyszerre. A gyógyszer nem old meg semmit. Csak átmenetileg elnyomja a dolgokat.

És igen, számíthatsz elvonási tünetekre. Mert az ilyen gyógyszerek mind okozhatnak rászokást. De gondolom erre figyelmeztettek már akkor is, mikor felírták.

2013. márc. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

először is pánik és szorongás miatt írták fel.

másodszor most mondom a dokim nem segít !!!

a harmadik meg nem terveztük a babát de eszem ágába sem jutott az,hogy elvetessem.

próbálom megoldani a helyzetet és nem tele nyomni szegényt ezekkel a szarokkal.segítséget kértem nem pedig kritizálást,

azt írtam hogy az írjon aki átesett hasonló dolgokon.

te olyan dolgokat írtál le amivel tisztában vagyok.

2013. márc. 25. 13:12
 3/10 anonim ***** válasza:

Képzeld el, nem kritizáltalak, csak válaszoltam a kérdésedre. Jó magam is pánikbeteg vagyok és szorongok és voltam terhes, szültem gyereket, a betegségem a terhesség alatt jött ki, de egy szem gyógyszert nem vettem be. Pontosan azért, mert azt mondták, hogy egyrészt nem tesz jót, ha terhesen szed ilyen gyógyszert az ember a babára nézve, másrészt meg azért, mert könnyen rászokik az ember. Én kibeszéltem magamból a félelmeimet a férjem segítségével, illetve ha tudtam, akkor elfoglaltam valami mással magam és így átlendültem a nehéz helyzeteken. Sajnos akkor nekem senki nem ajánlott pszichológusi segítséget, csak 2 és fél évvel a fiam születése után, amikor is már más volt a háziorvosom és megosztottam vele az ilyen problémáimat.

És néhány hónapja járok pszichológushoz, jógázom is és képzeld el, hónapok óta nem volt pánikrohamom! Volt, hogy próbált előjönni, de megtanították, hogyan kezeljem, mivel győzhetem le. Ennyi.

Keress másik orvost!

Amúgy te szerintem pszichiáterhez jársz és nem pszichológushoz. Mivel a pszichológus nem is írhat fel gyógyszert, te meg azt szedsz, ezt ebből gondolom. Hasonló a 2 orvosi terület, de nem teljesen. Inkább menj el egy jó pszichológushoz, aki nem egyből bogyóval akar kezelni, hanem akivel le tudod győzni a pánikbetegséget. Akivel ki tudod magad beszélni, a félelmeidet el tudod neki mondani. És ha van lehetőséged jógázni, akkor tedd meg, mert nekem nagyon hasznos, más egyéb betegségeimre is nagyon jó!

2013. márc. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

oké én értelek te is pánikbeteg vagy.

de te nem szedtél gyógyszert vagyis elvonási tüneteket nem tudod mi..

egyébként nekem nem volt elég hogy kibeszélem magam stb..az én helyzetem durva volt voltam ezzel kórházban is 2 szer.

ott kaptam gyógyszert az állandó 140-es pulzosom a fulladásom és a remegésem miatt,többször vitt el a mentő de ezt most haggyuk,,,sajnos én más kategóriába tartozom.

de azért köszi!

2013. márc. 25. 13:29
 5/10 anonim ***** válasza:

De hidd el nekem, hogy ha magát az okot szüntetnéd meg, ami miatt a rohamok jönnek, akkor gyógyszerre sem lenne szükséged! És igen, írtam az elején, hogy vannak olyan betegek, akiknek muszáj szedni, valószínűleg te is ebbe a kategóriába tartozol, de ez nem örökös dolog. Ebből ki lehet gyógyulni, de legalább is meg lehet tanulni kezelni.

És igen, nem tudom milyenek az elvonási tünetek, de csodálom, hogy erre téged nem figyelmeztetett senki. Nőgyógyász mit mond? Vele is kéne konzultálnod szerintem.

De tényleg ezt meg lehet tanulni kezelni, de neked egyedül nem fog menni. És ahogy leírod a gyógyszerrel sem fog helyrejönni. Segítségre lenne szükséged, de nem olyanra, amit eddig kaptál.

2013. márc. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Sajnos a kérdezőnek van igaza, ő más kategória, mint aki "egyszerűen" pánikos. A gyógyszere mutatja. Hogy milyen tüneteket okoz majd az elvonás? Ezt nagyon nehéz lenne megmondani. Sima esetben visszaesést a betegségbe, hisz nincsen már, ami gátolja. Jó esetben meg a terhesség csinálhat csodát is. Bízzál benne. Ez nagyon sokat számít. A pozitív hozzáállás. Én nagyon szorítok neked.
2013. márc. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A terhességem alatt Seduxent kaptam 2x1/2 szemet naponta. Így hordtam ki a gyerekem 28 hétig. Azért kellett, mert veszélyeztetett terhes voltam, és hogy ne legyen koraszülés. Egy rendes kórházi doki kellene neked, aki beállítana olyan gyógyszerre ami nem árt a kicsinek. Egyébként ha 6 napig nem vettél be antidepresszánst, akkor az már ki is ürült a szervezetedből.Egyébként a megvonási tünet enyhítésére jó a nyugtató. Kérdezz rá az orvosodtól, hogy milyen hatóanyag biztonságos?
2013. márc. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amugy miota szokas ilyen gyogyszert megvonassal letenni, es nem fokozatosan? Sztem ez igy nem jo
2013. márc. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15:08-as vagyok. Ahogy halad a terhesség előre úgy fogsz egyre jobban megnyugodni. A hormonok miatt van. Egyébként ne izgulj, mert ezek a gyógyszerek nem valószínű, hogy ártanának a kisbabának. Ismertem valakit aki szintén szedte a terhessége alatt az antidepresszánst és nem lett baja a kicsinek. A Seduxen az tuti nem okoz problémát, már ősidők óta alkalmazzák terheseknél. Próbálj arra átállni. Egyébként antidepit én is kaptam már kétszer is, de nekem nem használt csak rontott az állapotomon. Ezért ha nekem kiújul a generalizált szorongásom akkor csak Xanaxot szedek.
2013. márc. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Igen a sanaxot szedhetem.(elvileg)

azt mondta a dokim hogy fele annyira nem veszélyes a babaára mint az antidepik.Hát nem tudom.A héten már vettem be gyógyszert 2 szer is.Nagyon rosszul voltam.Bár sokat segít hogy visszamentem dolgozni és az leköt.

Megpróbálok mindent kipróbálni ami segíthet.

2013. márc. 30. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!