Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Összeroppanok a súly alatt? 18/L

Összeroppanok a súly alatt? 18/L

Figyelt kérdés

két éve váltak el a szüleim, anyám nem tudja,m hogy apám megcsalta, és az sem, hogy van egy féltestvérem. tanulás szintjén is sokat várok el magamtól, annyit, amennyi sosem tudok teljesíteni. Iszonyat magas a ponthatár az egyetemre, rettenetesen szorongok.

Úgy érzem, nem tudom már elviselni az életemet, a titkolózást és a nyomást magamon. Tépkedem a hajam, olyan szinten rágom az ujjaim 18 évesen, hogy már az ujjbegyeim is véresek néha. Nemrég valami göbök is megjelentek a bőrömön, szerintem a stressztől.

Kívül mindig vidám vagyok, de úgy érzem, hogy meg fogok őrülni és öngyilkos leszek


2013. márc. 25. 16:28
 1/9 Nikca válasza:
ne tedd az élet ajándék és csak jobb lehet,csak akarni kell.nincs senki aki segíthetne a terhet levenni a válladról?egy segítő társ barát,aki tanácsot ad?
2013. márc. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nem beszélhetek erről senkinek, apám megtiltotta.

anyám azt mondja, hogy a tanulást magamtól várom el, én akarom túlteljesíteni magam, ő semmit nem követel, felőle akár abba is hagyhatom az iskolát, 18 évesen nem kötelező már tanulni...

2013. márc. 25. 16:31
 3/9 Nikca válasza:
32%
A tanulás valóban nem kötelező,de csak ez által érhetsz el valamit is az életben,az a baj,hogy rád lett hárítva ez a szülős dolog,amit nem is neked kéne megoldanod.meg nincs is ezen megoldandó,talán ha elmondhatnád,vagy nem is tudnál róla jobb lenne.próbáld azért meg élvezni az életet.sok sikert mindenhez
2013. márc. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Ne parázz már rá ennyire. Az én szakomra is magas a ponthatár, de most csak arra koncentrálok, hogy a lehető legjobban megírjam az érettségit. Utána ráérek ezen görcsölni.

És mi van, ha nem sikerül? Hát megmondom neked: semmi. Oka van, hogyha esetleg nem sikerül. Annak is, hogyha igen.

Vezesd le a feszültséget, menj el sportolni. Vagy fordulj szakemberhez, kell lennie ingyenes pszichológusnak a nevelési tanácsadóban, abban a körzetben, ahol laksz.

2013. márc. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tetris ***** válasza:

Esetleg használhat, ha elgondolkodsz azon, hogy mi lenne a legeslegrosszabb variáció. Mondjuk édesanyád megtudja, micsoda tróger volt a faterod, és még egy gyereket is csinált balkézről. Mi lehet ebből? Anyád nyilván kiborul, elmondja majd mindenfélének apádat, lehordja a sárga földig. Aztán jól kisírja magát, kimérgelődi magát, és az élet megy tovább a maga módján.

Aztán mondjuk kiderül, hogy mégse vagy olyan penge a suliban, és nem vesznek fel az egyetemre. Mi lehet ebből? Megprőbálod jövőre, vagy keresel valami más tanulási lehetőséget, vagy elmész dolgozni.

Szerintem egyik lehetőség se jelenti azt, hogy vége az életnek. Néha van olyan, hogy az ember a céljait kerülőutakkal tudja csak elérni. De ettől még nem kell öngyilkosnak lenned!

Apád dolgait meg úgyse tudod befolyásolni. El kell fogadnod, mint ahogy édesanyádnak is, hogy ez és ez történt. Ezen már változtatni nem lehet.

Vagyis szorongásra semmi okod. Fiatal vagy, szép vagy, okos vagy, érzékeny lelkű, értékes ember vagy. Fel a fejjel!

2013. márc. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Iskolapszichológus nincs? Szerintem ő tudná neked a legjobb tanácsot adni, mert vele személyesen tudnál beszélni. Nálunk volt az iskolában, és csak jót hallottam róla. Nyugodtan beszélhetsz vele, mert a szüleidnek tilos elmondania, amit tőled hallott, sőt senkinek sem mondhatja el.
2013. márc. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy lenne ilyen a suliban, de nem is mennék el :( Senkinek nem szoktam a problémáimról beszélni, mindenki azt, hiszi, hogy én vagyok a föld legkiegyensúlyozottabb embere
2013. márc. 25. 21:14
 8/9 anonim ***** válasza:

A helyedben pszihológushoz fordulnék. A körömrágás még hagyjá, de újjrágás, hajtépkedés...... Nekem is rendgeteg bajom van, ami nem "csak" titkolózás és suli. Az anyám skizofrén, a családja ellen fordult, a házunkat el akarják venni, egy élet munkáját. Mindenkit műtenek a családban, mégsem tépkedem a hajam, de az öngyilkosság meg aztán pláne nem jut az eszembe. Nem a múltat kell nézni, hanem, hogy hogyan juthatunk előre.

Legyél a saját életed kovácsa. Hogyha tanulni akarsz, tanulj. Ha nem sikerül a felvételi, akkor sem áll meg az élet. Nekem sincs diplomám, mégis megállom a helyem. Titkolózni kell apád miatt? Mond meg neki, hogy Te nem fogod magad tönkretenni. Ennyi. Nehogymár egy gyereket kelljen eltitkolni. Tedd, amit jónak látsz és ne élj mások elnyomása alatt.

2013. márc. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 dani900 ***** válasza:
8-asnak igaza van, de a te döntésed mit teszel meg a SAJÁT és nem apád-anyád életéért.
2013. márc. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!