Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Karcolás is baj?

Karcolás is baj?

Figyelt kérdés
Nem vagdosom magam csak megkarcolom a kézfejem vagy a csuklóm. Azzal is pszichológushoz kéne fordulnom?

2013. márc. 26. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem normális viselkedés magunkban kárt okozni.
2013. márc. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Manapság minden második tinilány ezt csinálja ahogy észrevettem, nem hinném hogy mindenkinek komoly baja van amihez pszichológus kéne. De ezt te tudhatod csak, szóval nem akarlak leszólni.

De szerintem ez is ilyen hülye divat lett... hagyd abba, a karcolgatás semmit nem old meg és igen csak undorító lesz a bőröd idővel tőle.

2013. márc. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem azért baj, mert már a vágás előjele.

Még nem kell feltétlenül pszichológushoz menned, csak valahogy próbálj tenni ellene, próbálj uralkodni magadon, kérj segítséget jóbaráttól, tesótól, szülőtől...Ez még saját módszerekkel is megoldható, ne izgulj!

2013. márc. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Miért is csinálod?

Ha megvan a válasz, akkor utána már el tudod dönteni, hogy baj-e vagy sem.

2013. márc. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A nyakad karcolgasd inkabb, borotva pengevel ha lehet, mondjuk fel lityko palinka utan. Najo nem, de mit gondolsz hany normalis ember teszi ezt? Zero. Tehat igen ez is baj, micsoda felfedezes !!!
2013. márc. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Valami oka csak van én is régen ezt csináltam ugy érzetem hogy megkonnyebulok sok problémám volt egyedul éreztem magam.Elbujtam a furdobe és ossze vissza vágtam a karomat nekem is eloszor csak karcolgatással kezdodott.Anyám lassan rájott hogy mit teszek és ha valami gond volt szaladtam is be vagdosni erre csak annyit mondott hogy ulyra ossze vágtad magad?nem volt aki segitett volna rajtam szoval tedd rendbe a dolgaidat magadban ezt neked kell.
2013. márc. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"minden második" - hagyjuk már---
2013. ápr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én annó szintén elkezdtem karcolni magam, mert rzt láttam a suliban. Könnyebb elviselni a fizikai fájdalmat, mint a lekit, ezért jobban esik ha az ember kárt tesz magában íly módon, De hidd el, nem ez a megoldás. Próbáld meg a leki feszültségedet másként levezetni. Tudom, hogy nem könnyű, mert még most is van néha, hogy lilára verem a combom, vagy hasonlók, de próbálok tenni ellene. Most elkezdtem futni, remélem ez majd megteszi :). Az sem jó, ha az ember nem éli meg ezeket a dolgokat, és nem vezeti le, mert akkor belülről emészt, szorongás, pánik, depresszió formájában .. ez sem kellemesebb, tapasztalatból mondom.

Ha viszont tényleg azért csinálod, mert hú de bulis, akkor hagyd abba.

Amúgy ha mást nem ellátodathatnál a suli pszichológushoz, vagy hasonló. Vagy lehet az is elég lenne, ha valakivel ki tudnád beszélni a dolgaidat, hogy mi bánt és ilyenek.

2013. ápr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!