Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy depressziós...

Lehetséges, hogy depressziós vagyok? Vagy esetleg más bajom lehet?

Figyelt kérdés
Az életem eléggé lefelé halad a lejtőn, pedig csak 16 éves vagyok. (Lány) A legtöbb barátom cserben hagy, nincsenek is igazi barátaim, ha úgy vesszük. A családi életem sem túl fényes egy két alkalommal... Sokszor álmodok azzal, hogy megölöm magam, de életbe semmiképpen nem tenném meg. A szüleimnek nem merem elmondani mert, már egyszer mondtam anyukámnak, hogy lehet pszhiológushoz kéne mennem, de csak azt mondta, hogy ugyan minek? Fölösleges pénzkidobás. Pár hónappal ezelőtt több helyen lekapartam a bőrt a lábamról, egyszer álmomban is. Ezekre még sokszor mos is kényszert érzek, de már szerencsére tudok uralkodni rajta és nem teszem meg. Sokszor érzem úgy, hogy senkim sincsen és, hogy senkire nem számíthatok. Én úgy érzem elég kedves vagyok. Ha egy barátnőm beteg volt mindig sütit vittem neki, meglátogattam. Beteg voltam pár hete, és egy ember se kérdezte meg, hogy, hogy vagyok vagy mi történt velem... Az állítólagos legjobb barátnőm sokszor olyanokat mond, ami elképesztően fáj. Amikor hazaérek, anyummal mindig sikerül összevesznem azon, hogy miért viselkedek vele gorombán mindig amikor apumtól hazajövök. Amit úgy érzek, téves állítás, mert ilyenkor mindig amikor hazaérek elmosogatok, elpakolok meg egyéb dolgokat teszek, hogy a kedvére tegyek. Ezek a 'veszekedések' után mindig rémesen érzem magam és szívem szerint állandóan csak menekülnék... Minden elől. Mit tegyek, hogy jobban érezzem magam? Hogy ne legyenek a kényszerek? Dokihoz nem merek el menni, mert félek a szüleim reakciójától. Segítsetek!

2013. márc. 27. 23:07
 1/4 anonim válasza:
Ugyanezt erzem enis.szerintem ne erdekeljen mit mondanak .allj elejuk es mond el .es ha nem fizetnek dokira akkor mond meg hogy nem is szeretnek igazan
2013. márc. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek! Merj elmenni, ha nincs rá pénz, nem kell fizetős se!
2013. márc. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Idősebb nő vagyok, de remélem, hogy meghallgatsz (meghallgattok). Lehet, hogy igazad van, vagyis amit leírtál, hogy nincs igaz barátod. És igen, úgy gondolhatod, hogyha lenne, sokkal könnyebben tudnád feldolgozni ezeket a dolgokat. De tulajdonképpen arról van szó, hogy ebben a korban "nyílik ki az ember csipája". ;-) Olyan dolgok kezdenek el foglalkoztatni, amik eddig még nem, vagy nem elég mélyen. Kezdesz felnőni, és rengeteg kérdés kavaroghat a fejedben. Ahogy kiveszem a soraidból, szüleid elváltak, tehát anyudnak sem lehet könnyű. Az sem kizárt, hogy most inkább magával van elfoglalva, nem veled. Letudja annyival, hogy kezdesz felnőni, majd túl leszel rajta, ahogy más is. Egyébként majdhogynem azt kell mondjam, természetes, amin keresztül mész... én is, és az összes barátnőm is ennyi idős korában ezzel küszködött, vagy legalábbis számtalanszor szembesült vele. Persze mi az időnk jó részét elökörködtük, de ha magunkra maradtunk, mindig jöttek az élet nagy kérdései, és a hiányzó válaszok, illetve az ebből adódó bizonytalanság érzés. Ettől van az az érzésed, hogy depressziós lehetsz, pedig szerintem nem vagy az. :-) Az meg hogy amikor más beteg, és te meglátogatod, sütit viszel neki, de téged nem látogatnak meg, nem visznek neked sütit mikor te vagy beteg, nem jelent világvégét. :-) Egyszerűen arról van szó, hogy a barátaid nem olyan figyelmesek, mint te... van ilyen ember, és van olyan ember. Attól még lehet, hogy jó barátod, és kedvel téged. Az is lehet, hogy van igaz barátod is, csak épp nem egyforma az érdeklődésetek, vagy nem egyszerre juttok ilyen-olyan helyzetbe, és még a kevés tapasztalatotok miatt nem tudjátok ezt kellőképpen megvitatni. Fel a fejjel! Nincs veled semmi baj! :-) De ne kapard le magadról a bőrt! :-) Ha feszültnek érzed magad, próbáld meg kitalálni, mi az a tevékenység, ami oldja a feszültséget. (Sport, olvasás, séta, tánc) Illetve gondolkozz el rajta, milyen kérdés kavargott a fejedben, mikor feszült helyzetbe kerültél... Arra kell megkeresned a választ. Az álmok meg olykor elképesztőek. Még a mai napig nincs magyarázat rá, hogy miből lesznek, de legvalószínűbb, hogy félelmeink, gondolataink kivetüléséből. Szerintem érdekel az élet-halál kérdése, lehet, hogy sokat is agyalsz rajta... Kíváncsi vagy rá, de félsz is tőle, mert ismeretlen számodra. Nehéz lehet azt is feldolgozni, hogy gyerekként kiváncsi voltál valamire, de egy pici kutakodás vagy kérdés, majd a rá érkezett válasz után megvolt a megfejtés... most a kérdések bonyolultabbak, nincs rájuk olyan egyszerű válasz, mint korábban/gyermekkorodban... Ezzel is sokan vagyunk így (én is). Visszatérve az álmokhoz, én is sokszor álmodok élettel/halállal kapcsolatos dolgokat... Én mondjuk inkább félek a haláltól, s talán ezért. :-) Szerintem tehát nincs veled baj, de jó lenne, ha az aggodalmaidat egy hasonló gondolkodású, érzésű emberrel át tudnád beszélni, és a benned lévő feszültséget pedig megpróbálnád valahogy oldani. Erre sajnos neked kell rájönnöd, hogy mi az, ami neked ilyenkor használ, csak próbálkozni kell! (Szerintem kezd a tánccal, és optimista gondolatokkal...) Remélem tudtam segíteni. :-)
2013. márc. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Idősebb nő is írhat butaságot! :) Nem az a lényeg, hogy megmagyarázd neki, hogy nincs is baj, hanem az, hogy megoldódjon! Nem gondolod, hogy pár sorodtól megoldódik az élete!!!
2013. márc. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!