Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges a túlzott internete...

Lehetséges a túlzott internetezéstől így rosszul lenni? Mit tegyek az alábbi ördögi körből való kijutáshoz?

Figyelt kérdés

Eddig rengeteget bírtam net előtt ülni.

Facebook, chat, egyéb fórumok, blogok...vagy csak egyik link nyitása a másik után, "információ után kutatva".

Eddig akkor voltam feszült, amikor hosszabb ideig nem tudtam internetezni.


Most valami miatt úgy érzem, fordult a helyzet:

bár most is egy idő után késztetést érzek arra, hogy leüljek netezni, de amikor rádöbbenek, hogy pl. Facebookon minden ismerősöm ugyanazt osztja meg, ill. olyan kiírásokat tesznek közzé, aminek semmi értelme, illetve chatelek, de valójában az inkább csak bájcsevegés, stb.


Egy idő után elkezd hányingerem lenni, néha szédülök is kicsit, továbbá rossz közérzetem van. Amikor felhagyok a netezéssel, akkor ezek a panaszok enyhülnek és megszűnnek.


De egy idő után újra jön a késztetést, hogy megnézzem, mi újság online...és kezdődik minden elölről.


Mitől lehet ez?

Mit tegyek ebben a helyzetben?


2013. ápr. 1. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem kifejezetten az nettől van. Ezek inkább psziches tünetek. Bár nem vagyok orvos.

Próbáld meg azt hogy mielőtt leülsz a géphez beallitasz egy órát, ami negyedóra múlva csipog. Ennyi időd van netezni. Mielőtt leülsz gondold át mit akarsz megtudni, és próbálj nem elkalandozni a célodtól.

De persze a legjobb az lenne, ha találkoznál a barátokkal. Vagy kint a szabadban olvasnál, írnál (papír ceruza).

És figyeld az időt, mert most is a gép előtt ülsz. :-P ;-)

2013. ápr. 1. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a választ!

Néhány napja valóban azt alkalmazom, amit most meglepődve olvastam tőled: 15-20 percet adok magamnak netezésre.


Ami a barátokkal való találkozást illeti, az a baj, hogy többségük felnőtt létükre kocka, mások pedig távol laknak.


Egyébként említettem már a kocka ismerőseimnek, hogy jó lenne ha többet találkoznánk személyesen, mert engem vmi miatt padlóra küld a net egy idő után. De nem hiszik el.


Viszont azokkal nem is foglalkozom már, mióta 15-20 perces intervallumban netezek. Ez miatt kaptam is olyan üzeneteket, hogy min húztam fel az agyam, mi a bajom, stb. De nem érdekel az ilyen.



Viszont jó lenne tudni, mi állhat a rosszullét hátterében.

Ugyanis ez kimondottan csak netezés/számítógépezés közben jön elő. Más esetben semmi hasonló nincs.


A problémát én is pszichés eredetnek gondolom, azért is írtam ki ebbe a témakörbe, és nem máshova.

2013. ápr. 2. 23:53
 3/4 anonim ***** válasza:
"sajnos" tök egészséges reakció. a pszichéd igy tiltakozik. nem jó neki. szerintem senkinek se jó h az életünk az utóbbi 10,15 évben a virtuális térben éljük javarészt, de van aki különösen érzékeny erre.nekem még régen számítógépes játékoknál jött ki. abbahagytam és elmúlt. amit az első ír, jó lehet állíts be órát magadnak. levegőzz sokat, és keresd az emberek fizikai társaságát!
2013. ápr. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kezded felismerni, amit sokan mondanak. A mai fiatalok a gép előtt élik le az életüket, és ez ellen tiltakozol nagyon helyesen. Az is természetes, hogy egy idő után jön a késztetés, hogy megnézd mi van velük. Mert sajnos csak így beszélgetnek jobbára a fiatalok, élő szóba meg nem tudsz meg tőlük semmit, vagy csak nagyon keveset. Úgy érezheted kiesel a baráti körből, ha nem vagy a gép előtt.

Közben meg mindenki unatkozik, úgyanazok az érdeklődési kkörök, ugyanazok a megosztások...

Ha lehetne a fiataloknak korlátoznám az internet hozzáférését, hogy mozduljanak már ki közösen. Menjenek el bárhová, ahol jól érzik magukat. Fedezzék fel az élő szóban is lehet egymással beszélni, eltőlteni az időt egymással. De aki így gondolkozik, sokszor már le van hüly@ézve. Így nem tehet mást megint beáll közéjük a fiatal.

Próbáld ki, hogy heti 2 napot vagy fent a facén, és mond meg 3 hét múlva, hogy valami fontosról lemaradtál-e! Szerintem nem fogsz, csak egy illúzió az egész.

2013. ápr. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!