Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék könnyen elaludni?...

Hogy tudnék könnyen elaludni? Állandóan jár az agyam! Hogy lehet kikapcsolni?

Figyelt kérdés
Minden félén jár az agyam állandóan, nap közben is. Ha sikerül lekötni a figyelmem, akkor nincs gond, ezt általában számítógéppel sikerül. Ám amikor eljön az este valahogy még jobban felpörög, mint nap közben. Gondolkodom azon amik történtek, amik történhetnének, mindenfélén van hogy nem is ebben a "galaxisban" járok... Mostanra már eljutottam odáig, hogy éber vagyok amikor jön az alvás paralizis, erre felriadok. Ha végre álomba is merülök akkor is éber vagyok, minden neszre felkelek, ha az álom nem tetszik felkelek, stb. Nem akarok xanaxot, sem rivót, sem társait. Altatótól is félek, azt gondolom utánna nélküle már sosem tudnék aludni. Mit tehetnék? Tudom, szakember. Menni is fogok, de ez még hetek kérdése. Valaki valami ötlet?

2013. ápr. 1. 07:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Vagy megoldod a problémáidat, vagy kevesebbet kávézol, vagy bedobsz két felest lefekvés előtt.
2013. ápr. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
(Vagy előveszel valami tanulnivalót, az garantáltan álmosít)
2013. ápr. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem kávézom. A gép előtt általában olvasok, kutatok, ismereteim gyarapitom, valamint szellemi odafigyelést igénylő játékkal játszom. Fáradt vagyok amikor lefekszem. Ásítozom, fáj a szemem. De csak testileg vagyok fáradt. Nem kívánok alkoholt fogyasztani.
2013. ápr. 1. 09:19
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen vagy. Ez a természetes beállítottságod. Koncentrálj arra, hogy nem szabad gondolkodnod. Sokszor elkezdesz majd gondolkodni ennek ellenére is, de idővel mindig eszedbe jut majd hogy ALVÁS! :D Vagy szívj.
2013. ápr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
A számítógép felpörget, alvás előtt inkább olvass.
2013. ápr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem szoktam számítógépezni alvás előtt, pont emiatt. Szívás, kösz nem, elég volt belőle. Csak a problémákat szüli. ezt a nem gondolkodást gyakorlom már egy ideje, de nem igazán jön be. Alsóhangon fél óra forgólódás árán tudok elaludni... Asszem van némi mentális problémám, adhd vagy mániás depresszió vagy talán mind2. Gondolatrohanás miatt nem tudok aludni
2013. ápr. 1. 12:05
 7/14 anonim ***** válasza:
igazából nem tudom, mi a mentális problémád, senki sem alszik ez azonnal, ahogy leteszi a fejét, én is van, hogy fél-1 órát gondolkodom, de nem hiszem, hogy ez káros lenne. Ha a gyerek megnyikkan a másik szobában, már ébren is vagyok. Nem értem, mi a baj, az sem tudom, mivel foglalkozol, de ha rendszeren kb. hatkor felkelsz és egész nap teszed a dolgodat, akkor tényleg kóros, ha 10-11 felé nem tudsz aludni, ebben az esetben tényleg szakember kell, gyorsan, mert ebbe tönkremész.
2013. ápr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Számolj, legalábbis én ezt szoktam, valahogy elmegy vele az idő. pl.: gondolj 1 számra amit 2 vel szorozz be aztán a végeredményt is stb. Ezzel telik az idő és nem azon gondolkodsz hogy gondolkodsz :D és még az agyadat is fejleszted vele. Megdöbbentő h 1 idő után pl négyzetezéssel milyen messzire tud jutni az ember a számolásban.
2013. ápr. 2. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem 6 kor, ilyenkor szoktam felkelni. 4-5 kor, és éjfélkor tudtam elaludni kb. A problémám az, hogy amíg mindenki körülöttem eltud aludni 10-15perc alatt, addig nekem van hogy 3(!) óra is kevés, miközben ÁSÍTOZOM, és már ég a szemem az álmosságtól! A mentális problémát leírtam, olvass utánna ha érdekel. Egyébként azok akik itt piát meg drogot javasoltak igazán szégyelhetnék magukat, nem írtam le hány éves vagyok, tehát


a, te most lehet egy 12évesnek javasoltad, hogy drogozzon

b, egy 30évesnek mondod hogy drogozzon meg igyon, aki ugyan gondolhatott már erre


Tehát ha nem tudsz értelmesen válaszolni inkább ne is tedd!

2013. ápr. 2. 05:02
 10/14 Andika17 válasza:
Kedves Kérdező! Tudom, hogy már évek teltek el, de érdekelne, hogy megoldódott-e a problémád. Sajnos vagy nem sajnos én is ilyen vagyok, mindig is ilyen voltam és nem hiszem, hogy meg tudnék változni. Sokszor reggelig töprengek. A múlt, a jelen, a jövő, vagy a tudományok. Sokat olvasok, nagyon sok minden érdekel, túl sok minden. Családom van, egy pici babám, aki nyugodt, mint egy kis angyal, én még sem alszom. Ekkor jönnek a javaslatok: házimunka, sport. Ezek közben is gondolkodom, s annyira, hogy néha már szavakat mondok ki hangosan, a férjem már megszokta. :) Gyógynövény alapú nyugtató egész napos migrént okoz, nem akarok gyógyszert, alkoholt, semmit. Van egyáltalán erre megoldás? Válaszod előre is köszönöm!
2016. jan. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!