Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valakinek nagyon erős...

Ha valakinek nagyon erős generalizált szorongása van, kigyógyulhat szimplán az akaraterejével?

Figyelt kérdés
Mindig is szorongtam,de szerintem most a legerősebb. Kb 1 éve mélypontra kerültem és azóta is nagyon erősen próbálok kikapaszkodni ebből a gödörből.Minél erősebb próbálok lenni, igyekszek nem szorongani és elnyomni az érzéseim, annál több testi tünetem jelentkezik. A generalizált szorongás minden egyes tünete illik rám, már annyira, h tönkre teszi az életem. Valamilyen szinten változtam jó irányba, a hangulatom kevésbé rossz már, de a testi tünetek akkor kezdtek megjelenni, mikor úgy éreztem, h már kevésbé fájnak a régi sebek. Mint, ha megrekedtem volna fél úton. Nincs mellettem senki, aki támogatna. Szerintetek szimpla akaraterő elég ahhoz,h magam mögött hagyjam a szorongást? Ebből az állapotból szakember segítsége nélkül is fel lehet állni? Mert akkor még nem adom fel és próbálok tovább küzdeni. Erősnek tartom magam, de most kételkedek.

2013. ápr. 1. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen testi tuneteid vannak? Hasonlo cipoben jarunk, en is mindig megijedek a testi tunetek visszateretol, mindig a szorongasra emlekeztet. viszont multkor nagymamam meselt arrol hogy az idefrendszer milyen konnyen meggyengulhet, es honapok mire megint jo lesz. en erre tippelek, hogx a sok szorongas tonkre tette az idegrendszerem es mar kisebb stressz hatasara is elojonnek a testi tunetek.

egyebkent en is akaratbol masztam ki ebbol szakember nelkul. Azt hogy a szorongas mennyire eros szerintem a szorongo ember nem tudja megitelni, mert csak a pillanatnyi allapotot latja/erzi. En is nagyon erosnek ereztem megis sikerult kilabalnom. sokkal jobban vagyok, de a testi tunetek sajnos meg mindig neha elojonnek es mintha ez mindig ujra elohozna a szorongas erzeset.

2013. ápr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A szakember is csak abban segít, hogy átgondold a problémádat, hogy tudatosítsd milyen helyzetekben kezdesz szorongani. Az, hogy kezeld ezeket a helyzeteket az így is, úgy is a Te dolgod lesz. Én is ebben a cipőben jártam és járok. Kisebb nagyobb megszakításokkal vannak szorongásos időszakaim. Van amikor szinte minden ok nélkül megbénít a félelem és van amikor semmi gondom nincs. Általában igyekszem erőltetni a "leszarom" hozzáállást, hogy ne idegeskedjek semmin, próbálom minden létező eszközzel bebizonyítani magamnak, hogy nem vagyok értéktelen és igyekszem figyelni az étkezésre, életmódra, alkoholfogyasztás, dohányzás kordában tartására. Ezek összessége általában működik. Nem szedek gyógyszert, mert nem tartom egészségesnek, hogy csak lenyugtassam magam anélkül, hogy érdemben kezeljem a helyzetet.

Az is segíthet, bár nem egyből, ha a számodra félelmetes helyzeteket megpróbálod bevállalni. Olyan helyzetben természetesen, amikor nem vagy alapból berezelve. Ha időről időre szembe kerülsz a félelmeiddel bizonyos mértékben, akkor megszokhatod a helyzetet és egyre inkább csökkenni fog majd a pánikhangulatod szerintem.

Próbálj meg valami mozgásformát is űzni. Elég a gyaloglás is. Legyél sokat a szabad levegőn és ne foglalkozz a többi ember véleményével :) Jön a tavasz, irány napozni :) F 27

2013. ápr. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A legfőbb tüneteim a gyomor ideg, hányinger, hosszantartó és nehezen múló fejfájás, emlékezetkiesések, nem tudok koncentrálni és ez miatt a tanulás is nagyon nehezen megy. Ha izgulok, akkor a hasam is elkezd menni. A szorongást pedig úgy vezetem le, hogy az ujjaimat csipkedem vagy a számat rágom véresre, a csuklómat kaparom, néha a hajam is tépkedem, és képtelen vagyok visszafogni magam. A legzavaróbb az, hogy éjszakánként folyamatosan felriadok és nem tudom kipihenni magam. Horror jellegű rémálmaim is rendszeresen gyötörnek.


„Ha időről időre szembe kerülsz a félelmeiddel bizonyos mértékben, akkor megszokhatod a helyzetet és egyre inkább csökkenni fog majd a pánikhangulatod szerintem.”


Nekem is ez a felfogásom, de bizonyos helyzeteket soha sem fogok megszokni, tapasztalatból mondom.


Úgy érzem, h teljesen megrekedtem. Mintha megint, csak lefelé tartanák. 1. válaszoló, neked milyen testi tüneteid szoktak lenni?

2013. ápr. 1. 21:43
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
A generalizált szorongás nagyon szakorvosi kifelyezés. Ebből pszichiáter segítségével, több hónapos gyógyszeres kezeléssel lehet kijönni. Ti mind a ketten igazi hősök vagytok, hogy magatok is meg tudtátok állapítani a betegségeteket, sőt még vissza is tudtátok fordítani. Félig, meddig. Bátorság!
2013. ápr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk nekem ezt pszichológus mondta. Csak egyszeri beszélgetés volt. Ő azt mondta, h ebből szinte lehetlen kikerülni egyedül, de adott néhány tanácsot,hátha.
2013. ápr. 1. 22:28
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát a szakember abban segíthet, hogy kiderítsd pontosam mitől is félsz. Majd irányt fog mutatni neked. Ha megengedheted magadnak pénzügyileg, menj el pszichiáterhez. Én is most fogok. Én azt hittem, hogy már vége a problémámnak, rengeteg tünetem volt. De rengeteg félelmem is, pl féltem a pánikrohamoktól egész nyáron, pedig csak kétszer volt, nyáron. Aztán ősszel már minden nap szorongtam buszon, gyakran jöttek ilyedségek, és ájulásérzetek néha elviselhetetlen félelem is rámtört egy egy pillanatra. Nem tom ezek mennyire nevezhetők pánikrohamnak. Aztán tél elejére nagyjából leküzdöttem a szorongást. Tényleg nyugalmat éreztem, majd mostanra totál visszaestem. Kevesebb a fizikai tünet, de sokkal több a félelem. Már nincs kedvem kimenni az utcára, és úgy érzem most már nagy a baj, pedig csak most leszek 17 (fiú) ezért megyek én orvoshoz. Az elméletem az hogy meg kell történnie azoknak amitől legjobban félsz. Mer amit nagyon nem akarsz az úgy is megtörténik, és amit nagyon akarsz az is!!! Én nekem már rendeszeres kényszeres gondolatom, hogy elájulok, amikor nagyon szorongok. (Sosem volt ilyen). De ez a rögeszmém, ettől félek, és ezt is kívánom, csak hogy túl legyek rajta. Én már egyszer legyőztem, azt amiről utólag kiderült, hogy semmi volt-ehhez képest. Most már nagyon félek. Ne várd meg hogy oda juss, mint én. Menj el orvoshoz. Megéri. Hidd el jobban jársz. Az akaratodra szükség lesz. És bocs hogy ennyit írtam nem is rólam volt szó, csak hát ez egy ilyen példabeszéd.
2013. ápr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Örülök, h ennyit írtál. Sejtem, h ezzel, h kiírhattad ezt magadból, neked is valamennyivel könnyebb lett. Az a baj, h én mindentől félek. Félek attól, h nem sikerül az iskolám,később pedig, h nem találok munkát, féltem a családom, félek az élettől,haláltól, bogaraktól, a kellemetlen helyzetektől,h nem lesznek soha barátaim, félek attól is, h egyszer elveszítem a meglévő szeretteimet, az emberek rossz véleményétől, attól, ha egyszer terhes leszek, akk elvetélek v teherbe se esek....Szóval ilyen brutális baromságok miatt aggódok megállás nélkül, de egyszerűen nem tudok szabadulni ezektől a félelmeimtől. Őrítő!!! És a negatív dolgok elterelik a figyelmem, ezért a koncentrácíó se megy, a memóriám romlik...Nekem is vannak pánik rohamaim olyan kb 2 hetente, de ez miatt nem szorongok már. Talán, mert már az sem érdekelne, ha meghalnák.
2013. ápr. 2. 18:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Hűha, amik miatt szorongsz az totál más mint az enyém. Én inkáb nem merek kipróbálni új helyzeteket, viszont te már a jövődtől is? Nos ezzel tényleg kérdezz meg valamilyen szakembert. Ja ezt már mondtam (én vagyok aki az előbb is elküldött szakemberhez.) És hogy nem érdekelne a halál, hát amíg nem próbálsz ki minden lehetséges megoldást, és nem éled át a "poklot" addíg nem érdemes meghalni :D.
2013. ápr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ezekkel a tünetekkel jobb ha szakembertől kérsz segítséget. Nekem volt generalizált szorongásom és kaptam rá antidepresszánst és Xanaxot is. Több hónapig kellett szedni, de használt.
2013. ápr. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!