Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Válhat belőlem normális...

Válhat belőlem normális felnőtt, úgy hogy nem voltam tinédzser?

Figyelt kérdés

A középiskolás éveimből kimaradtak a nagy élmények, a bulik, a haverok és barátok. A túlsúlyom miatt rendkívül önbizalomhiányos voltam, és vagyok jelenleg is. Azóta kicsit változtam már, például már merek olyan ruhákat hordani, amiket azelőtt nem mertem, de még így is rendkívül zárkózott vagyok, és nem igazán vannak normális kapcsolataim korombeliekkel. Iszonyatosan féltékeny vagyok mindenkire, akinek barátnője, barátai vannak, bulizni jár vagy csak egyszerűen jól néz ki, és ellenségként tekintek rájuk. Miattuk folyamatosan alacsonyabbrendűnek érzem magam. Egyre nehezebben bírom, gyakran szoktam lefekvés előtt sírni, és úgy veszem észre, hogy az egyetemen se tudok emiatt jól teljesíteni. Nem tudom meddig bírom ezt még, és félek hogy mindez hatással lesz az egész életemre.


18/F


2010. szept. 24. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen egy normális felnőtt, én 26 évesen még nem vagyok az, nem is akarok az lenni.

Csak azt tudom mondani hogy élj úgy ahogy te szeretnél, ahogy jól érzed magad, ne törődj másokkal, hogy mit várnak el, hogy mit gondolnak, ha az egész életed így éled le hogy utálod magad akkor marhára bánni fogod. SZórakozz, csináld amit szeretnél amíg lehet. Járj el ha barátokat akarsz, és ne másokat hibáztass azért ami neked épp nincs... rajtad múlik hogy mikor lesz barátnőd, vagy épp normális életed.

2010. szept. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szard le. Meg 18 évesen még ne aggódj nagyon hogy nem teljesítessz jól az egyetemen. Azt is szard le! Találj valami hobbyt vagy ilyesmi. Nem kell mindenkinek bulizós csajozós jótanuló sikeres humoros szép sportos mintaembernek lenni. És ritka is az ilyen akinek minden bejött az életben.
2010. szept. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

18 évesen még egyáltalán nem vagy lemaradva semmiről. Egyetemen bőven pótolhatod a bulizások, haverok világát, ha annyira igényled. Szerintem kizárólag az önbizalmaddal van a probléma. Hisz nem kell szépnek lenni ahhoz, hogy az embernek barátnője, barátai legyenek, és folyton szórakozni járhasson. Gondolod, ha így érzed belül magad, de kapnál hozzá egy szépséges külsőt, rögvest megváltozna minden? Akármilyen külsővel rendelkezel, ha barátságos vagy, jófej, szeretni fognak!

Viszont Te ezt mondod: "Iszonyatosan féltékeny vagyok mindenkire, akinek barátnője, barátai vannak, bulizni jár vagy csak egyszerűen jól néz ki, és ellenségként tekintek rájuk." Szerintem itt a hangsúly az "ellenségként.." résznél van. Ha ezt sugárzod, hogy utálod azokat az embereket, akikhez valójában tartozni szeretnél, elég nehéz lesz csatlakozni.

2010. szept. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!