Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt hogy tudnám megállítani?

Ezt hogy tudnám megállítani?

Figyelt kérdés

Szóval van egy barátom.kb.másfél éve kiköltöztek Angliába,de mi még nagyon jóban vagyunk,napi szinten beszélgetünk.Viszont.Kiköltözése után 1 évig nem járt suliba,mert angolt tanult.Majd elkezdett járni,és teljesen megőrölt.Meg is értem.Nagyon kemény iskolába jár.Reggel 8 órától este 6-ig van tanítás,3 perces szünetekkel,ami pont hogy csak arra elég,hogy átmenjen a következő terembe,ahol lesz az órája.Mindezek mellet még leckét is kapnak.Rendszeresen éjfél után fekszik le.Előre figyelmeztették őket,hogy ez egy nagyon kemény iskola,még valamilyen felmérés is volt,hogy bírni fogja e.kb.január óta teljesen elvesztette az eszét.Egyre többször hajtogatja az öngyilkosságot,lehangolt,fáradt.Minedezek ellenére nem akar eljönni abból az iskolából.Beszéltem már vele ezerszer,de nem hajlandó.Az anyja is ezt kéri,de nem akarja.Hogyan vegyem rá mégis?Vagy hadjam,hátha rendbejön?De úgy féltem

15L



2013. ápr. 5. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:

ez a túl sok stressz tünete. van aki felismeri saját magán, van aki nem.

annyira csak az iskolával foglalkozik, és hajtja magát, hogy most besokallt. még nem ismeri fel, hogy változtatnia kell, de sürgősen, mert csak az iskolának él.


túl sok stressz hatása lehet az érzelmi labilitás, depresszió.

hatása viszont még a teljesítőképesség romlása is, tehát valószínűleg azért rá fog jönni, hogy ez így nem jó. akár mennyire is hajt, nem lesz jobb eredménye. emellett az immunrendszer is legyengülhet, betegessé válhat, ki kell hagynia pár napot a suliból. amikor erre ráeszmél, érdemes mellette állni!


Viszont ilyenkor már szakember segítségére van szükség. főleg ha az öngyilkosságra is gondol. Túlhajtotta magát, muszáj pihennie. Nem feltétlenül kell majd abbahagynia az iskolát, de a hozzáállásán mindenképpen változtatnia kell. Pszichológus sokat tud segíteni ilyen helyzetben, feltéve ha nem tömi tele gyógyszerekkel. Azt nem szabad hagyni.


Az, hogy hogyan vegyed rá, hogy hagyja abba ezt az életmódot, emberfüggő. Sajnos ilyenkor csőlátása van az embernek, nem hallgat senkire. Esetleg próbáld neki elmagyarázni, hogy nem feladás, és gyávaság ha pihen egy kicsit:)

2013. ápr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez milyen suli?
2013. ápr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kemény...nem tudom a nevét...Londonban van...
2013. ápr. 17. 13:18
 4/5 anonim ***** válasza:

megkérdeznéd?

mert pl. hogy olyan kevés szüneteket hagynak, azt nem biztos, h szabad csinálni, főleg gyerekekkel.

2013. ápr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt nem szó szerint értettem,de nem a szokásos 10 perces szünetek vannak
2013. ápr. 17. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!