Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Háziorvos vagy pszichiáter?

Háziorvos vagy pszichiáter?

Figyelt kérdés
nagyon sok stressz ér mostanában, nem kezdem el sorolni, minden téren összejöttek a dolgok. Nehezen alszom, nappal pedig borzalmas feszült és ingerlékeny vagyok, sokszor mint egy idegbeteg.Sajnos ez sokszor a 3 éves lányomon csapódik, akit egyedül nevelek.Semmiképp nem akarok rosszat neki, nyugtatóra lenne szükségem. Hova forduljak segítségért?

2013. ápr. 6. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Elmész a háziorvosodhoz, és elmondod a problémádat, teljesen őszintén. Kezdeti nyugtatót ő is felírhat neked. Ha nem szünnek a panaszaid, elküldhet pszichiáterhez, vagy amit jónak lát.
2013. ápr. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy esetleg próbáltad-e már úgymond "magad" kúrálni. Én is hasonló körülmények között vagyok, régebben komolyabb volt...a lényeg, hogy (ha még nem próbáltad) az orbáncfű-tea nálam most épp beválik. Ajánlom, hátha neked is használ.
2013. ápr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam, de azt gondolom, hogy nálam elég súlyos a probléma. Odáig fajult a helyzet, hogy annyira elborult az agyam, hogy mérgemben beleütöttem egy üvegajtóba, ami kitörött és persze megvágta a kezem. Az orbáncfű tea ide kevés lesz sajnos. Nm tudok uralkodni magamon sokszor.
2013. ápr. 6. 18:42
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Először mindenképpen háziorvos,mert a pszichiátriára beutaló nélkül nem mehetsz.
2013. ápr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Háziorvos ír fel xanaxot, az tök tuti jó, engem a depresszióból teljesen ki tud hozni, csak ésszel kell szedni, mert bármilyen nyugtató szedése a visszájára fordul, ha függő lesz tőle az ember. Egyébként igaza van az egyik hozzá szólónak, ha még nem szedtél gyógynövényes készítményeket, nem lenne butaság kipróbálni. Sokat segíthetnek, és vény nélkül is kaphatók, ha ekkor sem következik be javulás, akkor érdemes komolyabb gyógyszert bevenni. Nagyon jó sresszoldó, ha valamin le tudod vezetni a dühödet, de ne az üvegajtón, hanem egy párnán a szobában, üsd teljes erőből, közeben még jó hangosan sikítani is lehet (hisztériázni), utána annyira meg tud könnyebbülni az ember, ezt Bagdy Emőke pszichológustól hallottam egy konferencián.
2013. ápr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez biztos, hogy nyugtató hatású teákat érdemes megnézni, nyilván nem literszám, de egy picit oldhatnak a feszültségen. Citromfű is jó.


Gondolom, hogy nem jókedvedben hajtod ki magadat teljesen, de azért a van rá pici lehetőséged, bármilyen testmozgással, meditációval járó dolgot tudok ajánlani, legyen az jóga, hosszútávfutás, akármi.


Szakszerű segítség dolgában egy orvos/megbízható ismerős által ajánlott pszichológust ajánlanék, gyógyszert nem! Ha nagyon gáz van és már próbáltál minden mást, csak akkor menj bele gyógyszerbe. Valószínűleg első körben az is helyrebillentene, ha tudnál néha normálisan pihenni, időt szánni magadra, lenyugodni és valakitől némi őszinte és terhektől mentes törődést kapni. Kb ebben a sorrendben.

2013. ápr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!