Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kérdezhette a pszichológ...

Miért kérdezhette a pszichológus egy kiborulásom után, hogy volt -e benne rájátszás? Mit gondolhatott?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 7. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes.. elvégre ezt neki kéne megállapítania. Gondolom az érdekelte, hogy tényleg ennyire mélyen érint az adott dolog, ami kiborított, vagy rájátszottál, hogy az ő együttérzését kicsikard.


Ő hogy reagált a kiborulásodra?

2013. ápr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem miatta borultam ki, hanem meséltem neki, hogy pár nappal előtte vmi más miatt ... Köszönöm a választ:)
2013. ápr. 7. 15:00
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem felmérte, hogy mennyire láttad reálisan magad a történések közepette valamint, hogy milyen érzéseket, érzelmeket mozgatott meg benned az egész és hogy utólag mennyire merted felvállalni magad.
2013. ápr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, nagyon köszönöm, ezeket végig gondolva nem hitettem el magammal ,hogy mennyire hülye vagyok :)<3
2013. ápr. 7. 18:01
 5/11 anonim ***** válasza:
15:00, gondoltam, hogy nem ő, hanem egy téma okozta a kiborulást. Csak arra voltam kíváncsi, hogy ő csöndben végignézte a mélypontodat aztán neked szegezte a kérdést, hogy "volt-e benne rájátszás?", vagy hogy történt ez.
2013. ápr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
A "rájátszás" nem mindig negatív dolog. Ha az ember engedi, hogy egy negatív élmény hatása kiteljesedjen, akkor hamarabb meg tud tőle szabadulni. Persze a ezt a környezet is tudja generálni, ez már a teathralis hatás. Szerintem erre volt kíváncsi.
2013. ápr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#20:51 , igen, végig hallgatta ahogy elmeséltem, hogy mi történt majd megkérdezte, és mondtam, hogy nem , és utána rátértünk arra, hogy mit éreztem a kiborulás közben, mi válthatta ki... Köszönöm a válaszokat, megnyugtattak :)
2013. ápr. 8. 16:22
 8/11 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy válaszoltál!

Háát, azért nem tudom hogy tudják ezek a pszichológusok elsajátítani, hogy hidegvérrel nézzék végig, ha a páciensük kiborul.

2013. ápr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintem arra gondolt, hogy sokan a pszichológusuknál oldódnak fel lelkileg, és emiatt lehet, egy egy érzelmi reakciójuk irreálisan intenzív lesz, akár nem is tudatosan, csak amiatt, hogy biztos felfigyeljen rá a szakember
2013. ápr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Lantos Szilvia ***** válasza:
Hogy pontos diagnózist tudjon felállítani az orvos, meg a megfelelő terápiát tudja adni neked, fel kellett mérnie, hogy mennyire "súlyos" az állapotod, mikre hogyan reagálsz és mit reagálsz egy kicsit túl, mint amennyire muszáj... Én hipochonder vagyok sajnos, pánikbetegséggel keverve, ki tudja miért... nekem is kellemetlen kérdéseim voltak a dokinál, már azt hittem bolondabb, mint én :) ezért tehette fel ezt a kérdést neked. Mihamarabbi gyógyulást kívánok Neked :) Próbáld meg élvezni az életet és tartsd be az orvos utasításait... egy idő után nem lesz rá szükséged és az élet megint szép lesz.
2013. ápr. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!