Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen (mentális) betegség...

Ez milyen (mentális) betegség lehet és hogyan lehetne kezelni?

Figyelt kérdés

Kb havonta van egy pár napos időszakom mikor különböző testi tüneteket produkálok mindenféle betegség nélkül. Volt már terítéken magas pulzus, alacsony vérnyomás, mellkasi fájdalom, nehézlégzés, szédülés, hasfájás, derékfájás, végtagfájdalom, szorulás, hasmenés és hányás. Ez mind indokolatlan elméletileg hiszen az összes leletem negatív.

De akkor mi lehet és hogyan kezelhetném? Le lehet ezt győzni egyedül?


2013. márc. 15. 00:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Ennyiből még egy doki sem tud biztosat mondani, valamilyen szorongásos zavar lehet, vagy egyik pszichés betegség, amihez szorongás társul. Ezt csak pszichiáter vagy pszichológus tudja megmondani pontosan.
2013. márc. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ilyen tényleg lehet, hogy lelki probléma miatt fáj a hátam és szédülök vagy fáj a mellkasom? Durva, először el sem akartam hinni..
2013. márc. 15. 00:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet sajnos a szédülés is meg a különféle fájdalmak. A mellkasom szokott néha nyilallani, amikor nagyon aggaszt valami. Már voltam vele dokinál, de nem találtak semmit. A háziorvosod nem javasolt még pszichológust vagy pszichiátert?
2013. márc. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet szorongas, panik.

Igyal citromfuteat, az jot tesz.


Nekem is ezek a tuneteim. Vegtagfajdalmaid milyenek? Hol es hogyan faj? Nyomasra v mozgatasra?

2013. márc. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet mentális betegség tünete is.Nekem is volt hasonló dolog csak idővel sűrűsödött.Az első körös rutin orvosi vizsgálataim rendben voltak és a pszichiáter irt fel valamit aztán már két valamit szedtem aztán hármat.Aztán se lett sokkal jobb.Elmentem magánrendelőbe és ott találtak gócos fogat,pajzsmirigyen göböt,arcüreg polipot,gócot(cisztát a vesémen),és enyhe gyulladást a gyomorban,herevízsérvet.Ennek egy részét megtalálták az első körös közegészségügyi vizsgálatokon de azt mondták ezek tömeg betegségek és nem okoznak ilyen intenzív tüneteket.Mindenesetre az összes talált dolgot kezeltettem és elmúltak a panaszaim is.Nem tudom melyik betegség volt a ludas.De kb 100ezer forintomba ami nagyjából a kivizsgálásokra ment el +pár gyógyszer mert a beavatkozásokat már Tb-re végezték el sőt a kivizsgálások egy része is TB-re történt.De lehet hogy pszichés dolog van a háttérben vagy esetleg allergiás vagy valamire.
2013. márc. 15. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A panaszaidat,ha hirtelen kezdődnek, pánikroham váltja ki. Ha szinte állandóan jelen vannak szorongásos megbetegedés. Mindkettőnél att kell tudni,h önmagában nem veszélyes,de ha nem kezelik kialakulhatnak testi megbetegedések is. Elsősorban a lelkedben, "fejedben" kell rendet rakni.Gondold végig mi okoz nálad szorongást,mitől félsz.Jó lenne ezeket megbeszélni valakivel,ha a környezetedben nincs ilyen,akkor szükség lehet pszichológusra. Amúgy viszont jó hatású a citromfű, a B vitaminok, és a magnesium.
2013. márc. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem nyugalmi helyzetben 100 a pulzusom, allitolag "lelki" eredetu. Lehetseges, mert sajnos furcsa eletet elek, stresszel telit. Ebbol kiindulva es mivel fejben dol el minden, ez ez igy igaz. Akarmilyen bajod lehet fejben levo problemak miatt, akarmi. Keress fel egy agyturkaszt, keressetek meg az okokat, es minden rendben lesz.
2013. márc. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

részigazság, de lehet. pánikbetegséggyanús.

csak azt kell tudni errőla betegségről, hogy enm is betegség, és túlnyomórészt kémiai odlogktól függ. pontosabban az érzelmi dolgok is okozhatják ezeket a káémiai dolgokat.


bizonyos értelemben nem lehet legyőzni egyeüdl, bizonyos értelemben meg igen. magad is tlaálhatsz rá gyógymódot, ha utánajársz, de akitől megkérdezed, atz már 1 másik ember, ahol megnézed, zat 1 mási kember írta.


csakhogy ezt csak akkor lehetne diagnosztizálni ha kizártak minden egyebet. és ezt sajnos itthon nem veszik komolyan, még akár a háziorvosod is írhat fel idennyugtatókat komolyabb vizsgálatok nálkül.


a citromfű nem oldja meg, macskagyökér és komó tartalmű teát igyál, vagy erősebb dózisú a tabletta, pl hova vény nélkül kapható ha jól tudom.

de az erősebb tüneteken ez se segít.


a fájdalmak természetesek, egy evolúciós maradvány miatt főleg a gyaki ütőérnél kell érezned húzó fájdalmat, de hasonló fájdalom lehet bárhol a testedben. ennek is idegrendszeri diszfunkció az oka nagyrészt.


szerintem lelkileg leginkább a kilátástalanság érzéséhez köthető, hasonló mint a depresszió csak halálfélellemmé növekszik, lehet ez az úgymond pánk oka a magasság, sok ember, vagy hasonlók, de valójában ezek mind csak "kifogások", a valós ok általában a kilátástalan élet, magány, és érhetetlen stressz elnyomása (jellemzően stressz után jön elő a "pánikroham").


szerintem könnyen kezelhető rengeteg fehérjefogyasztással (triptofántartalmú ételekkel amiből neurotranszmitter keletkezik - ezt a psziciáterek jobb esetben nem nyugtatókkal hanem szereotoninújrafelvételgátló szerekkel érik e, vaójában inkább a bevitelt kel lmegnövelni), b komplex szedésével, 1:2 magnézium-kalcium illetve cink és mangán. sok c vitamin is jó hozzá, természetesen káros szenvedélyektől és cukortartaélmú ételektől tartózkodni kell. minimális de rendszeres mozgás, friss levegő, fény. a valós, elkeseredettséget, pánikot okozó probléma megszűnésével ezek a tünetek enyhülhetnek, de hosszabb távon újra felbukkanhatnak.

javasolnak még jógát, meditációt, lelki dolgokat, de csak egyetlen dolgot tudsz tenni lelkileg: elfogadni a halált. az összes többi kémiai dolgok függvénye.


lényeg, hogy jó szakembert tlaálj, mert a nyugtatók semmit sem oldanak meg. jobb lenne még ezelőtt elkezdeni azt a kúrát amit mondtam, és elvileg pár héten belül jelentkeznie kellene a változásnak. természetesen ezeket a lehető legnagyobb adagban kell fogyasztani, ha van pénzed rá, ne sajnáld. főképp tejtermékeket, húst, földimogyorót érdemes enned.

2013. márc. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!