Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne leszokni a...

Hogyan lehetne leszokni a számítógép függőségről?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 10. 16:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Elsősorban az okát kéne kideríteni, hogy valaki miért számítógépfüggő. Például valakinek csak a számítógépen van sikerélménye. Lehet probléma az iskolában/munkahelyen, a családban, a baráti kapcsolataiban. Akárhol. A problémát kéne kezelni, és utána könnyen le tud szokni, ha utána inkább a barátaival, párjával és a családjával van együtt.

De alternatív megoldás, hogyha talál más szabadidős tevékenységet.

2013. ápr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát gondolom adott esetben főként az unalom az oka. A szóban forgó illetőnek egészségügyi okok miatt egyetem 3. évében halasztani kellett 1 egész évet és így egész nap szinte otthon van, a szülei dolgoznak, a barátai pedig suliban vagy tanulnak, így van hogy hetekig ki sem mozdul a házból, felkel reggel gépezik majd este lefekszik aludni és kb ennyiből áll a napja..

Nem tudom hogy segíthetnék neki, sajnos nekem is suli van, sok szabadidőm nincs, de nem jó ez így, már tiszta karikásak a szemei, felborult a bioritmusa stb.

2013. ápr. 10. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!