Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a skizofrénia...

Mi a különbség a skizofrénia és a disszociatív személyiség között?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 10. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
6%

Az egyik létezik. :)


Amúgy Gugli a barátod, Wiki a barátnőd.


De röviden: A skizofrénia (paranoid) téveszmékkel, hallucinációkkal, a gondolkodás szétesésével járó súlyos pszichiátriai betegség.

A disszociatív személyiségzavar jellemzője, hogy a betegnek egymástól elkülönülő, egymást váltogató, önmagukban nem feltétlenül beteg személyiségei vannak.


A skizofrénia egy jól dokumentált létű, a népesség majd egy százalékát érintő betegség.

Disszociatív személyiségzavarral leginkább krimikben, thrillerekben és Amerikában lehet találkozni, egyes pszichológusok szerint minden tizedik embert érint, mások szerint egy kitalált kór.

2013. ápr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
engem érint a disszociatív személyiségzavar, csak minden személyiségem nagyjából egyforma :D
2013. ápr. 11. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Succulent válasza:

A skizofrénia téveszméket, hallucinációkat vonz maga után, és ott nincs több alteregó (személyiség), ami a disszociatív személyiségzavarnál viszont van. A kettő eltér egymástól, sokan azt hiszik, hogy a skizofrénia és a disszociatív személyiségzavar egy és ugyan az. Pedig nem.


Remélem tudtam segíteni.:)

2013. ápr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, így már világos :) akkor ezek szerint a köznyelvben rosszul használják, mert én eddig akitől csak hallottam a skizofrénia szót, mind a disszociatív személyiségzavarra gondoltak.
2013. ápr. 15. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!