Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzhető le a halálféle...

Hogyan győzhető le a halálfélelem és a pánik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan fél éve kezdődött. Néha rám jött egy-egy rosszullét, vagy tán csak a rosszullétnek a bemesélése. Rossz életszakasz volt, magánéletileg és munkában is padlón voltam. Beképzeltem, hogy vérnyomásproblémám van. Ősz elején voltam először háziorvosnál, aki azt mondta, hogy szerinte ez pánik. A diagnózis után végigolvastam a neten a pánik tüneteit, és egyre többet kezdtem közülük tapasztalni. Egy hónapra rá a pszichiáter felírt nekem Zoloft antidepresszánst Frontin nyugtatóval. A Frontintól rettegtem, ezért hamar leálltam vele teljesen, a Zoloft pedig az első néhány hétben csak felerősítette a tüneteimet, és utána sem hozta a várt hatást, ezért fokozatosan negyed szemre csökkentettem az adagját (elhagyni nem merem teljesen). A problémák viszont tönkretesznek. Nincs olyan perc egy nap, hogy ne lenne halálfélelmem, vagy hogy egyáltalán ne jutna eszembe a halál. Állandóan idegesnek érzem magam, idegességet érzek a hasamban és a lábamban. Ha nem vagyok itthon, krónikusan fáradtnak érzem magam, sokszor pedig rám jön egy rendkívül félelmetes szédülési roham (vagy nevezhetjük látászavarnak, nehéz körülírni).


Deperszonalizációs tüneteim is vannak, bár lehet, hogy ezeket is csak bemesélem magamnak. A legaggasztóbb pedig a súlyos alvászavarom (gyakran 8 óra forgolódás!!). Jártam egy darabig pszichológushoz és hipnózisterápiára, de egyiket sem éreztem hatásosnak. Voltam többször is laborvizsgálaton, voltam EKG-n, neurológusnál, senki nem talált semmilyen eltérést. Mi tévő legyek, hova fordulhatnék még? Szigorú értelemben vett pánikrohamom, magas pulzussal, hiperventillálással még nem volt (lekopogom), csak félek tőle, hogy egyszer rám tör. Ki szeretnék keveredni ebből az állapotból, de a halálfélelemmel képtelen vagyok megbirkózni. Légyszi, adjatok valamilyen tanácsot! Ja, egyébként korábban ilyen problémám nem volt. 18 évesen szedtem antidepresszánst egy szociális fóbiára de az teljesen más volt. 18/F



2013. febr. 25. 06:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

A modern szennytudománnyal ellentétben a pszichés problémákra ( hacsak nem szélsőségesen elfajultak ) a megoldás nem a gyógyszerekben keresendő, hanem a probléma okában/ gyökerében.


Dicséretes, hogy a mai orvosok inkább csak kezelnek egy adott betegséget/ zavart/ rendellenességet, ahelyett, hogy meggyógyítanák azt gyökerestől.


A gyógyszerek csak elaltatnak egy olyan problémát, amely a szedésük által szunnyadni fog egy ideig, de később úgyis visszatér, mert eléggé ostoba az, aki úgy gondolja, hogy minden problémára a megoldást a gyógyszerek jelentik.


A halálfélelem tulajdonképpen a pánikbetegség egyik velejárója és ez fordított irányban nem érvényes. Ugyanis a halál gondolatába mások is beleremeghetnek, de nem produkálnak olyan tüneteket, mint amelyek egy pánikbetegnél nyilvánulnak meg.


Ez azért fontos, mert a pánikbetegség leküzdhető, a halálfélelemben viszont nincs mit leküzdeni- azzal csak szembe kell nézni és meg kell érteni, már amennyire ez lehetséges ebben az életben.


Szembe kell nézni azzal, hogy nem élünk örökké ezen a földön, az már másik kérdés, hogy mi van a halál után, de most kizárólag erre az életre kell összpontosítanunk. És ha összpontosítani tudsz erre az életre, akkor már nem kellesz küzdened a halál gondolatával sem, ebben biztos lehetsz.


Sokan kérdezték már, hogy mit tudnak tenni olyankor, amikor rájuk tör a halálfélelem és mindig azt mondtam nekik, hogy az fél igazán a haláltól, akinek nincs minőség az életében.

Aki nem tud élni, az nem tud meghalni sem, aki pedig nem tud valamit, az fél az ismeretlentől, tehát ha valaki nem tud élni, akkor fél a haláltól, mert nem tud mit kezdeni sem éltében, sem holtában. És ez az ember igazi tragédiája, még ha Madách egy kicsit másképp is látta.


Paradoxon, de minél többet hagyunk magunk mögött, annál szabadabb szívvel tudunk az ismeretlenbe nézni.


Azt gondolná az ember, hogy akkor a legfájdalmasabb megválni ettől a világtól, amikor a legjobban érzi magát az ember, de ez nem igaz. Ha boldogan távozol el innen, akkor képes vagy mosolyogni még halálod küszöbén állva is, de ha bánatosan kellene elhagyjad ezt az életet, akkor nem lennél képes mosolyogni.

Mert legbelül mindenki érzi, hogy nem az az igazán szomorú, ha valaki korán elmegy innen, hanem az, ha soha nem is tudott élni.


Ezek olyan dolgok amiken el kell gondolkozni, amelyeket egy olyan értelemmel kell átitatni, amelyet mindenki csak egyénileg képes megtenni saját magának, mert különben nincs értelme.


A pánikbetegséggel kapcsolatban csak azt tudom mondani, hogy számos oka lehet, ami kiválthatja, ezért elsősorban a probléma/ problémák okát kell megtalálni, mert hiába fűtünk 3 kályhával egy házban, ha közben nem vesszük észre, hogy egy hatalmas lyuk tátong a falban.

2013. febr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%

Kedves kérdező!

A Zoloft frontannal a legjobb összeállítás. De be kell szedni. Írhat a whiskis bármilyen hülységet, ne fogadd meg. Szedd be a gyógyszered, ahogy elő van írva. Már rég elfelejtetted volna a betegségedet. Az írásodból látni, hogy mindenbe belekaptál, de semmit nem végeztél el rendesen.

2013. febr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
Bocs! Zoloft, frontinnal"
2013. febr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
# 2 - Mmm igen, írja ezt egy már gyógyszerfüggő, agymosáson keresztülment személy, akinek feltehetően ugyancsak pszichés zavarai vannak és csak azért vonszolja el magát egyik napról a másikra, mert dokibácsi tablettáin él.
2013. febr. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez így igaz, kedves pálinkáskávé, ahogy írod. Túl vagyok rajta. Nincs pánikom, és halálfélelmen sem Ezért mertem javasolni a kérdezőnek is. Ha ő a te általad leírtakat valósítja meg, akkor még itt fog levelezni a Gyakori Kérdések 30. évadján is.
2013. febr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

Igen, te valószínűleg " túl vagy rajta " , mégpedig úgy, hogy a doki által felírt tablettákon élsz, mint egy zöldség, aki nem volt és feltehetőleg nem is lesz képes saját erőből döntéseket hozni és megoldani adott problémát.


De semmi gond, a gyógyszercégek is meg kell tömjék valamiből a zsebüket és erre az olyan idiótákat keresik vevőnek, mint te. Ezenfelül nincs más mit hozzáfűznöm ehhez, illetve ha lenne is kétlem, hogy feltudnád fogni, figyelembe véve az agyongyógyszerezett eszedet és média által alaposan kimosott agyacskádat.

2013. febr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

(amúgy 22/F vagyok, elírtam a kérdés végén)

Légyszi, ne vitázzatok, én mindkét véglet jó akaratát elismerem.

A Zoloftot régen egy évig szedtem, akkor nem éreztem különösebben hatását, de valószínűleg akkor a problémám is más volt. Az a baj, hogy most ezt a gyógyszert kontrollálatlanul kaptam, azaz elmentem egy pszichiátriai ambulánshoz és felírattam vele, és csak a betegtájékoztatóból adagoltam magam - azaz egy hétig fél szem, utána egész. Fél szemről egészre áttéréskor nagyon felerősödtek a halálfélelmeim, a deperszonalizáció meg minden. Utána az eltűnt, de a halálfélelem megmaradt, ezért vettem le az adagot. A Frontintól nagyon rosszul éreztem magam, ezért azt hamar leadtam különösebb probléma nélkül. Akkor (gyógyszerpárti kommentelőtől kérdezném most) visszaemelhetem a Zoloft adagot egy szemre valahogy, vagy mindenek előtt menjek megint orvoshoz, és kérjek kontrollt a kezelés idejéig?

Köszönöm!

2013. febr. 25. 22:06
 8/15 Ancseszkava ***** válasza:
Én is pánikbeteg vagyok,gyógyszerek nélkül próbálkozom immár egy éve,sajnos nem sok eredménnyel...bizony jó volt valamikor a felírt és beszedett Cipralex a Frontinnal,igaz én sem szeretnék gyógyszereken élni,de vannak helyzetek,amikor igenis muszáj erre a mankóra támaszkodnunk! Sz.tem minél hamarabb keresd fel a pszichiáteredet,ebből önmagadtól meggyógyulni jelen esetben nem lehet!:(
2013. febr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éve vagyok pánikos. A felirt gyógyszert fél szem után abbahagytam, mert nem éreztem azt az állapotot normálisnak. Jelenleg terápiára járok és napi szinten végzek relaxációt. Én wiskeysel értek egyett, hiszem (nem, TUDOM és ÉRZEM) hogy ez a kellemetlenség gyógyszermentesen is legyőzhető.
2013. febr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#9 - Nos igen, vannak még akik agyilag felül tudnak kerekedni a megbetegedett fogyasztó szintjén és ha erőfeszítésileg igényesebb módszer árán is, de saját erejükből próbálnak feltápászkodni a problémáikból.
2013. febr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!