Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudnék kezdeni ezzel?...

Mit tudnék kezdeni ezzel? Pánikbetegség? Ha az érettségire gondolok, elkezdek remegni és tiszta ideg vagyok.

Figyelt kérdés

Rettegek az érettséitől,már a gondolatától is rosszul vagyok,úgy érezem nem tudok semmit (ami persze nem igaz).

Minden info kavarog a fejembe,amit megtanulok vagy próbálok.


Ez gondolom nem normális.Mi lehet ez? Érdemes lenne szakemberhez fordulnom?


Köszönöm!


2013. ápr. 13. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Nagyon izgulsz -most divat lett a "pánik" meg a gyógyszarért rohangálás. Tanulj - mindenki úgy érzi a vizsgák előtt: nem tud semmit és az még ráadásul kavarog is. Alvás előtt ne gépezz és ne is tanulj. Tanulás után menj le sétálni és figyelj az úton lévő dolgokra, a fákra, a nyíló levélrügyekre, a felhőkre. És utána menj aludni - kicsit korábban, mint szoktál, kicsit több alvás jár ehhez a sok tanuláshoz. És lesz, ahogy lesz- úgy még sohasem volt, hogy sehogyse lett volna.
2013. ápr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én kidolgoztam magamnak egy B tervet, hogy mit csinálok, ha nem sikerül elsőre felvételt nyernem a kinézett szakra. És így már nem féltem tőle. Aztán persze felvettek :D

Amúgy ez természetes, sokan vannak ezzel így. Ez csak stressz. (Még akkor is, ha most azt mondod magadban, hogy "Persze, de ezt ti nem érthetitek!" - de igen, ugyanis tavaly én is átéltem:)

Hidd el, ahogy beülsz az első napon a magyar érettségire, ez elmúlik. De mindenképp kezd azzal, hogy felírod a neved az összes lapra, mert amíg ezt csinálod, addig nagyjából le is higgadsz :D Persze még utána is megfordul a fejedben, hogy hülye vagy, mit keresel itt, inkább visszaadod és hazarohansz, de aztán ráeszmélsz, hogy 4 órát azért mégsem lehet egy huzamban végigparázni. A másik, hogy ha úgy érzed, hogy megcsömörlöttél valahol, akkor menj ki a mosdóba. Sétálj, ugrálj egy picit egy helyben, mosd meg az arcod. Segít, felélénkül a vérkeringésed, és utána tisztábban látod a dolgokat :) Én a magyar érettségin kimentem vagy 5-ször, attól féltem, hogy a végén elveszik a dolgozatomat csalás miatt :D (Persze nem tették:)

20/L

2013. ápr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Na figyelj okoska!

Képzeld,tudom mi az pánikbetegség! Szerintem pedig ilyen jelentéktelen kis sz*r vizsga előtt baromira nem normális a halálfélelem érzése!

Inkább ne pofázz,ha halvány lila fingod nincs az egészről!

Többieknek köszönöm!

2013. ápr. 14. 16:27
 4/4 anonim válasza:

Ez nem pánikbetegség szerencsére. De próbálj meg kicsit többet pihenni, még ha sokat is kell tanulnod. Ha úgy érzed, nyugodtan menj el a dokidhoz, és mondd el, mi a gondod, de szerintem ne kezdj el semmilyen gyógyszert szedni. Ha nagyon félsz, ideges vagy, vegyél citromfű teát (ne filterest, tasakosat), forrázd le, és idd meg. Az ízét nem fogod szeretni szerintem, de megnyugtat. És ne félj. Az érettségin az nem megy át, aki nem tanul. Aki tanul, mint te, az könnyen venni fogja az akadályokat, még ha most azt is hiszed, hogy nem tudsz semmit. Ott eszedbe fog jutni. A sport is segítene egy kicsit levezetni a feszültségedet, mert szerintem ez a problémád. Túl nagy a stressz.

A pánikbetegségnél a halálfélelem ugyan tünet, de azt általában egy csomó más tünet megelőzi. De ezeket nem írom le, nehogy esetleg beképzeld magadnak. :) Ne félj, nem lesz semmi gond az érettségivel.

2013. ápr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!