Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes tanulási problémákkal...

Érdemes tanulási problémákkal egyetemi pszichológushoz fordulni?

Figyelt kérdés

Műszaki szakmáról van szó.

Úgy tűnik, hogy nagyon lemaradtam az évek során. Megvannak a tárgyaim, de mintha nem értenék semmihez. Már lassan a legbutábbnak érzem magam az évfolyamból.

Azt hittem ez az álomszakmám, de most csak kikészülök tőle. Még ha el is végezném a sulit, akkor se lennék jó semmire. Bár még mindig érdekel, de folyamatosak a kudarcélményeim, nem tudok önállóan gondolkodni, stb...


És nem tudom ennek mi az oka. Vagyis sejtem. Inkább az érdekelne, hogyan tudnék ezen segíteni, mit érdemes ilyenkor tennem. Mert azt gondolom, hogy már csak az tenne jót, ha újrakezdeném az egész szakot. Azt meg azért nem lehet és hülyeség is lenne, mivel lassan 3 év eltelt.

Nem tudom már, hogyan tovább.


Ha nem tudom, hogy tanulmányi téren mihez kezdjek magammal, érdemes megpróbálni egyetemi pszichológustól segítséget kérni?


2013. ápr. 18. 04:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Attól is tartok, hogy hülyének néznek. Mert igazán meg sem tudom mondani, hogy mi a bajom. Csak érzem, hogy valami nem jó, egyre rosszabb lett eddig is és kezdek szétcsúszni. Meg félek, hogy mi van, ha kiderül, hogy valójában alkalmatlan vagyok a szakmára
2013. ápr. 18. 04:34
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt így ahogy van nyugodtan elmondhatod a pszichológusnak, és fog tudni segíteni.
2013. ápr. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lenne jó egy kis halasztást kérni majd szépen, aztán összeszedni magad?
2013. ápr. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az iskolai pszichológust pont ilyesmire találták ki. Nyugodtan menj el hozzá, és mond el a bajodat.
2013. ápr. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Jól esne egy kis halasztás, de nem szeretném egyelőre.


Az iskolapszichológussal mennyire mélyen mélyednénk bele a lelki világomba? Vagy csak arra koncentrálnánk hogy a tanulási nehézségemet megoldjuk?

2013. ápr. 19. 02:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs mi zajlik egy pszichológusnál, azt sem tudom, hogy pontosan mi zajlik benned, DE... Szintén mérnök hallgatóként tudom milyen hullán hazaesni, kipurcanni, nem vágyni semmi másra, mint hogy valaki végre fejbe lőjön kegyelemből! Imádom a szakomat, még is sokszor van ilyen érzésem. Egy durvább mélypontom is volt, amikor nagyon ott akartam hagyni az iskolát, de helyrerázódtam.

Nagyon jó tanuló vagyok, még is úgy érzem, mintha olykor nyomtak volna egy delete gombot az agyamra, mert ha ez nem lenne így, akkor egyszerűen az új anyagok nem férnének már el.


Eddig nagyon túl paráztam ezt a dolgot, de mostmár nem. Csak sodródom és úgy döntöttem az utolsó félévemben, amikor már csak a szakdolgozat lesz hátra, ha ráérek bejárok pár fontosabb órára, amin lehet anno csak átsiklani volt időm, viszont fontos lenne rendesen elsajátítani. Tétje már nem lesz, hiszen a tárgy megvan, de jó lesz mégegyszer hallani, mielőtt kilépek a nagyvilágba már diplomásan.

2013. ápr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is mérnök hallgató vagyok, és nagyon értem, hogy miről beszéltek. Korábban jó tanuló voltam, osztályelső, két nyelvvizsga még az érettségi előtt, "színötös" eredmények. Felvettek az "életem álma" szakra, mint téged kedves kérdező, és ezután jött a fekete leves. Itt mindenki (MINDENKI!!) kitűnő volt és színötös. Minimum egy nyelvvizsga mindenkinek van, de sokaknak 2-3 is. Egyik pillanatról a másikra középszerű lettem, sőt átlag alatti(!). És ez nagyon durván hat az ember lelkivilágára. Persze aki ezt nem élte át, annak semmiségnek tűnik az ilyesmi, azt gondolhatják, hogy milyen kevés gondunk van nekünk, hogy ez a legnagyobb problémánk. De valójában komplett személyiségváltozáshoz vezethet. Az ember hajlamosabbá válik, hogy felvegye a "rossz fiú" szerepet. Egy idő után feladja, az órákra be sem jár, az utolsó pillanatban kapkod, vagyis pont olyan lesz, mint akikre korábban csúnyán nézett a fejét csóválva.
2013. máj. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok ismét.

Egyébként próbálkoztam az iskolapszichológusnál, de vagy másfél hónapra előre be van táblázva! (Nem véletlenül)

2013. máj. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!