Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fordult már valaki egyetemi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fordult már valaki egyetemi pszichológushoz tanulási vagy párkapcsolati problémákkal?

Figyelt kérdés

Nincs olyan súlyos problémám és mások csak legyintenének rajta, de engem eléggé megvisel már. Utóbbi félévem elég rosszul sikerült és azért mert nem tudok koncentrálni ilyen nyomás alatt. De lehet nincs is nyomás rajtam, csak beképzelem magamnak. Folyton aggódom és rossz előérzetem van a párkapcsolatom miatt.


Azért gondoltam egyetemi pszichológusra, mert ingyenes lenne és jó lenne valaki külső emberrel is beszélni. De félek tőle. Nem tudom, hogy kezdjem elmondani, mi a bajom. Azt se tudom igazán, mi a bajom.


2013. jan. 22. 08:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem olyan buta ötlet hiszen teljesen kívülálló ezért talán tud okosakat mondani neked.
2013. jan. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én egy ideig jártam pszichológushoz, bár nem egyetemihez, de talán a másik is megteszi...

Szóval először ő fog kérdezgetni, neked csak válaszolni kell. Aztán a következő alkalmakkor kell majd önállóan beszélni, de akkor már nem lesz gond, mivel "ismerős" lesz az ember, és nem lesz benned az idegenekkel szembeni "idegesség".

2013. jan. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm, hogy leírtad. Még érdekelne, hogy szokott ez menni. Szóval először írok neki, hogy szeretnék időpontot kérni. És ilyenkor mondjam el, hogy mi a problémám? Vagy majd 2. alkalommal ő fogja kitalálni?
2013. jan. 22. 08:39
 4/9 anonim ***** válasza:

Végül is nem derült ki, hogy tanulsz-e még, vagy végeztél, de bármelyiket választhatod.

Nekem volt olyan tanárom az egyetemen, aki egyben pszichológus is volt. Tanulási problémákhoz őt választottam volna, de értett a párkapcsolati témákhoz is. Mi ismertük egymást, de, ha neked olyan van az egyetemen, akit nem ismersz, az ne riasszon vissza.

Bizony manapság az anyagiak is fontosak, ha van lehetőséged ingyen igénybe venned, akkor őt válaszd. Azért, mert ingyenes, még lehet ugyanolyan jó, mint a fizetős. Végül is ő sem ingyen csinálja, a suli fizet neki.

2013. jan. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. lépés Felhívod, időpont egyeztetésre.

2. lépés Elmész hozzá beszélgettek, ő kérdez, te válaszolsz.

3. lépés Második találkozás kiértékeli neked az első találkozást, aztán kötetlen beszélgetés.


Általában így megy, de ahány ember annyi szokás.

2013. jan. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Műszaki egyetemen tanulok még. Kérdezte valaki, hogy tanulok-e. És azért mondtam, hogy hol, mert elég reálos hely és nem nagyon tudok kivel beszélni így a problémáimról. Nagyon érdeklődni sem merek, hogy kik szoktak segítséghez fordulni, mert mintha ez nálunk ciki lenne. Rengeteg embert látok, akiken látszik, hogy problémájuk van, de nem foglalkoznak vele és rezzenéstelenül tanulnak tovább. Én meg bediliztem kicsit.
2013. jan. 22. 11:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyugodtan fordulj segítségért, ne tartsd magadban a problémádat, ne törődj vele, hogy mások mit szólnak.

Ha meg ingyen van, akkor pláne.

2013. jan. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

BME? Én jártam ott pszichologushoz 1,5 évig. Azért jártam, mert nem volt csajom és az egyetemi nőmentes környezetben nagyon kis esély volt rá, hogy legyen. Szal nem volt egyszerü.


Egyébként 10-12 alkalom egy terápia, én odajártam 1,5 évig kb hetente. Sokat nem ért, mert nem volt a legjobb az ott dolgozó pszichologus. Mostmár más van azóta, eljárhatsz hozzá. Én amugy első pár alkalommal sirtam meg minden.

2013. febr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

na hát amikor én otthagytam a pszichologust, pont akkor hagyta ő is ott a praxisát. Vagyishát nem praxis, mert nem klinikai pszichologus, ennek következtében nem orvos. Csak egy segitő ember. Az uj emberröl nem tudok semmit. Am a támpont irodához tartozik és általában nehézkes bekerülni hozzá.


van terápiás szerzödés, amiben le van irva, hogy miben segit. Nekem sose sikerült ilyet összehozni vele, én csak odajártam cél nélkül menstruálni.

2013. febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!