Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem pszichésen kimerült...

Azt hiszem pszichésen kimerült vagyok. Hogyan tudnék feltöltődni, pihenni?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 19. 22:40
 1/6 acelsziv ***** válasza:

kapcsold ki a tévét, a rádiót, dobd el az újságot és csinálj valami olyan dolgot, amivel teremtesz valamit.

Én hobbiasztalos vagyok. A bútor készítése remekül feltölt, mert kikapcsol és teremtek is valamit közben.

2013. ápr. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Pihenj sokat , próbálj meg minden nap kikapcsolni pár perce tudom hülyén hangzik de a meditáció csodákra képes :) probalj olyan programot szervezni a barátaiddal ami tényleg szórakoztat. Esetleg sportolhatnal valamit ! Es nhogy elkezdj szedni vmi antidepresszánst !!! Sok sikert
2013. ápr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel.


Bár nekem sokat segített már az is, hogy kikapcsoltam a számítógépet (neteztem sokat) és a TV-t.


Így az információáramlás ugye drasztikusan csökkent, és az agy nincs úgy terhelve, mintha 10/24-ben bekapcsolva lennének...

2013. ápr. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez viszonylag egyszerű: csináld azt amit szeretsz! (Lehetőleg minél hosszabban, megszakítás nélkül.)


Néha én is agyf*szt kapok attól ami a melóban zajlik és úgy hiszem egy hétvége semmire nem elég. Pedig ha sikerül olyan programokat szervezni, barátnővel elmenni ide-oda, kirándulni, kialudni magam.. Utána már egészen más színben látom a világot.

Ha nagyon kivagy, akkor mindenképp meg kell próbálni több egybefüggő szabadidőhöz jutni!

2013. ápr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy a tobbiek is irtak, egy hobbit kell talalni amiben oromodet leled. en kerteszkedek pedig regwbben eszembe se jutott volna ilyesmi:)

Barmi amit kitalalsz jo lesz mert elersz vele valamit es buszke leszel. a sportot kulon ajanlom mert azzal levezeted a feszultseget!:)

2013. ápr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sportolás nagyon fontos, mert amíg a szellemi tevékenységek mentálisan; addig a fizikai megterhelések testileg is lefárasztanak. Nem csak jobban alszol tőle, még vidámabb is leszel, mert megemeli a szerotonin szintedet.


Egyébként valóban minden internetes és televíziós baromságot ki kell iktatni, ki kell menni pecázni a tóra, vagy csak napozni egyet. Nagyon sokat segít, ha nincs traktálva az ember médiából ömlő hazugságokkal és hülyeségekkel.

2013. ápr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!