Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális az emlékezet vesztés...

Normális az emlékezet vesztés depresszió előttről?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, II. tengelyes depressziós, pánikbeteg (...stb..). 12 éves koromban kezdődtek nálam a problémák, amik azóta intenzíven jelen vannak.

A dolgok kezdete előttről nagyon kevés emlékem maradt. Nagyjából azok amik megvannak örökítve fényképen, vagy amit sűrűn emlegetnek a családom és a régi barátok. De amúgy szinte semmire nem emlékszem, amire igen az nagyon homályos. Mintha új életet kezdtem volna, és az előző életem lett volna a gyerekkorom, igazából mintha csak simán elástam volna föld alá a múltat.... Azt tudom, hogy babakorról nem nagyon emlékszik az ember semmire, de gy 10 éves korban azért kéne lennie emlékeknek.


Kérdeztem már azokat az orvosokat akik kezelnek, de nem adnak egyenes választ. Szerintetek létezik ilyen, vagy van külön neve ennek?


2013. ápr. 21. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én egy sima egyhengeres pánikbeteg vagyok, de még sohasem hallottam II. tengelyes depressziós pánikbetegségről. Írjál nekünk róla, légyszi egy kis ízelítőt. A felejtésről sem értem igazán, mit is kérdezel?

Különben jársz iskolába?

2013. ápr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a depresszió és a pánikbetegség természetesen nem egyben van írva. depresszió mellett vagyok pánikbeteg, volt egy időszak amikor nagyon keveset jártam be az iskolába, mert a pániktól néha a szobámat sem tudtam elhagyni, pláne nem a házat, vagy a suliból küldtek haza, illetve mentőt hívtak. Most pedig inkább a többhetes kezelések miatt hiányzok az iskolából, de mellette van hogy egy hétig itthon kell maradnom...:/
2013. ápr. 21. 23:10
 3/4 A kérdező kommentje:
a kérdésem meg szerintem elég világos az utolsó mondatban
2013. ápr. 21. 23:13
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Létezik ilyen, igen, és valószínűleg az agyad valami védekező mechanizmusa ez, elfojtasz dolgokat, így végül nem emlékszel teljes évekre. Pszichoterápiával elő lehet hozni az emlékeket (idővel), és valószínűleg a mentális problémáid okát is fel lehetne tárni így.
2013. ápr. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!