Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van velem? Elmebaj, depress...

Mi van velem? Elmebaj, depresszió vagy csak szimplán hülye vagyok?

Figyelt kérdés

Folyamatosan ingadozik a hangulatom. Hol nagyon örülök, olyankor bármi földob, aztán a másik pillanatban rám telepszik valami nyomasztó érzés, és rám tör a sírhatnék. Olyankor nem tudok magammal mit kezdeni, minden értelmetlennek tűnik, utálom magam, úgy érzem, utálnak. Néha azon gondolkozom, hogy talán jobb lenne, ha egyszerűen... meghalnék. Félreértés ne essék, nem akarok öngyilkos lenni, és nem drogozom, dohányzom vagy iszom.

Elsőre azt hinni az ember, hogy tinédzserkori nyavalya, de ez az állapot féléve áll fönt, azelőtt egyáltalán nem volt rám jellemző, szinte mindig nyugodt és kiegyensúlyozott voltam, történhetett bármi. Most meg akár 10 perc alatt három hangulathullám is átmegy rajtam...

Ha számít valamit, féléve nagyon csúnyán "elbántak" velem, de ilyesmi azelőtt is megesett, de mindig hamar összeszedtem magam.

Mi az isten lehet velem? Lassan begolyózok. :(



2013. ápr. 19. 23:44
1 2
 1/11 acelsziv ***** válasza:
szoktál hibázni? Balesetek történnek? Szoktál betegeskedni?
2013. ápr. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát ez az, semmi baleset nem ért,se engem, se a családomat; egészséges vagyok. A szüleim ugyan alkeszek, de amióta az eszemet tudom, küzdöttek az alkohollal.

Szóval egy kívülálló számára úgy tűnhet, hogy teljesen normális, átlagos életet élek...

2013. ápr. 19. 23:53
 3/11 acelsziv ***** válasza:
nem úgy értem, hogy valami nagy... apróságok, amik zavaróak, de nem feltűnőek...
2013. ápr. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát, nem is tudom... Talán kicsit önbizalomhiányom van.
2013. ápr. 20. 00:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Olvass utána a bipolárnak, hátha mond valamit.
2013. ápr. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 acelsziv ***** válasza:

Amit leírsz az az érzelmi hullámvasutazás...

Ez jó eséllyel azt jelenti, hogy van a környezetedben valaki, aki elnyom téged. Valaki, aki leértékel.

Nem biztos, hogy dühösen tesz lehet, hogy mézesmázosan legjobb barát a legjobb szándékkal köntösbe burkolva.

Gondolj vissza arra az időre, amikor ez az állapot még nem volt és vedd sorra, hogy kik kerültek bele azóta az életedbe.

2013. ápr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem lépett senki se, sőt, egy nagyon jó ismerősöm, akihez sok kellemes emlék fűz, kilépett...


Köszönöm a válaszokat!

2013. ápr. 20. 15:09
 8/11 acelsziv ***** válasza:
Értem. Akkor nézzük tovább... Van valami olyan problémád az életben, amit sehogy nem bírsz megoldani?
2013. ápr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sokat agyaltam ezen, az illetőről is, akit említettem korábban. Nagyon csúnyán ért véget a barátságunk, vagy bármi is volt az; kicsit fáj belegondolni, hogy mennyi időt töltöttünk együtt, vidáman, most meg köszönő viszonyban sem vagyunk.

Lehet ez az oka? :(

2013. ápr. 20. 22:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Néha én is hasonló képpen vagyok, hátha ez segít de én tudo is hogy miért. Mindig kilógtam a sorból, különc voltam, aztán minden órán jelentkeztem, én voltam az osztály strébere a régi sulimban, gyenge művészlélek vagyok, de nem akartam feladni, és amióta átmentem egy zenei suliba ahol úgy érzem többen megértenek és befogadnak mint zenészt pozitív fordulatot vettek a dolgok. De néha nekem is vannak önmarcangoló gondolataim, ok nélkül azonban egyre kevésbé. Szóval nem sértésként mondom, érdemes végiggondolni minden ilyen dolgot, csúfoltak vagy szivattak-e valaha? Adtál-e az ilyenekre és elkezdtél-e rajtuk rágódni? A barátoddal történtek után talán még mindig hibáztatod magad? Próbáld meg ilyen helyzetben összeszedni és kiírni magadból pl egy naplóba hogy mit érzel. Ez régen nekem segített amikor értéktelennek éreztem magam. Ráadásul, talán legközelebb jobban tudni fogod mire számíts. Mindenesetre ezt kell is kezelni, mert nekem egy barátnőm a koliba meg is mondta hogy a sok önmarcangolásból lesz a kőkemény érvágós depresszió.
2013. aug. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!