Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van neve annak a viselkedészav...

Van neve annak a viselkedészavarnak, amikor valaki egy sérelem miatt mindenkire haragszik?

Figyelt kérdés

Tehát olyasmire gondolok, hogy van egy sérelme, és azt mindenkire kivetíti. "Megvan a maga baja" de annyira, hogy mondjuk pl. a párom összevész az anyjával, az felhúzza és akkor nekem sem hagyja magát megvigasztalni, hanem "bunkózik" velem is. Afféle projekcióra gondolok, hogy egy elszigetelhető önálló konfliktus hatására az illető úgy érzi, hogy az egész világgal összetűzésben van.

Még a nagy lángolás idején első hóforduló, randi, nagy készülődés stb stb. Az anyja felidegesítette erre az este 6 óra helyett éjjel 11-kor került elő. Elment egy eldugott helyre duzzogni és gyakorlatilag megfeledkezett arról, hogy én hogy érzek, nekem ez hogy esik. Szeretem őt, de ez az egy tulajdonsága sajnos állandó tüske a körmöm alá.



2013. ápr. 25. 06:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom ,hogy van e neve. De ezt neked tudni kell kezelni. Valószínűleg tudja, hogy jobb ha inkább elvonul és kidühöngi magát, mint hogy mindenkit megbántson. Erre valószínűleg már te is rájöhettél, hogy ha pl összevész az anyjával, akkor ne akard vigasztalni, hagyd egy picit hogy lehiggadjon és akkor nem lesz bunkó.
2013. ápr. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Racska1974 válasza:
Ez így van sajnos én is ilyen vagyok. Pedig tényleg mondom a páromnak, hogy ilyenkor inkább hagyjon békén, mert érzékeny vagyok. Az olyan dolgokon is felcsattanok, amiken alapvetően nem szoktam. Persze bunkó nem vagyok.
2013. ápr. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Sok személyiségzavar és - probléma tartalmazza ezt a beteg viselkedésmintát, nem lehet egyre leszűkíteni és konkretizálni.


A tüske pedig a köröm alatt van. :)


Ne beszélj projekciókról, mert az egyrészt egy speciális énvédelmi mechanizmus, másrészt nem csak erről van itt szó.


Az a legnagyobb probléma, hogy a kedves párod roppantul függ az anyjától és valószínűleg meglehetősen infantilis (gyerekes), éretlen a személyisége. Ha nem tud leválni az anyjáról, mert gynege, vagy lusta, vagy az anyja túlságosan uralja, akkor inkább azt lenne érdemes átgondolnod, hogy mit is akarsz voltaképpen tőle.

2013. ápr. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elsővel egyet értek, amúgy én is ilyen vagyok. Tényleg jobb ha ilyenkor inkább magára hagyják az embert, ez nem mindig dühtől függ, hanem személyiségtípustól is. Pl bizonyos embereknek szüksége van személyes térre, akár ha megbántják, vagy csak úgy hogy regenerálódjon. De ez nem a kérdésedhez tartozik. A te esetedben: párodnak ez valamilyen előző életbeli konfliktusból ered, ez 99%. Nem volt még regresszión (vagy hasonlón pl regressziós hipnózison)?
2013. szept. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azóta már nem a párom sajnos és nem én miattam :(


Semmi ilyesmiben nem hisz sajnos, pedig egy ilyen regressziós hipnózist én is ajánlottam neki anno...

2013. szept. 10. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!