Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha a környezetembe...

Mit tegyek, ha a környezetemben (szinte) mindenki depressziós?

Figyelt kérdés
Higgyétek el, nem túlzok... a család, a barátaim, és egyéb ismerőseim között is vannak, akik különféle lelki problémákkal küszködnek. Szeretnék nekik segíteni, elsősorban a családtagjaimnak, mert itt vannak a legnagyobb gondok. Részletekbe itt nem mennék bele, ha valakit érdekel, privátban írok többet. Szeretnék tenni értük, csak az az egyetlen baj, hogy rám is "rám telepszik" ez a hangulat, és az én türelmem is véges... Érik az elhatározás, hogy felkeresek a témában egy pszichológust és kikérem a véleményét, de addig is, ha bármi jó tanácsot tudtok adni, esetleg egy elérhetőséget vagy ingyenesen hívható telefonszámot, azt megköszönöm!

2013. ápr. 26. 15:32
1 2
 1/11 acelsziv ***** válasza:
56%
Gondolom, nincsenek valódi céljaik...
2013. ápr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

Hagyd a pi-csába az ilyen negatív kisugárzású gyök-ereket.

Keress új barátokat, probléma megoldva.

2013. ápr. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Bocs, de a családtagjaimat azért nem fogom hagyni a pi-csába.

Tényleg az lenne a legkönnyebb megoldás, ha egyszerűen elhúznám a csíkot, de szeretem őket, úgyhogy eszemben sincs így tenni. Kérlek, abban segítsetek, hogy mit tudok tenni értük, hogyan viselkedjek velük?

Az viszont tény, hogy szükségem lenne legalább egy-két vidám emberre a környezetemben.

2013. ápr. 26. 17:09
 4/11 acelsziv ***** válasza:
81%

Jól látod. vagy te emeled meg a szintjüket, vagy ők húznak le téged. De nem menthetsz meg mindenkit. Nézd meg, kik a jobb képességűek, vagy akik kevésbé depisek és kezdd velük.

Mi az állapotuk oka? Munkanélküliség? Pénzhiány? Emberi kapcsolatok? Színtelen élet? Célok hiánya? Ezeket nézzétek meg.

2013. ápr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én a helyedben simán megkérdeznék egy pszichológust, hogy mit tegyek ilyen helyzetben!

Sajnos én is depressziós vagyok és hát sokat segítene, ha tudnák a családtagjaim, hogy kezeljék, mert sokszor rontanak a helyzeten

2013. ápr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 acelsziv ***** válasza:
ötös: mielőtt depressziót diagnosztizálsz magadon, ellenőrizd nem csak s*ggfejekkel vagy -e körülvéve
2013. ápr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
kedves hatos, az "ötös" vagyok. Nem diagnosztizáltam magamon depressziót, orvos diagnosztizálta, de azért köszönöm a tanácsot.
2013. ápr. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Skywalker33 ***** válasza:

Halihó,


minden gond eredete a fény hiánya.

Az isteni fény táplál mindent, aki ettől elszakad az a legfontosabb táplálékától szakad el, nem csoda h depis lesz. (gyakorlatilag értem nem elméletileg, ez nem filozófia!) Ez ma tömegsport elszakadtat játszani.

Viszont jó hír hogy egyetlen gyertya eloszlatja egy szoba sötétségét.

Legyél te az a gyertya és törj a fény felé.

Mellesleg ez az isteni terv és a te eredeti terved is ezzel az életeddel.


Csoki :)

T.

2013. ápr. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Skywalker33, milyen szert használsz? :D
2013. ápr. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha a környezetedben tényleg majdnem mindenki depressziós, akkor nem neked kell rajtuk segíteni, hanem neked kell segítséget kérned!


Nem kell megmenteni senkit, nem is lehet, akkor sem, ha családtag, és akkor sem, ha fáj a szíved miattuk. Viszont ha az egséz családod depressziós, akkor előbb-utóbb te is az leszel. Ezért kellene neked minél előbb a segítség.

2013. máj. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!