Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek autizmusra utaló jelek?

Ezek autizmusra utaló jelek?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm 18 éves. Nem tudok róla, hogy autista lenne, de egyre jobban úgy tűnik. Például, nem érti a szarkazmust, a célzásokat, a vicceket körülbelül 3x kell neki elmesélni. Szociális kapcsolatai is alig vannak, az osztályban is csak 2-3 barátnője van. Akár egy történetet, vagy valamit ami történt velünk elmondjuk így egymásközt és egyszerűen nem érti. Mindent megkérdez 100x, főleg a teljesen lényegtelen elemeket. Semmi iránt nem érdeklődik, és nem is jár el bulizni. Magában a wc-re sem mer kimenni. Miért van ez? Csak a nevelés az oka? Vagy valami más mentális baj? Mert én nem akarok azzal odaállni elé, hogy figyelj már ide szerintem te autista vagy. Hogy lehetne ezt kideríteni?

2013. ápr. 26. 23:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Semmit nem kell kérdezni tőle ilyenekről, mert nem szokás

Nekem van egy régi barátom, együtt nőttünk fel csak kicsit más úton jár egy ideje, és neki a nyugtató meg hasonlók hülyítik el az agyát, neki is lassabb a felfogása


Lehet barátnőd is szedi heccből

20/F

2013. ápr. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Nagy túróst autista. Egyrészt, az autizmus már kisgyerekkortól nyilvánvaló, és ennél sokkal durvább dolgokat produkál, minthogy nehezen veszi az iróniát, és kevés a barátja. Lehet ingerszegény környezetben nevelkedett és azt kedveli igazán, szociális kapcsolatoknak pedig nem látja értelmét (ebben speciel igaza van).

Tudod mi az autizmus? Nézd meg az Esőember-t. Na az.

2013. ápr. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És az Asperger-szindróma?
2013. ápr. 26. 23:53
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne állj elé, meg ne akard kideríteni, mert az ő dolga.

A leírt tünetek közt vannak enyhén autisztikus vonások, de ezer más okuk lehet.

Ha a barátnődet zavarja, akkor majd keres segítséget, de az hogy te furcsának találsz valakit, még nem ok arra nekiállj diagnosztizálni.

Főleg, ha nem érdeklődik semmi iránt, kivéve amit 100x megkérdez, valamint ha nincsenek szociális kapcsolatai, csak 2-3 barátnője az osztályból (nem elég az?), akikkel még a wécére is együtt jár. Ezért nincs sok teteje az ilyen diagnózisoknak,mert ez bármi és bárminek az ellenkezője is lehet, csak az alapján, amit leírsz.

2013. ápr. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érdeklődik semmi iránt, az teljesen ellentmond az Asperger-szindrómának, ugyanis diagnosztikai kritérium, hogy az Aspergereseknek van speciális érdeklődési területe.

A többi tünet elvben stimmelne, de ezen túlmenően van még millió egyéb autisztikus tünet, néhány alapján nem lehet kijelenteni, hogy valaki autista. És ha az, akkor sem fog megváltozni, max. ti tudjátok picit jobban tolerálni.


2.-nak: Az Esőember c. film hihetetlen károkat okozott az autistáknak, ugyanis az ment a köztudatba, hogy az autista csak ilyen lehet. Márpedig NINCS két egyforma autista, ez egy spektrum, aminek az alján vannak az önellátásra teljesen képtelenek, akik nem beszélnek, nem érintkeznek a külvilággal, felnőttként is pelenkázni kell őket; a tetején pedig a magasan funkcionálók (többnyire Asperger-szindrómások), akik az intelligenciájukkal jól kompenzálják a hiányosságaikat, és jellemzően egy adott szakmában nagyon sikeresek (én nem is ismerek olyan felnőtt aspit, aki ne végzett volna egyetemet, többen doktoráltak is). És mivel jól kompenzálnak, sokaknál nem is derül ki gyerekkorban.

2013. ápr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
0%
Nézd meg a Nevem Sam-et :)
2013. ápr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Millió film foglalkozik autizmussal, de NINCS két egyforma autista. Ha már film, akkor nézze meg mindenki a Mozart and the Whale (magyarul pocsékul Hóbortos szerelem) c. filmet, két Aspergeresről szól, akik egymástól is teljesen különböznek. Na az legalább jól bemutatja, hogy hányféle megnyilvánulási formája van.
2013. ápr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nem hinném, hogy autista lenne.


vannak olyan autisták, akik beszélni sem tudnak, csak elismételik a hallott szavakat, már kisgyermek korban is észlelhető. álalában van valamilyen kiamagasló képességük, valami amiben nagyon jók pl. számolás, meg tudják jegyezni, hogy xxxx év xx napján mi volt, stb. nem tudom láttad-e az Esőember c. filmet? ha valami nem a szokásos ütemben folyik, pl. lefekvés előtt, ha valami kimarad a rituáléjukból akkor bepánikolnak. az autizmusnak sokkal komolyabb tüntetei vannak, már a szülei gyerekként észrevették volna...

2013. ápr. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én már gondoltam arra hogy a szülei tudják, vagy ő maga is csak titkolják. Nem tudok róla hogy lenne valamilyen dolog ami iránt nagyon érdeklődik, vagy amiben nagyon jó, mivel alig mond el magáról valamit.
2013. ápr. 28. 21:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Drágám! Nem azért,de azért autizmus nem egyenlő a hülyeséggel!
2013. máj. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!