Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vegyem komolyan a lányom...

Vegyem komolyan a lányom öngyilkosságra utaló mondatait?

Figyelt kérdés
A lányom sokszor mondja, hogy ő bizony öngyilkos lesz, néha fenyeget is minket ezzel a veszekedések után. Vagdossa a karját, lábszárát, combját, hasát, rengeteget sír. Barátai nincsenek, mindig egyedül ül itthon és zúzós metal zenét hallgat. Pszichológushoz is jár, de ő csak szociális fóbiával kezeli, valamint súlyos önbizalomhiánnyal. A vagdosásra a lányom azt mondja, hogy csak szórakozásból és unalomból teszi, nem azért, hogy bántsa magát. 18 éves múlt nemrég a leányzó. Komolyan vegyem, vagy csak az indulat beszél belőle és nem ölné meg magát?
2010. ápr. 1. 21:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem pszichológus kell a lányodnak, hanem pszichiáter. Vidd el sürgősen.
2010. ápr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
A vagdosás az divat mostanában, a húgom is csinálja, pedig életvidám egy csajszi. Szóval ebből a szempontból valószínűleg csak azt majmolja a lányod is. Ez persze nem jelenti azt, hogy semmiképp nem gondolja komolyan, de ezt én nem tudhatom :)
2010. ápr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondom vedd komolyan. A lányod viselkedésének sok fázisa van. Lehet attól is hogy túlterhelt az iskola miatt, aggódhat a jövő miatt, lehet azért nem mondja el nehogy rátok ijesszen. Egyébként lenne pár ötletem, de azt inkább priviben írnám meg. Unokatesóm anno blogot vezetett, melyben azt irta le hogy lenne öngyilkos, nem tudja hogy elolvastam, de a hátamon futkosott a hideg. A szülei nem tudják, bár nem viselkedik úgy mint a te lányod, ő kívülről tök normálisnak tűnik, és mindenkinek meg akar felelni. Üdv:
2010. ápr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vedd nagyon komolyan és sürgősen keressetek megfelelő szakorvost.
2010. ápr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kell neki segítség, de sürgősen.. egyébként meg itt egy kis "tesó".. hátha ebből a másik oldalra is betekinthetsz:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__7492..

2010. ápr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, el fogom vinni pszichiáterhez. Kedves harmadik, várom a privátot. Elolvastam a linkelt kérdést, hát szörnyű! Szegény kislány.
2010. ápr. 1. 22:23
 7/15 anonim ***** válasza:
Én is sajnálom:S de nem írj privit, hogy összehozzam egy pszichológus ismerősömmel:S így meg nem tudok segíteni neki:S rá ahogy elnézem, nem vigyáznak úgy mint a te kislányodra:S jó lenne, ha írna, hátha ki tudnának valamit okoskodni.. jobbulást nekik! kitartás neked!
2010. ápr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

a lányodnak a pszihiáter mellettnagyon fontos egy JÓ BARÁT, egy jó társaság ahova szeret suli mellett bejárni, és a szülővel való beszélgetés a problémáról.

A felhalmozódott stresszt és energiát pedig sporttal, beszélgetéssel tökéletesen le lehet vezetni. Ilyen mélyről is ki lehet jönni.

Ja, és még valami. Vegyél neki angyalkártyát, amivel még az angyalokkal is kapcsolatba kerülhet és akkor aztán végképp meg fog gyógyulni. :)

Hidd el, nekem az segített. Röviden annyi, hogy kiterít reggelente néhány kártyát, föléjük teszi a kezét és köröz felettük nagyon lassan. Érezni fog az ujjain néhány kis bizsergést, az azt jelenti hogy az angyalok irányítják a megfelelő kártyához. Ha érzi a lány, akkor az adott kártyára leteszi a kezét és felhúzza. Az lesz az aznapi kis üzenete az angyaloktól. Gyönyörű kis szöveg van hozzá, amitől megjön az ember életkedve...:)

Ja és van hozzá egy pár oldalas könyv is, abban vannak a szövegek. Nekem ezek a kártyák sokat segítettek.


Minden jót!

És jobbulást a lányodnak!

2010. ápr. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Vedd komolyan!

A vagdosás nem utal komoly öngyilkossági szándékra, viszont onnan már sokkal könnyebb eljutni a valódihoz.

A vagdosás mögött sokszor az áll, hogy a lány tudat alatt így akar megbizonyosodni a saját létezéséről, illetve arról, hogy saját maga irányítja az életét, mivel esetleg úgy érzi, hogy nem kap elég figyelmet vagy feltétlen szeretetet vagy elfogadást, vagy túlságosan bele akarnak szólni az életébe. A puszta divatmajmolás kevésbé valószínű, de lehetséges.


Mindent összevetve aki sokat beszél az öngyilkosságról, és depressziós, és szokta magát bántani, az fokozottan van kitéve a valódi öngyilkosság veszélyének.

2010. ápr. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg ne az öngyilkosságra utaló mondatait vedd komolyan, hanem a lányodat. Talán kezd el megismerni őt és megérteni. Ő nem véletlenűl lett ilyen, hanem valószínűleg a sok szenvedéstől, amit az emberi kapcsolataitól kapott. Sok sikert!
2010. ápr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!