Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik e olyan, hogy párkapcs...

Létezik e olyan, hogy párkapcsolat vége után pszichés "társelvonási tünet"?

Figyelt kérdés

Nem tudom máshogy megfogalmazni.

A Barátnőmet nagyon szerettem,talán társfüggő is lettem felé.Nagyon nagy csalódással,keservesen végződött az amúgy gyönyörűnek indult kapcsolatunk.Mióta szétmentünk,rémálmaim vannak,alig tudok kikapcsolni,pihenni.Gyötör a türelmetlenség,a légszomj,a kimerültség,evés közben a hírtelen gyomorideg.Nem tudok semmire normálisan odafigyelni,kapkodok,nem tudok otthon sem meglenni.A munkahelyemen például tegnap rámjött ilyen pánikszerűség,elkezdett fájni a fejem,haza is kellett mennem.

Szóval volt e már így más is,mi van egyátalán ilyenkor,meddig tart ez,mit csináljak?Pia,nyugtató kizárva.Sokan mondják,hogy ne foglalkozzak vele,és ne gondoljak rá,de ez nem megy,mert valami mindig visszavezeti a gondolataimat oda...



2013. ápr. 27. 11:12
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja,azt elfelejtettem írni,hogy 43 F vagyok.
2013. ápr. 27. 11:14
 2/3 anonim ***** válasza:
Szeparacios szorongasnak hivjak, es igen, letezik.
2013. ápr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Létezik ilyen,én se bírom a szakításokat.Mondjuk én piával vezettem le sokszor a feszkót,de nem volt jó,mert még depisebb lettem józanodáskor.Kipróbálhatnál gyógynövény alapú enyhébb nyugtatókat.Meg ugye a fejben is rendet kell rakni.Az életed nem más embertől függ,hanem csak tőled.Egyedül is tudni kell boldognak lenni,nemcsak akkor ha van melletted valaki.Oka van annak hogy nem maradtatok együtt,most bezárult egy ajtó ahhoz,hogy a következő ki tudjon nyílni.Csak egy bizonyos időnek el kell telnie,hogy visszanézve majd átlásd.Elképzelhető,hogy a helyére egy sokkal jobb fog jönni.Illetve itt csak az idő segít.1év múlva lehet majd azt mondod,hogy úristen,majdnem tönkre tettem magam testileg valaki miatt,közben meg semmi értelme nem volt :) Sokan vannak egyedül,tudom hogy ez téged nem vígasztal,de nem szabad ennyire társfüggőnek lenni.Találj ki új dolgokat,amiket eddig még nem csináltál.Minél több külső inger ér,annál könnyebb lesz,hidd el.
2013. ápr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!