Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám legyőzni az...

Hogyan tudnám legyőzni az üldözési mániámat?

Figyelt kérdés
Folytonosan azt hiszem, hogy engem valaki meg akar verni, vagy esetleg figyel. (sajnos nem vagyok valami erős alkat)
2013. ápr. 27. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt a fizikai valód, akit te magadnak élsz meg, mint kis pista született xy helyen. Te magadként éled meg azt, hogy hogy hívnak, mit mondanak rád, mit gondolsz magadról, stb. TE ezt a személyt éled meg valódként, mintha ennyi lennél te, bőrbe csomagolt víz, egy cimkével, meg egy történettel. Az a baj a legtöbb mentális betegségnél, hogy az emberek elfelejtették önmagukat, és miközben te azonosulsz a gondolataiddal, igazi lényeg ott figyel, de te ÉSZRE SEM VESZED. DE azért küldi a jeleket, hogy hééé hahóóó itt vagyok, nem a gondolataid vagyok, vegyél már észre hahóóóó. De rá se hederítesz. Amiről beszéltem legtöbben a lelki ismeretük ként ismerik, az a kis érzés ami megment sok rossztól, segít sok jóba bele vinni. Ő lennél te. Meg aztán van az egód által kreált hamis kép, te meg azt hiszed, hogy ő vagy. Mondok egy példát a depressziós ember totálisan azonosítja magát a történetében, amint természetesen kudarcok sokasága tarkít (éppen azért halmoz kudarcot, kudarcra, mert mindig csak azt nézte mi volt, meg mit akar, hogy legyen/ne legyen, de sosem volt ott, a jelenben, amikor tehetett volna) ő, mint magát a kudarcként ismeri, és egy gondolati csapdába kerül. Onnan kitörni nehéz. Persze lehet adni antidepit, ami megpörget egy picit, megfeszít, aztán majd taláááááán lassít a gondolati dolgokon, és jobba oda tesz a pillanatba, de ezt meditációval könyebben ellehet érni. Javasolnám Eckhart Tolle elő adásait nézegesd meg, esetleg olvasd el a könyveit. Mindenre fényt derít.
2013. ápr. 28. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi:)
2013. ápr. 28. 14:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Első résztől kezdve hallgasd.

http://www.youtube.com/watch?v=yj69Pnylc8A

Nincs mit.

2013. ápr. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!