Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez az egész, valami köze...

Mi ez az egész, valami köze van az autizmushoz?

Figyelt kérdés

Pár dolog:

Kiskorom óta kerülöm az embereket, általában egyedül voltam mindenhol. Óvodában sem szerettem azt csinálni, mint a többiek, kilógtam a sorból. Sokszor abban szereztem örömet, hogy leromboltam azt, amit más épített, meg ilyen dolgok.

Alsóban kiemelkedő voltam tanulmányilag, mert többet tudtam mint a többiek mindig. Habár ott is úgy színeztem a dolgokat, ahogy akartam, nem ahogy a feladat mondja. Most, ahogy nagy lettem, annyi a különbség, hogy rettenetesen rossz tanuló vagyok, nem tudok odafigyelni, nem tudok tanulni. Az írásképem nagyon ronda, nem tudok szebben írni. Szemkontaktusokat nem szeretem, folyamatosan beszélés is nehezemre esik. Utcán általában zenével megyek végig, nem érdekel sok dolog. Sokszor van olyan, hogy csak előre bámulok a semmibe. Szoktam mondjuk nevetni is, de inkább az "elvont" humorért rajongok. Imádom a zenét, meghatározza az életemet nagyon. Általában mindig fáradt vagyok, nem tudom miért. (Ezen próbálok úgy változtatni, hogy többet alszok, meg sportolok majd)

Napjaim nagy részét a gép előtt töltöm, itthon, vagy gyakorolok gitáron, vagy ilyesmi. Kis koromban sokat rajzoltam, de ez mára elveszett. Nem szoktam már.

Néha előfordul, hogy tárgyakat "sajnálok". Vagy hogyismondjam...

Néha előfordult, hogy a szendvicsekre pl. ugyanolyan formában rakom rá a feltétet. De ezek a dolgok változóak, sokszor nem foglalkozok vele, de néha előjön.

Szerintem csak össze vagyok gyűlve különféle "betegségekkel" mint például a figyelemzavar, kényszer, stressz, ilyenek. De nem tudom már én sem.

Iskolában mikor meghallom a jelző csöngőt, nyugtalankodni kezdek, és elkezd fájni a mellkasom. órákat is alig birom ki. Van, mikor nem birok ébren maradni, mert lecsukódik a szemem, meg ilyenek.

Gondolom az orvost fogjátok ajánlani, de oda nem tudok elmenni jelenleg.

Fogalmam nincs mi lehet ez, remélem ti majd tudtok adni tanácsot.

Kérdést tehettek fel, válaszolok rá.


2013. ápr. 28. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Javaslom nézz utána a következöknek:

asperger (autisztikus spektrum része)

higanymérgezés (aszperger/autizmus oka)

candidiázis (<- ez a fáradtságra, sok autistánál diagnosztizálták)

2013. ápr. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Dehogy vagy Te autista! Ők irtóznak mindenféle kommunikációtól, nem beszélgetnél itt velünk az tuti. Visszahúzódó ember vagy. Gyerekkoroddal kapcsolatban lehet, hogy szüleid nem annyit vagy nem a Te igényeid szerint foglalkoztak veled. Középsuliba jársz az a tippem, ebben a korban nekem is minden bajom volt. Ez az a kor amelyben az ember keresi önmagát, dübörögnek a hormonok és ettől minden fejreáll az emberben. Nincsenek betegségeid, ne beszéld ezt magadba. Fogadd el magad és tölts több időt veled egykorú és általad elfogadható emberekkel, beszélgess velük.
2013. ápr. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utóbbi: Ez a "tölts veled egykorúkkal több időt" ez nekem megvalósíthatatlan jelenleg. Nincs kedvem innen senkivel baráti kapcsolatban lenni. Viszont interneten el vagyok többiekkel, valószínűleg azokkal fogom tartani a kapcsolatot, meg majd találkozni, ilyenek.

2013. ápr. 29. 14:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy autista.
2013. máj. 1. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem sem.
2013. máj. 1. 14:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia....

Heti szinten találkozom autistákal magam is érintet vagyok benne.

Nem írtál semmi autisztikusat úgy értem ha csak nincs más tüneted akor szerintem nem vagy autista.

Viszont kiváncsi vagyok végül milet veled ?

2020. jan. 2. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!